En İyi Komedi Filmleri


0

Komedi filmleri, günlük hayat yorgunluğunu ve stresini üzerimizden atmak için en eğlenceli aktivitelerden bir tanesidir. Özellikle mizah anlayışı yüksek kişiler tarafından tadından doyulmaz seviyelere çıkmaktadır. Bizler de IMDb puanları baz alarak biraz da kendi yorumlarımızla en iyi komedi filmlerini derledik. Keyifli seyirler…15

Click (2006) – IMDb: 6.4

click

İşkolik olan mimar Micheal Newman, orta sınıf bir ailedir. Patronuna gözüne girmek ve şirketten pay almak için ailesine ihmal edecek derece çok çalışır. Bir gün kumanda almak için gittiği bir dükkanda kendisine hayatı kumanda etmesini sağlayacak bir kumanda verilir. Ve hayatın değerlerini anlayacaktır!

Aşk Doktoru / Hitch (2005) – IMDb: 6.6

aşk doktoru

Erkeklerin flört etmesi için yardımcı olan Aşk Doktoru Alex Hitchens ile bir New York gazetesinde köşe yazarı olan Sara’nın ortak kişiler vasıtasıyla tanışmaları sonucu işler karışmaktadır.

Bay Evet / Yes Man (2008) – IMDb: 6.8

bay evet

“Hayır” demeye alışmış olan Carl, bir program sayesinde artık “Evet” demeyi de öğrenmektedir. “Evet” kelimesinin gücünü hisseden Carl’ın hayatı inanılmaz şekilde değişir. Fakat sonrasında belaya da “Evet” demeye başlayacak ve işler değişecektir.

50 İlk Öpücük / 50 First Dates (2004) – IMDb: 6.8

50 ilk öpücük

Komik olduğu kadar son derece romantik de bir filmdir.  Doktor olan Henry, Lucy ile tanıştıktan sonra aralarında ciddi bir ilişki oluşmaya başlamıştır. Fakat sonrasında Lucy’ın kısa süreli bir hafıza sorunu olduğunun farkına varılır. Fakat Henry, bu durumu önemseyerek her gün Lucy’i kendine aşık etmeye çalışmaktadır.

Davetsiz Çapkınlar / Wedding Crashers (2005) – IMDb: 7.0

davetsiz çapkınlar

Jeremy ve John, bir çapkınlık yöntemi geliştirmişlerdir ve bundan da son derece keyif almaktadırlar. Fakat bir gün tanıştıkları bir kızın ailesiyle tanıştıklarında işler değişir ve komedi de başlar.

Bu Nasıl Aile! / We’re the Millers (2013) – IMDb: 7.0

bu nasıl aile

David Burke, bir uyuşturucu satıcısıdır ve bir gün gasp sonucu bütün malı kaptırır. Brad adındaki satıcıya borçlanan David, bu hatasını telafi etmek için çok yüklü bir miktar malı sınırdan sokmak zorundadır. Buradan sonrada komik bir macera başlar.

Amerikan Pastası / American Pie (1999) – IMDb: 7.0

amerikan pastası

Kendilerine güveni olmayan 4 liseli gencin başından geçen maceraları anlatan filmde, bu gençler henüz kimseyle cinsel ilişki yaşamamışlardır. Mezuniyet gecelerine kadar bu duruma son vermek isterler ve komedi başlar.

Ah Mary Vah Mary / There’s Something About Mary (1998) – IMDb: 7.1

ah mary vah mary

Çekingen bir genç olan Ted, 13 sene sonra lisede aşık olduğu Mary’i tekrar elde etmek için bir dedektif ile anlaşır. Fakat dedektif de Mary’e aşık olur ve zamanla da anlarlar ki Mary ile ilgilenen herkes ona aşık olmaktadır. Ted ile dedektifin birbirleriyle mücadelesi ise olayın komik bölümüdür.

40 Yıllık Bekar / The 40 Year Old Virgin (2005) – IMDb: 7.1

40 yıllık bekar

40 yaşındaki Andy, bu yaşına kadar hiç cinsel ilişki yaşamamıştır. Hayatı gayet başarılı ve düzgün bir şekilde ilerlemektedir fakat arkadaşları bu seks meselesini çözmek isterler bu konuda destek olurlar. Tüm uğraşlara rağmen herhangi bir değişiklik olmazken bir anda Andy, 3 çocuk annesi Trish ile çıkmaya başlar. Fakat bir sorun vardır ki ilişkilerine “seks yok” kuralı koyarak başlamışlardır.

Salak ile Avanak / Dumb & Dumber (1994) – IMDb: 7.3

salak ile avanak

Llyod Christmas ve Harry Dunne, iki avanak arkadaşlardır ve sürekli işten kovulmaktadırlar. Limuzin şoförlüğü yaparken Mary adında bir kıza aşık olur ve kızın havaalanında unuttuğu çantayı alarak ona ulaştırarak gözüne girmeyi amaçlamaktadır. Fakat çanta ile ilgili olarak bilmedikleri bir şey vardır.

Evde Tek Başına / Home Alone (1990) – IMDb: 7.5

evde tek başına

Kevin, ailesi tatile giderken evde unutulan bir çocuktur. Hırsızlar ise ailenin tatile gitmesini fırsat bilerek evi soymak istemektedirler fakat Kevin’in kolay bir lokma olmadığı anlaşılmaktadır.

Cazcı Kardeşler / The Blues Brothers (1980) – IMDb: 7.9

cazcı kardeşler

Jake ve Elwood birlikte büyüdükleri yetimhanenin yokolmak üzere olduğunu ve bundan kurtulmak içinse paraya ihtiyacını olduğunu öğrenir. Eski müzisyen arkadaşlarını toplayarak konserler ile bu parayı elde etmek istemektedirler.

En iyi romantik filmler sayfamızı ziyaret ederek bu konuda bilgi alabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı