En İyi Kore Dizileri | Mutlaka İzlenmesi Gereken Kore Dizileri


0

Dünyada fenomen hâline gelen ve popülaritesi iyiden iyiye artan Kore dizileri, ülkemizde de fazlasıyla ilgi görüyor. Kendilerinden sonraki yapımlara da ilham veren, dizi dünyasına damgasını vuran en iyi Kore dizileri listemizde henüz izlemediğiniz Kore dizilerini de keşfetme ihtimaliniz yüksek! İşte En iyi kore dizileri ;

Blood (2015)

Blood

2015 yapımı Blood dizisi, vampir temasını işliyor. Ancak bildiğimiz vampirlerden biraz farklı şekilde! Zira onlar, vampir değil “enfekte” adıyla nitelendiriliyorlar. Gizemli bir virüs olan VBT-01 bulaşan hastalar, kan ihtiyaçlarını bastırmak için keşfe girişirler. Vampirlerden birisi, kanser araştırmalarında yer almaya başlar. Kanla, ölümcül hastalarla ve ameliyatla dolu iş hayatında “enfekte” olduğunu gizlemeyi ne kadar başarabilecektir? İyi ile kötünün savaşını anlatan Blood dizisinde bizi güneşte dolaşabilen, haçtan korkmayan vampirler bekliyor. Blood dizisi kore vampir dizileri kategorisinde en iyi dizilerden biri olarak göze çarpıyor. 2015 yılının en iyi kore dizileri sayfasını ziyaret ederek 2015 yılına damgasını vuran dizilere göz atabilirsiniz.

Bride of the Century (2014)

Bride of the Century

Güney Kore’nin en büyük holding şirketleri arasında yer alan TaeYang Şirketi’ni yöneten aile, 100 yıllık bir lanetin etkisi altındadır. Ailenin ilk oğullarının ilk gelininin ölmesi ile başlayan lanet sonrasında komplolar, entrikalar ve masallardan fırlamış gibi görünen bir aşk izleyicileri bekliyor.

Hyde, Jekyll and Me (2015)

Hyde, Jekyll and Me

Wonderland isimli lunaparkın müdürü olan Koo Seo-Jin, iki farklı kişiliği olan bir adamdır. Bunlardan birisi, soğuk bir kişilik olan Jekyll, diğeri ise tatlı ve masum olan Hyde’dır. Dizi, Wonderland’den çıkarılmaya çalışılan sirki için mücadele eden Koo Seo-Lin ve ona yardımcı olmaya çalışan bir sirk oyuncusu Jang Ha-Na’nın bu farklı kişilikler ve renkli aşk hikâyesi üzerinden ilerler.

Birth of a Beauty (2014)

Birth of a Beauty

Büyük bir şirketin mirasçısı olan Han Tae-Hee’nin baş karakter olduğu dizi 2014 yapımı. Han Tae-Hee, sevdiği kadını geri almaya çalışırken Sa Geum Ran ile tanışır. Sa Geum Ran’ı çekici bir kadın olan Sara’ya dönüştürmeye çalışan Han Tae-Hee, bu süreçte ona âşık olacaktır.

Doctor Stranger (2014)

Doctor Stranger

Doctor Stranger”, Kuzey Kore’ye kaçırılan bir baba – oğulun hikâyesidir. Park Hoon, doktor olan babası tarafından bu mesleği sürdürmesi için eğitilir. Göğüs cerrahi alanında profesör olan Park Hoon Güney Kore’ye kaçarak ülkenin en iyi hastanelerinden Dongwoo Üniversitesi Hastanesi’nde işe başlar. Bir süre sonra kendisini yabancı gibi hissetmeye başlayan Park Hoon, Kuzey Kore’de bıraktığı sevdiği kadını yanına getirtmek için her şeyi yapmaya hazırdır.

Orange Marmalade (2015)

Orange Marmalade

Kore dizilerindeki vampir akımının bir diğer başarılı temsilcilerinden olan “Orange Marmalade”, 200 yıl önce imzalanan bir anlaşmayı anlatıyor. Vampirler ve insanların 200 yıl önce imzaladıkları anlaşmaya göre vampirler kan içmeme ve gerçek kimliklerini gizleme şartıyla insanların arasında yaşama hakkı elde ederler. Dizi, günümüzde popüler bir lise öğrencisi olan Jae-Min’in okula yeni gelen Baek Ma-Ri’ye duyduğu aşkı anlatıyor. Ancak ufak bir problem var: Baek Ma-Ri bir vampir ve bunu dünyanın geri kalanından olduğu gibi âşık olduğu Jae-Min’den de gizlemesi gerekiyor.

Angel Eyes (2014)

Angel Eyes

2014 yapımı “Angel Eyes” dizisi, birbirlerinin ilk aşkı olan Park Dong-Joo ile Yoon Soo-Wan’ın 12 yıl sonraki karşılaşmalarının hikâyesini anlatıyor. Bir cerrah olan Park Dong-Joo, gözleri görmeyen Yoon Soo-Wan’a âşık olmuştur. Yıllar sonra karşılaştıklarında, Acil Servis çalışanı olan Yoon Soo-Wan, geçirdiği bir göz naklinden sonra görmeye başlamıştır. Angel Eyes en iyi kore dizileri arasında yerini en başlarda almaktadır.

You’ve Fallen For Me (2011)

You’ve Fallen For Me

Üniversitede çağdaş müzik öğrenen Lee-Shin, “Stupid” adlı grubun hem gitaristi hem de solistidir. Müziğe duyduğu tutkunun yanı sıra yakışıklılığı ona ün kazandırmıştır. Gerçek hayatta ise müzikle ilgisi olmayan her şeye karşı kayıtsız olan, geleceğe dair hiçbir hayali olmayan bir yapısı vardır. Lee Kyu-Won ise kendi zamanının en büyük üç müzisyeninden birisi olan dedesi Lee Dong-Gun’ın beklentilerini karşılamak için Geleneksel Kore Müziği eğitimi almaya başlayan zeki ve cana yakın bir kızdır. Bu ikilinin yolları ise, Lee Kyu-Won’un arkadaşları tarafından zorla “Stupid” konserine götürülmesi sonrası kesişir.

Personal Taste (2010)

Personal Taste

Park Gae-In, 5 yaşındayken annesini kaybetmiş olan pasaklı, bakımsız, beceriksiz bir kızdır. Babası ise Kore mimarisinin en önemli mimarlarından Sanggojae’dir. Babasının tasarladığı evde tek başına yaşayan Park Gae-In, sevgilisinin en yakın arkadaşıyla evlenerek onu terk etmesi sonrası tasarladığı mobilyaları satamadığı için ödeyemediği borçları nedeniyle de zor günler yaşar. Evin bir odasını kiraya vermeye karar verir.

Babasının ölümü sonrası kendisini çalışmaya veren hırslı mimar Jeon Jin-Ho ise mimarlık konusunda bilgisini arttırabilmek için Park Gae-In’in yüksek mimari deha ile tasarlanmış evinin odasını kiralar. Kendisini eşcinsel olarak tanıtan Jeon Jin-Ho evde geçirdiği süre boyunca Park Gae-In’e temizlik, yemek, bakım gibi konularda dersler verir. Bir süre sonra birbirlerinden hoşlanmaya başlarlar.

I’m Sorry I Love You (2004)

kore dizisi

Moo hyuk Koreli bir aile tarafından evlatlık verilmiş Avustralya’da serserilik yapan bir çocuktur. Kız arkadaşı sayesinde biraz Korece öğrenen Moo Hyuk’un mutlu bir hayatı vardır. Kız arkadaşı başka biri ile evlenmeye karar verir üstüne üstlük Moo Hyuk’u da nikaha davet eder. Davete giden Moo Hyuk ağır yaralanır hastaneye kaldırılır…  Yolları Song Eun Chae ile birleşince olaylar farklı şekilde gelişmeye başlar. Song Eun Chae ünlü Kore şarkıcısı , Choi Yun’un program koordinatörü ve çocukluk arkadaşıdır. Ailesini bulmaya karar veren Moo Hyuk annesinin izine rastlar ve tanınmış şarkıcı Choi Yoon ile kardeş çıkar. Annesi ünlü bir aktristir ve evlatlık verilmiş olması kahramanımızın canını çok yakar. Ailesinden intikam almak isterken hayatına Eun Chae’nin girmesi ile hayatı değişen Moo Hyuk etrafında dramatik olaylar gelişmeye başlar.

Running Man (2010)

kore diizisi

2010 yılında yayına giren dizi 296 bölüm 9 sezondan oluşan komedi dizisidir. Güney Kore’nin sembolü halini almış oyuncu kadrosu ile bir yere giderek orada oynanan oyunları kon alan bir gösteri dizisi. Gidilecek yerlerde oynanan oyunlar var ve bu oyunlarında koşma ile ilgisi olması gerekiyor. Dizi hala devam etmektedir.

The Great Jang-Geum (2003-2004)

kore dizisi

TRT’de her öğlen Saraydaki Mücevher adı ile yayınlanan gerçek bir hikayeye dayanan bu dizi ders çıkarılabilecek dizilerden biri denilebilir. Kore’de ki ilk kadın doktoru olarak bilinen Jang-Geum’ın o aşamaya gelene kadar geçtiği aşamaları konu alan dizi o zamanlardaki gelenek ve töreleri de izleyiciye sunmaktadır. Törelere göre kadınların tedavi etmesi yasakken Jang-Geum’a Han’ı da tedavi eden önemli bir doktor haline gelir. 54 bölümden oluşan bu dizi izlenmesi gereken dizilerden arasında…

City Hunter (2011)

polise kore dizisi

Lee Min Ho’nun başrollerinde oynadığı bu dizi tabi ki Lee Min Ho’nun efsane oyunculuğu ile ön plana çıkmayı başarmıştır. Lee Yun-Seong babasının birimdeki herkesi öldürmesinden sonra hükümetten intikam almaya karar verir ve babasının en yakın arkadaşı tarafından eğitilir. Olaylar karmaşık bir şekilde gelişmeye başlar. Aksiyon, gerilim ve romantizmi bir arada barından dizi 20 bölümden oluşmaktadır.

Boys Over Flowers (2009)

kore dizisi

Romantik komedi dizilerinin başında gelen Boys Over Flowers 25 bölümlük bir dizi. Hye-Sun Ku, Min-Ho Lee ve Hyun-joong Kim’in başrollerinde oynadığı dizide elit bir lisede okuyan kendilerine F4 adını veren dört zengin öğrencinin yaptığı zorbalıklara karşı gelen orta halli bir kızı konu almaktadır. Komik olaylar birbirini takip ederken kız F4 grubundan birinden hoşlanmaya başlar ve olaylar farklı şekilde gelişir.

Winter Sonata (2002)

kore dizisi

Romantik Kore dizilerinden olan Winter Sonata,  Jun-Sang’ın küçük bir kasabaya taşınarak lisede Yoo-Jin ile tanışmasını ve aşık olmasını konu alır. Fakat Jung-Sang araba kazasında hayatını kaybeder. 10 yıl sonra Yoo-Jin, Jun Sang’a benzeyen biri ile tanışır ve erkek arkadaşı ile Jun-Sang’a benzeyen kişi arasında seçim yapmak zorunda kalır. 20 bölümden oluşan dizi fantastik bir konuya sahip.

You Are Beautiful (2009)

kore dizisi

Romantik, komedi dizilerinden olan You Are Beautiful  bir müzik grubunun hayatını 16 bölümde işlemiştir. Rahibe olan Mi-Nyu’nun ikiz kardeşi bu müzik grubunda önemli bir yere sahiptir ancak hastalanır ve yerine rahibe kız kardeşin geçmesi istenir. Kendini erkek gibi gizleyerek gruba katılan rahibe gruba katılır ve komik olaylar gelişir.

Love Rain (2012)

kore dizisi

Romantik, komedi dizilerinden olan Love Rain başrollerinde yakışıklı oyuncu  Jang Geun Suk oynamaktadır. Dizi iki farklı zaman diliminde gerçekleşen ve birbiri ile bağlantılı olan aşk hikayesini konu almaktadır. Üniversite öğrencisi Seo In-ha ile Kim Yoon-Hee birbirine aşık olur ve ayrılır. Yıllar geçer ve yıllar sonra Kim Yoon-Hee’nin kızı Ha Ha ve Jung Ha Na’nın oğlu Seo Joon’un  tanışıp aşık olması ile olaylar karışır.

 

En iyi kore dizileri 2016 için yeni makalemize çok yakında buradan ulaşabilirsiniz.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı