Geride Baktığımız 10 Yılın Defalarca İzlemek İsteyeceğiniz 15 Fantastik Filmi – Bölüm 1

Her özelliği ile sizleri büyüleyen fantastik filmlerin sizler için hazırladığımız ilk 15 tanesiyle boş anlarınızı en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz.


3

Son 10 yıl içinde çekilen, görsel efektleri, senaryosu, kostümleri ve çekildiği mekanları ile ön plana çıkan en iyi fantastik filmler ile anlamlı geçen zamanları yaşamak istiyorsanız o zaman hemen bir göz atalım.

 1. 1 Avatar – 2009


  Dünya genelinde 2.7 milyar hasılat yapan filmi James Cameron yönetti. Efekt ve teknik olarak sayısız yeniliğe imza atılan filmin 2025 senesine kadar 4 devam filminin geleceği tahmin ediliyor.

 2. 2 Alice in Wonderland – 2010


  Johnny Depp ve Helena Bonham Cartem’in rol aldığı filmin yönetmenliğini Tim Burton Üstleniyor. Harikalar Diyarın’da ki Alice’i farklı kılan film, Alice’in tavşanı takip etmesi ve 10 yıl öncesine gitmesini konu alıyor.

 3. 3 Harry Potter and the Deathly Hallows – 2010/2011


  Ölüm Yadigarları, Harry Potter serisinin son kitabıdır. Karşımıza iki film olarak çıkan seri de Harry ve Voldemort’un kayıtsız hesaplaşmasına şahit oluyoruz.

 4. 4 Hobbit Serisi – 2012/2013/2014


  En iyi fantastik filmler listemizin 4. sırasında bulunan yapım, beyazperdenin en önemli seçeneklerinden. Yüzüklerin Efendi serisinden hemen önce Bilbo’nun karşılaştığı adrenalin dolu maceralar ve Gullom ile karşılaşarak yüzüğü bulmasını ele alıyor.

 5. 5 Snow White and The Huntsman – 2012


  Pamuk Prenses rolünde Kristen Stewart ve kötü kraliçe de Charlize Theron’u izlediğimiz film, reklam film yönetmeni olan Rupert Sanders’in ilk film deneyimi.

 6. 6 Life of Pi – 2012


  Pi, deniz kazasından kurtulmuştur. Ancak tekne de Bengal kaplanı ve farklı hayvanlarla kalmıştır. Yaşaması, zooloji bilgisi ve zekasına bağlı olacaktır.

 7. 7 Hansel & Gretek: Witch Hunters – 2013


  Hansel ve Gretel’in cadının elinden kurtulduktan sonra, köy köy gezerek tüm cadıları avlamalarını büyük bir keyifle seyredeceğiniz film diyebiliriz.

 8. 8 Only Lovers Left Alive – 2013


  Fas sokaklarında gerçekleşen sıra dışı Vampir filmlerinde, belki de vampirlerin hak ettikleri iade- itibarı görebilirsiniz. Fantastik aşk hikayesiyle kendinizi duygusal durum içince bulmak kaçınılmaz olabilir.

 9. 9 Maleficent – 2014


  Başrolünde Angeline Jolie’nin oynadığı film, bir ihanet sonrasında kötü birine düşen Maleficent’in yaşadıklarını merkeze alıyor. Öyle ki Maleficent, kralın kızını lanetlemiş ve tam 100 yıl boyunca uykuya dalmasına sebep olacaktır.

 10. 10 Guardians of the Galaxy – 2014


  Beş suçlu hapishane de tanışmıştır. Dünyanın sonu olabilecek bir taşı yok etmek için bir araya gelmişlerdir. Aynı zamanda bu sonsuzluk taşının Avangers filminin sonunda ortaya çıkan ve Thanos’un izini sürdüğü taş olduğunu da hatırlatalım.

 11. 11 Star Wars: Episode VII – The Force Awakens – 2015


  Yönetmenliğini J.J. Abrams’ın yaptığı filmde ana karakterler Luke, Leia, Chewbacca ve Han Solo, serinin yedincisin de geri dönüyor. Böylesine kurulan güçlü bap ise filmin başarısını kaçınılmaz yapan önemli faktör denilebilir.

 12. 12 Tale of Tales – 2015


  Birbiriyle paralel olan tam üç farklı öykü anlatılıyor. Komşu krallıklarla yaşanılan öykülerin yönetmenliğini ise Matteo Garrone üstleniyor.

 13. 13 Cinderella – 2015


  Lily James’in kül kedisini canlandırdığı filmde, periyi Helena Bonham Carter, üvey anneyi ise usta oyunvu Cate Blanchett oynuyor.

 14. 14 Doctor Strange – 2016


  Doktor iken trafik kazası yapan Strange, ellerinde zarar gören sinirlerin şifasını Tibet’te bulunan bir tapınakta bulacaktır. Ancak sadece şifa değil, özel güçlere de tanıklık edecektir.

 15. 15 Swiss Army Man – 2016


  Hank, ıssız bir ada da intihar edecekken kıyıya vuran bir cesedin hayatını nasıl değiştirdiği büyük tutkuyla seyretmeye hazır olun. En iyi fantastik filmler arasında gözünüzü kırpmadan izleyebileceğiniz yapım desek abartmış olmayız.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı