Gelmiş Geçmiş En İyi Hapishane Filmleri

Tüm zamanların en çok ilgi gören ve seyredilen 19 hapishane filmini hemen şimdi öğrenmeye ne dersiniz?


3

Hapishane konulu filmler ve diziler izleyiciler tarafından büyük oranda sevilerek izlenmektedir. Oradaki şartların merak uyandırması ile beraber kaçış için geliştirilen yöntemler, izleyiciyi mümkün oldukça tatmin edebilmektedir. Bizde bu tarz filmler arasından güzel bir derleme yaptık.

En İyi Hapishane Filmleri

Sinema dünyasında gelmiş geçmiş en iyi hapishane filmleri arasında seçim yapmakta zorlanıyorsanız işte size mutlaka izlemenizi önerdiğimiz 10 film

 1. 1 The Green Mile – Yeşil Yol


  Mahkumların son yolculuklarında görevli olan kişi Paul Edgecomb’dur. İki küçük kızı öldürmekle idam cezası olan iri cüsseli John Coffey gerçekten suç işlemiş midir? John’un idamı ve o sürece kadar Paul ile olan arkadaşları fazlasıyla yürükleri burkan türden. Yeşil Yol filmi, pek çok ödül almış olmasıyla da kalitesini ispat ediyor.


 2. 2 American History X – Geçmişin Gölgesinde


  Babası siyahiler tarfından katledilen Derek, nefret dolu bir kişiliğe dönüşmektedir. Öyle ki bu kin, başkalarına saldıracak boyuta ulaşmıştır. İki siyahiyi öldürerek tutuklanır ve hapse girer. Hapis sırasında nefretini sorgulamak için çokça zaman bulacaktır.

 3. 3 Brubaker


  1980 yapımı bir hapishane filmdir. Filmin konusu, alışılmış bir hapishane senaryosundan farklı olarak beyaz perdeye aktarılmıştır. Hapishanenin müdürünün bir suçlu gibi hapishaneye girip olan biteni görmesini konu almaktadır.

 4. 4 Escape Plan – Kaçış Planı


  Ray Breslin, tartışmasız dünyanın sayılı güvenlik uzmanlarından birisidir. Ancak kendi yaptığı hapishaneye bir sebepten dolayı suçlu olarak girer ve hapishanenin kaçmaya dair ne denli zor olduğunu bilmektedir. Hapishaneden kaçmak için planlarına eşlik edecek suçlu Emil ile tanışır.

 5. 5 Escape Plan 2: Hades – Kaçış Planı 2: Hades


  Ray bir önceki filmde hapishaneden kaçmayı başarmıştır. Ancak şimdiki ise ortadan kaybolan güvenlik uzmanı arkadaşını bulmaktır.

 6. 6 The Experiment – Deney


  20 kişilik ekibin oluşması için belli miktar ücret ödenir. Grupta 12 mahkum ve 8 gardiyen üzerinde deney yapılacaktır. Psikolojilerini ölçmekle başlayan deneyler ciddi bir hal alır. Bu durum Deney filmini en iyi hapishane filmleri arasında yer edinmeyi sağlamaktadır.

 7. 7 Cell 211 – Hücre 211


  Juan gardiyan olmak üzeredir. Bir gün işe geldiğinde tavandan düşen parça başına isabet eder. Arkadaşları onu hemen 211 numaralı hücreye taşırlar. Juan hücrede baygın yatarken hapishane de mahkumlar ayaklanma başlatır. Juan, mahkum rolüyle hayatını kurtarmak zorundadır.

 8. 8 Felon – Suç Çıkmazı


  Wader Porter’ın evine hırsız girer. Hırsızları öldürerek ailesini koruyan Porter katil olmuştur ve 3 yıl süreyle hapis yatar. Kötü hapishane koşulları filmin sürükleyiciliğini arttırmaktadır.

 9. 9 The Last Castle – Son Kale


  General Irwin, konu savaş taktikleri ise uzman isimdir. Ona yapılan komplo sonrasında hapse gönderilir. Hapishane müdürü Albay Winter, mahkumları kontrol etmek isteyen birisidir. Ancak bu defa karşısında Irwin gibi bir deneyimli taktisyen vardır.

 10. 10 Shutter Island – Zindan Adası


  Suça bulaşmış akıl hastaları Massachussests sahilinin epey açıklarında bulunan yerde tedavi edilir. Yarı bir hapishane olan bu yerde bir katil esrarengiz şekilde ortadan kaybolacaktır. En iyi hapishane filmleri seçimini rahatlıkla yapacağınız Zindan Adası, fazlasıyla sizi büyüleyecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
2
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey