Akıllı Telefonlar İçin En Kullanışlı 6 Mesajlaşma Uygulaması


1

Her geçen gün Android, App store ve Windows Store uygulamalarında yeni bir uygulama karşımıza çıkıyor. Oyun, sosyal, eğitim, üretkenlik, iş ve yaşam, sağlık gibi kategorilerinde uygulamaları keşfe dalıyoruz. Yeni bir uygulamaya alışana kadar başka bir uygulama daha doğuyor ve biz teknolojinin hızına yetişmek için ışık hızının insanlar üzerinde etkili olacağı günü beklemekten kendimizi alamıyoruz. Hayatımızda iletişimin artık yüz yüze değil de akıllı telefonlar aracılığıyla sağlandığını düşünürsek, emojileri mimiklerimiz yerine kullandığımız şu günlerde mesajlaşma uygulamalarının yeri paha biçilemez. Hayatı kolaylaştıran en iyi mesajlaşma uygulamaları listemize göz atalım.

 1. 1 Whatsapp


  2010 yılının ocak ayından bu yana tartışmasız olarak hayatımızın vazgeçilmezi olarak; beraber uyuyup beraber uyandığımız, birlikte yemek yediğimiz, her anımızda yanımızda olan sadık uygulama Whatsapp. Bu uygulamayı bu kadar popüler olan kullanışlı bir ara yüze sahip olması, pratik fotoğraf/ video gönderim olanağı, sesli mesaj gönderim kolaylığı hatta PDF ve Office programında yer alan dokümanları saniyeler içinde iletebiliyor olmasıdır.

  Whatsapp’ın web ara yüzü fazlasıyla sevildi, yalnızca bir QR kod yardımıyla tüm uygulamanın bilgisayarların ekranlarında yer alması hem güvenli hem de pratik mesajlaşma sistemini kolaylıkla hayatımıza dahil oldu. 1,5 milyarı aşan kullanıcı sayısıyla Whatsapp, grup mesajlarında kişi sayısını 256’ya çıkardı.

 2. 2 Facebook Messenger


  Mark Zuckerberg’in kurmuş olduğu Facebook uygulamasının sosyal uygulama olmasının hakkını verdi, hem Facebook hem de rehberdeki kayıtlı kişilerle konuşmayı sağlayacak şekilde ücretsiz olarak mesajlaşma uygulaması kullanıcılara sağlanmış oldu.

  2,12 milyar kullanıcı sayısını aşan uygulama için oldukça kullanışlı bir mesajlaşma sistemi olduğu söylenebilir. Selfie çekip yayınlanabilir, sesli ve görüntülü konuşma gerçekleştirilebilir. Whatsapp uygulamasında olduğu gibi kişilerin son görülme tarihi ve saati de takip edilebilir özellikler arasında yer alıyor.

 3. 3 Viber Messenger


  Whatsapp uygulamasında olduğu altyapısı oldukça kuvvetli olan uygulama, Android, IOS, Windows işletim sistemlerinde çalışabiliyor. Eğlenceli bir mesajlaşma uygulaması arayışında olanlar için oldukça ideal olan uygulamanın içeriğinde ücretli ve ücretsiz olarak eğlenceli ve esprili çıkartmalar yer almaktadır.

  250 kişiye kadar mesajlaşma grubu kurma olasılığı bulunan bu uygulamada resimli, görüntülü ve sesli olarak iletişim kurulabiliyor.

 4. 4 BİP


  GSM operatörü Turkcell tarafından geliştirilen BİP uygulaması, son zamanların popüler mesajlaşma uygulaması olmaya aday. Turkcell operatörüne bağlı olan kişilerin oldukça avantajlı bulduğu bu uygulamanın kullanımı sırasında hücresel veri ağı kullanılırken, Turkcell tarafından tanımlanan kotadan harcandığı için, mesajlaşma uygulamasını kullanarak kota kaygısı yaşamamak mümkün.

 5. 5 Telegram


  Dünya çapında en güvenilir mesajlaşma uygulaması olarak ün salmış olan Telegram uygulaması, tasarım ve hız yönünden oldukça kullanışlı bulunuyor. Kullanıcılarına 1.5 GB’a kadar dosya, fotoğraf ve video paylaşım olanağı sunan uygulama aynı zamanda 100.000 kişiye kadar grup kurma özelliğini kullanıcılarına sunarak rakiplerini zorluyor.

 6. 6 Hangouts


  Uygulama, Google hesabı olan herkese açık ve 10 kişiye kadar video konferansa olanak tanıdığı için daha çok şirketler bu iletişim yöntemini tercih ediyor. Kullanıcılara aynı anda 100 kişiye kadar mesajlaşma olanağı sunan uygulamada video, fotoğraf, emoji, çıkartma alışverişi yapılabiliyor. Android kullanıcılarının oldukça aşina olduğu uygulama, Android işletim sistemli bir telefonun ana mesajlaşma uygulaması olarak cihazla birlikte kullanıcıya sunuluyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı