En İyi E-Kitap Siteleri ve Uygulamaları

Kitap okumak, çoğu kişi için oldukça rahatlatıcı ve keyifli bir alışkanlıktır. Bu kişilerin her daim yanlarında binlerce kitap olmasını sağlayacak teknolojiler...


4

Kitap okumak hayatınızın vazgeçilmezleri arasında ise ve her an her yerde okumak istiyorsanız tam size göre bir içerik paylaştığımızı öncelikle söyleyelim. Belki kitabın kokusunu içinize çekemeyecek, kâğıda dokunup hissedemeyeceksiniz ama hızlıca erişebilmeniz açısından e-kitap okumak önemli bir avantaj. Ülkemizde kitap okuma seviyesi istenen düzeyde olmamasına rağmen e-kitap uygulamasında önemli gelişmeler yaşanıyor. Birçok kitabın e-kitap versiyonu bulunuyor. Türkiye e-kitap konusunda gelişimlerini sürdürürken, birçoğu İngilizce olan ücretli ve ücretsiz binlerce e-kitap bulabileceğiniz site ve uygulamaları sizler için derledik. İşte bunlardan 14 tanesi.

 1. 1 Google PlayStore


  Google her alanda olduğu gibi e-kitap uygulamalarında da başı çekiyor. Google PlayStore’da en son çıkan kitaplar, .ok satanlar ve dünya klasikleri gibi binlerce kitabı satın alabilirsiniz. Ayrıca kitap özeti için Google Books uygulamasını kullanabilirsiniz.

 2. 2 Project Gutenberg


  Dünya’nın ilk e-kitap sitesi olma özelliği taşıyan projede ilk kitap 1971 de piyasaya sürülmüş. Telif hakkı geçmiş 58.000’den fazla ücretsiz e-kitap hizmeti sunan site, geçimini kullanıcıların yaptığı bağış ile sağlıyor.

 3. 3 Kobo


  Türkiye’ye açılan e-kitap sitelerinden birisi olan Kobo’da Türkçe eserler bulabilir, indirip okuyabilirsiniz. İlk abonelikte size verilen 15 TL ile ücretsiz kitap indirebilirsiniz.

 4. 4 eReaderIQ


  Hem ücretsiz hem de ücretli kitapların bulunduğu e-kitap sitesi eReaderIQ’da ”Current Freebies” kategorisinden ücretsiz kitapları seçip listeleyebilirsiniz.

 5. 5 Apple iBookStore


  Google’in en büyük rakibi Apple, kitap satmadan geri durur mu hiç? Apple iBookStore e-kitap uygulaması ile iPhone, iPad gibi ürünlerinde rahatlıkla okunabilen zengin kitap koleksiyonuna sahip. Bu arada Türkiye’de ücretsiz indirebileceğiniz kitapların İngilizce olduğunu hatırlatalım.

 6. 6 Kindle Books


  Amazonun Kindle kitaplarının dünyaya sattığı site Kindle Books. Dünya klasiklerinden tutunda birçok güncel kitabı çok uygun(0,99 dolardan başlayan)  fiyatlarda indirip okuyabilirsiniz.

 7. 7 FeedBooks


  Kindle formatında olan e-kitap sitesi FeedBooks da ücretsiz kitapların yanı sıra ücretli kitaplarda vardır. Hatta kendi kitaplarınızı da burada yayımlayabilirsiniz.

 8. 8 Forgotten Books


  E-kitap siteleri arasında belki de en kapsamlı olan Forgotten Books sitesi bünyesinde 950 bin civarında kitap bulunduruyor. Üye olduktan sonra aylık 8,99 dolar ödemeniz kaydıyla istediğiniz kadar kitaba ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

 9. 9 BookBoon


  Gelirini kitap aralarında sıkça karşılaştığımız sponsor firmalarından karşılayan e-kitap sitesi BookBoon.com’da akademik, teknik ve ders kitaplarına ücretsiz ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

 10. 10 FreeBooksy


  Ücretsiz kitaplardan haberdar olmak ve indirmek için FreeBooksy ideal denilebilir. E-kitap sitelerinde kısa süreliğine ücretsiz sunulan kitapları takip ediyor ve listeliyor. Faydalı bu uygulamaya abone olmayı unutmayın.

 11. 11 Bookmate


  App Store, Google Play veya Windows Store’dan indirip kullanabileceğiniz, arşivinde onlarca dilde kitap bulunduran bir e-kitap uygulaması Bookmate. Üyeliği ilke üç ay için 9 TL olan uygulamada sonraki aylarda 34,99 TL ödemeniz gerekiyor.

 12. 12 Bookshout


  Size bir kitabı ne kadar sürede okuyabileceğinizi gösteren güzel bir e-kitap sitesi. Yüzlerce kitabın bulunduğu sitede kitapları tek tek indirebilirsiniz.

 13. 13 Scribd


  Üye olduktan sonra ilk 30 gün ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Devam etmek isteyen üyeler için aylık 8,99 dolar karşılığında erişebilinen Scribd’de çok sayıda kaynağa ulaşabilirsiniz.

 14. 14 24symbols


  Sınırsız erişim için aylık 8,99 dolar ödemeniz gerektiği bir başka e-kitap sitesi 24symbols’de iOS, Kindle Fire, PC ve e-Reader formatında kitaplara ulaşabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı