Bilgisayar Korsanlarını Konu Alan En İyi Film Önerileri

Bilgisayarın ve internetin dünyasına girmemizi sağlayarak ufkumuzu genişleten en iyi hacker filmleri!


1
2 Paylaşım, 1 Beğeni

Teknoloji ve bilgisayarlar geliştikçe onları kullananlarında kendilerini geliştirdiklerini görüyoruz, duyuyoruz. Son yıllarda çekilen filmlerde bu gelişimden faydalanıp bilgisayar korsanlarını yani hackerleri konu alabiliyor. Öyle ki internetin gizemli yüzünü anlatan hacker filmleri, yayınladıkları yıl içerisinde diğer filmlere izlenme oranlarında fark atabiliyor. Hatta yeri geldiğinde onlara en iyi ve unutulmaz filmler listesinde yer veriyoruz. Bu noktada bizde sizler için bilgisayar korsanlarını konu alan en iyi hacker filmleri derlemek istedik. İşte onlardan bazıları.

 1. 1 Matrix (1999) IMDb: 8,7


  Matrix 1999 yılı yapı film birçok dalga en iyi olabilmeyi başarmış. Listemizde de en tepede bulunmasına şaşırmamalı.  Filmde Neon adlı bilgisayar korsanının gerçek dünya ile sanal dünya arasındaki gidip gelmelerini konu alıyor. Harika bir aksiyon-bilim kurgu olan filmde Neon’un yaşadığı dünyanın bir simülasyondan başka bir şey olmadığı belirtiliyor.

 2. 2 The Imitation Game / Enigma (2014) IMDb: 7,6


  Tarihin ünlü matematikçisi Alan Turing’in hayat hikâyesini anlatan filmde II.Dünya Savaş’ının Nazi Almanya’sı tarafından gizli bilgileri şifrelemek için eski nesil bilgisayar korsanlığının nasıl yapıldığı hakkında bizlere fazlasıyla değişik bilgiler veriyor. Enigma ismindeki bir şifre makinesinin Alan Turing ve ekibi tarafından çözülmesini konu edinen film belki de tarihin en iyi hacker filmi. Mutlaka izlemelisiniz.

 3. 3 Who Am I / Ben Kimim (2014) IMDb: 8,7


  2014 de sinemaseverlerle buluşan film belki de gelmiş geçmiş en iyi hacker filmlerinden birisi. Almanya’da yaşayan bir grup hackerin başına gelenleri konu alan filmde gruptan sivrilen Benjamin’in dünyanın en iyi hackeri olan Max’in dikkatini çekmeye çalışmasını anlatıyor.

 4. 4 Take Down / Sanal Korsan (2000) IMDb: 8,6


  Dönemin en dikkat çeken filmi olan Sanal Korsan eski hacker filmleri arasında en güzel yerde denilebilir. Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenen filmde beyaz şapkalı hacker olan Mitnick’in Fujitsu’nun ünlü telefon firmalarının ağlarına izinsiz girmesini konu alıyor. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

 5. 5 Sneakers / Şifreciler (1992) IMDb: 7,1


  Tüm zamanlarda sen iyi hacker filmi olarak gösterilen ve bunu da hak eden bir film olan Şifreciler güvenlik sistemlerinde uzmanlaşmış bir gruptan hükümet yetkililerini baskısıyla viir kutu ulmalarını istemeleri konu alıyor. Filmin kadrosunda Robert Redford, River Phoenix, Sidney Poiter, Ben Kingsley ve Dan Aykroyd gibi ünlüler yer almıştı.

 6. 6 Swordfish / Kod Adı: Kılıçbalığı (2001) IMDb: 6,5


  Amerikan’ın derin devletinin iç işlerini konu alan hacker filmi 2001 yılına damga vurmuştu.  Kod Adı: Kılıçbalığı filmin kadrosunda ünlü oyunlaran Halle Berry, John Travolta, Hugh Jackman, Don Cheadle ve Vinnie Jones yer almıştı.

 7. 7 Anonymous / Hacker (2016) IMDb: 6,4


  Günümüzde bilinen en tehlikeli ve sıra dışı hacker grubu olan Ananymous filmi fakir Ukrayna göçmeni bir gencin internette yaptığı yasa dışı işleri konu alıyor. Her anı heyecan verici bu filmi mutlaka listenize alın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
2 Paylaşım, 1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Devamını oku:
Türkiye’de Dalışa Uygun En Güzel Sualtı Cennetleri

Denizin güzelliklerini sadece tekneden izlemek ile yetinmeyip suyun altını da keşfetmek oldukça eğlenceli ve keyif verici bir etkinliktir. Dalış yapmak...

Bir Ev Hanımı’nın Haklı İsyanı

               Ben de sekiz saat çalışıp geldiğimde; yemek hazır sofra kurulu yiyip, bir kenara...

Kapat