İllimünati Tarikatıyla Bağdaştırılan 10 Film Önerisi


1

Günümüzde illimünati tarikatıyla ilgili internette pek çok araştırma yapıldığını biliyoruz. Dikkat çeken bir konu olması sebebiyle de bu tarikata atıf yapılıp beyaz perdeye aktarılan filmlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Bizde sizler için illimünati filmlerini derlemeye çalıştık. İşte 10 illimünati film önerisi.

 1. 1 Captain America: The Winter Soldier / Kaptan Amerika: Kış Askeri (2014) IMDb: 7,8


  Aksiyonun bir dakika bile durmadığı bilim kurgu filmi Kaptan Amerika’nın düşmanlarının illimünati tarikatıyla benzer yanlarının olması bu listeye girmesine sebep oldu. Marvel filmleri arasında yer alan Kaptan Amerika’yı izlemediyseniz kesinle tavsiyemizi dikkate alın.

 2. 2 Sihirbazlar Çetesi / New You See Me (2013) IMDb: 7,3


  Sihirbazlar çetesi, aksiyon tutkunları için ideal. Ayrıca filmin çoğu yerinde yapılan göz olayına vurgu bilmeyenler bile illimünati ile bağlantısını çözecektir. Son yıllarda dikkat çeken illimünati filmleri arasında oldukça popüler.

 3. 3 Amerikan Sapığı / American Psycho (2000) IMDb: 7,6


  Filmdeki şaşıracağınız illimünati bağlantısı siyasi içeriği aslında. Filmde çok zengin bir iş adamını canlandıran Patrick Bateman şuan ki Amerika Başkanı Donald Trump olduğunu işaret ediyor. Anlaşılan film oluşturulduğunda Trump’un başkan olacağı biliniyordu.

 4. 4 Melekler ve Şeytanlar / Angels and Demons (2009) IMDb: 6,7


  Da Vinci’nin Şifresi filminin devam niteliğinde olan Melekler ve Şeytanlar illimünati filmleri arasındadır. Dan Brown kitabından uyarlanan ve aksiyon, gerilim ve heyecanın hiç düşmediği en iyi illimünati filmleri arasında yer alan bu filmi kesinlikle izlemelisiniz.

 5. 5 Sherlock Holmes (2011) IMDb: 7,6


  Film içinde bahsedilen tarikatın dünyanın düzenini değiştireceği iddia ediliyor. Filmin kahramanları bu olayları engellemek için çalışıyor. 2009 yılı yapımı film en iyi illimünati filmleri arasında yer alıyor. Başrollerinde Robert Downey Jr. ve Jude Law yer almaktadır.

 6. 6 Matrix (1999) IMDb: 8,7


  1999 yılı yapımı bilimkurgu ilmi Matrix filmini daha dikkatli izlemiş olsaydık belki de sonları gerçekleşene olayları tahmin edebilirdik. İçinde verdiği birçok mesajla illimünati filmleri arasında sayılan Matrix’i izlemeyen kalmamalı.

 7. 7 Otomatik Portakal / A Clockwork Orange (1971) IMDb: 8,3


  Filmin yönetmeni Stanley Kubrick gizli semboller kullanmayı bir hayli seviyor. Filmde din, siyaset ve zihin kontörlünü çeşitli yöntemlerle veren yönetmen illimünati tarikatının özelliklerini gösteriyor.

 8. 8 Cinnet / The Shining (1980) IMDb: 8,4


  Üçgen koltuk sırtı, merdiven basamakları, çatılar, dağlar ve giderek daralan koridor çekimleri bize illimünati hatırlatıyor. Eğer korku filmi seviyorsanız denemelisiniz.

 9. 9 Gizemli Ada / The Wicker Man (1973) IMDb: 7,6


  Wicker Man’de sahneler gözün gözü veya her şeyi gören gözün yanıp sönmesiyle dolu. Filmde her şeyi gören Tanrı daima izliyor ve onuna adına iş yapmasını istiyor. Bu da illimünati tarikatını hatırlatan en büyük işaret.

 10. 10 Kehanet / The Omen (1976) IMDb: 7,8


  Kehanet illimünati tarikatıyla bağlantısı olduğu düşünülen bir film. Tarikatın ana sembolü olan zenginlik piramidi düşünülürse bunu söylemek yersiz olmaz. 1976 yapımı filmi mutlaka izlemelisiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı