En İyi Romantik Filmler


0

Aşk, kimi zaman komiktir kimi zamansa sınırları zorlarcasına hüzünlü ve dramatik! Onsuz olmak da zordur, ona ulaşmaya çalışmak da! Ve bunları dışarıdaki bir pencereden en güzel görebileceğimiz yerlerdir filmler. Çoğunda yerine kendimizi koyarak izlediğimiz bu aşk dolu filmleri IMDb kullanıcılarının verdiği puanlarla beraber biraz da kendi puanlarımı katarak listeledim. Şimdiden keyifli seyirler diliyorum…

Umut Işığım / Silver Linings Playbook (2012) – Puanı: 7.8

umut ışığım

Eski bir tarih öğretmeni olan Pat, her şeyini bir günde yitirmiştir ve ciddi bir travma geçirerek mahkeme kararıyla 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görmesine karar verilmiştir. Çıktıktan sonra eski hayatına geri dönmek için çabalayan Pat, aile dostu Tiffany’den bir iyilik karşılığı yardım alır ve olaylar gelişir.

Zamanda Aşk / About Time (2013) – Puanı: 7.8

zamanda aşk

Tim Lake, ailesinin erkeklerinin sahip olduğu bir yeteneği 21 yaşına bastığında öğrenir ve bunu kendisi de kullanmaya başlar. Ailenin tüm erkekleri zamanda yolculuk yapabilmektedir. Bu sayede Tim, eskiye dair tüm utanç verici olayları düzeltir ve bunu ilişkilerinden de kullanır. Mary’e aşık olan Tim, her sorunun bu şekilde çözülemediğini ve hataların da hayatın gerekli parçaları olduğu anlar.

Not: Seni Seviyorum / P.S I Love You (2007) – Puanı: 7.8

not seni seviyorum

Holly, eşi Gerry’i kaybettikten sonra aslında yeni bir başlangıç için de adım atmıştır. 30. yaş gününü kutlarken Gerry tarafından gelen bir bant kaydı alır ve sonraki zamanlarda da mektuplarla ve süprizlerle bu durum devam eder. Gerry aslında eşini ölümün bir son değil yeni bir başlangıç olduğuna hazırlamaktadır.

Aşkın 500 Günü / 500 Days of Summer (2009) – Puanı: 7.8

aşkın 500 günü

Romantik komedi türünde olan film, aşka inanmayan bir kadınla ona aşık bir erkeğin hikayesini anlatmaktadır. Aralarında geçenler ise arkadaşlıktan öte bir ilişki olmuştur ve bu ilişki komik, eğlenceli ve sıradışı maceralara tanıklık etmektedir.

Aynı Yıldızın Altında / The Fault in Our Stars  (2014) – Puanı: 7.9

aynı yıldızın altında

Kanser hastası olan Hazel, 3 yıldır troid kanseriyle savaşmaktadır ve kanser akciğerine de sıçramıştır. Bu sırada kanser hastaları için oluşturulan destek grubunda ise Augustus isimli kişiyle tanışır. Augustus da beyin tümörünü yenmiş ve bu uğurda bacağını kaybetmiş bir gençtir.

Not Defteri – The Notebook (2004) – Puanı: 7.9

not defteri

Bir not defterinden anlatılan filmde Allie ve Noah arasındaki aşk anlatılmaktadır. Hiçbir şeyi umursamadan aşklarını yaşayan çift, II. Dünya Savaşı’ndan dolayı ayrılmak zorunda kalmaktadır.

Bir Zamanlar – Once (2007) – Puanı: 7.9

bir zamanlar

Gitar çalıp sokak şarkıcılığı yaparak ve aynı zamanda babasının dükkanına yardım ederek hayatını kazanmaya çalışan adam, Çek bir kıza aşık olur. Kızın da maddi durumu aynı seviyededir ve birlikte müzik yapmaya başlarlar. Bu sayede birbirlerini de tanıma fırsatı bulacaklardır.

Geceyarısından Önce / Before Midnight (2013) – Puanı: 7.9

Geceyarısından Önce

Before Sunset ve Before Sunrise filmlerinin devamını niteliğinde olan filmde, Jesse ve Celine bu kez Yunanistan’da karşılaşmaktadır. Çok fazla değişiklikler ve sorunlar olsa da birbirlerine olan aşkları değişmeyen tek şeydir.

Aşk / Her (2013) – Puanı: 8.0

aşk

İnsanların hayatına giren bilgisayarların döneminde Theodore’nin hayatı bir reklam ile değişir. Bir yapay zekanın tanıştırdığı Samantha ile yeni bir ilişki yaşamaktadır.

Saksı Olmanın Faydaları / The Perks of Being a Wallflower  (2012) – Puanı: 8.0

saksı olmanın faydaları

 

Charlie, çekingen ve etrafı tarafından küçük görünen bir gençtir. Liseye başlamasıyla beraber tanışacağız ve yakın arkadaş olacağı Sam ve Patrick adındaki kardeşler ile hayattan zevk almaya çalışacaktır ve bu iki kardeş de ona bu konuda yardımcı olmaktadır.

Gün Batmadan / Before Sunset (2004) – Puanı: 8.1

gün batmadan

Jesse ve Celine daha önce karşılaşmış kişilerdir ve tekrar bir şekilde karşılaşırlar. Birbirlerine anlatacakları çok şeyleri vardır fakat zaman olarak sadece birkaç saatleri!

Hayalet / Ghost (1990) – Puanı: 8.3

hayalet

Sam ve Molly birbirlerini delice seven bir çifttir. Bir gün serserilerin saldırması sonucunda Sam ölür fakat hayalet olarak yaşamaya devam eder. Hem sevgilisini korumaya hem de cinayetin arkasındaki kişileri öğrenmeye çalışmaktadır.

Sil Baştan / Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004) – Puanı: 8.4

sil baştan

Joel, eski sevgilisi Clementine’ın ilişkilerine dair hatıralarını tıbbi bir müdahale ile kafasından sildirmiştir. Bunun öğrenen Joel da aynı uygulamayı kendisine yaptırmak ister ama işlem sırasında ilişkiyi izleme şans bulur. Güzel zamanlara sıra geldiğinde ise pişman olmuştur ve müdahaleyi durdurmak ister.

En iyi komedi filmleri sayfamıza göz atarak bu konuda bilgi alabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı