Google Tarafından Sunulan En İyi Uygulamalar


2

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle hem sosyal hem de iletişim hayatımız farklı boyutlara ulaştı. Google’ın bu noktadaki rolü elbette büyük. Her geçen gün geliştirdiği uygulamalar sayesinde Google, günlük yaşantımızda vazgeçilmezler arasına çoktan girdi. Dünyada milyarlarca kullanıcıya hizmet veren uygulamalar arasından sıyrılıp listemize giren en iyi Google uygulamaları sizler için derledik. İşte bunlardan bir kaçı.

Google Uygulamaları – Google Drive

Google Drive

 

Verilerinizi veya dosyalarınızı saklayan bir uygulama Google Drive. En çok ihtiyaç duyulan ve kullanımı her geçen gün artan bu uygulama sayesinde depoladığınız verileri senkronize ettiğiniz telefon veya tabletten ulaşabilirsiniz.

Google Uygulamaları – Google Maps

Google Uygulamaları - Google Maps

Bilmediğiniz bir adrese giderken ya da bilseniz bile emin olmak adına Google Haritalar size en büyük yardımcı. Gideceğiniz yeri hem harita üzerinden görüntüleyebilir hem de o noktaya sesli veya sessiz yol tarifiyle kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu özellikleriyle Google Maps de en iyi Google uygulamaları arasında.

Google Uygulamaları – Google Chrome

Chrome - Web Tarayıcı

Google’ın en önemli hizmetlerinden biri elbet Google Chrome isimli internet tarayıcısı. Gmail ile senkronize çalışan ve Android ve iOS platformlarına da destek veren uygulama İnternet kullanıcılarının neredeyse %80’i tarafından tercih ediliyor.

Google Arts & Culture

Arts & Culture

2016 yılında yayınlanan Google Arts&Culture uygulaması özellikle sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Oturduğunuz yerden sanal turla en ünlü müzeleri gezmeyi, en nadide sanat eserlerini bu uygulama sayesinde yakından inceleyebilirsiniz. Hatta yeni güncellemesiyle hangi ünlü sanat eserine benzediğinizi bularak işi daha da eğlenceli hale getirmiş.

Google Uygulamaları – Gmail

Google Uygulamaları - Gmail

2004 yılından bu yana hizmete sunulan Gmail, en popüler Google uygulamaları arasında yer alıyor. Kurumsal ve bireysel hesapların mail göndermeleri ile birbirleri arasında iletişim sağlayan bu uygulama dünyanın 71 farklı ülkesinde ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Google Uygulamaları – Youtube

Google Uygulamaları - Youtube

Youtube her ne kadar Google tarafından kurulan bir uygulama olmasa da sonradan satın alınarak Google tarafından sunulan bir uygulamadır. Dünyanın en büyük video paylaşım platformu unvanına sahip Youtube en iyi Google uygulamaları arasındadır.

Google Translate

Translate

100’den fazla dil seçeneği sayesinde bilmediğiniz yabancı kelimeleri cümleleri kolayca kendi dilinize çevirmenizi sağlayan Google Translate,  kendini sürekli geliştirerek alanında en iyi Google uygulamaları arasında yerini koruyor.

Google Play Store ve Android

Google Play Store

2009 yılından bu yana Android işletim sistemini geliştiren Google,  sanal pazarda rakipleri arasında oldukça iddialı. Android kullanıcıları, uygulama geliştiriciler tarafından yapılan uygulamalara Play Store sayesinde kolayca ulaşıyor.

Google Asistan

Google Asistan

Günümüz modern hayatında özellikle yoğun bir tempoya sahip kişiler için hayat kolaylaştırıcı nitelikte. Kullanıcılarına günlük hayatta yardımcı olmak için geliştirilmiş bu uygulamada, asistana birçok görev verebilirsiniz. Soru sorabilir, telefon etmek için kullanabilir, istediğiniz bilgileri talep edebilir, hatırlatıcı olarak kullanabilir ve daha birçok şey…

Google Adsense ve Adwords

Google Adsense ve Adwords

İnternet sitesi sahipleri ve reklam verenleri buluşma platformları olan Adsense ve Adwords, internet hayatının önemli yapıtaşları haline gelmiştir. Reklam vererek ürününü tanıtmak isteyen kişiler Google Adwords üzerinden reklam verirken,  bu reklamı yayınlamak isteyen internet sitesi sahipleri de Google Adsense üzerinden reklam alıp kendi sitesinde yayınlayarak para kazanıyor.

Google Hangouts

Google Hangouts

Google uygulamaları arasında, kullanıcılarına hem metin tabanlı mesajlaşma hem de video-konferans özellikleri sunan en iyi Google Hangouts, buna benzer piyasadaki diğer uygulamalardan kalitesi sayesinden sıyrılmış. Popülerliğini giderek artan Hangouts ’da mesajlaşabilir, fotoğraf gönderebilir, aynı anda 10 kişiye kadar video konferansı yapabilir ve hatta bunu kaydedilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı