Bol Aksiyonlu Tüm Zamanların En İyi Dövüş Filmleri


3

Aksiyon ve dövüş filmleri ülkemizde hep dikkat çeken yapımlar olmuştur. Havasından mı suyundan mıdır bilinmez bizim toplumda dövüşü bol yapımların hep daha fazla ilgi gördüğü bir gerçek. Sadece bizde olmasa gerek bol kavgalı ve heyecanlı dövüş filmleri Uzak Doğudan Amerikan yapımlarına kadar geniş yelpazede kullanılmış. Bizde bunu dikkate alarak sizler için kavgası bol, heyecan çok dövüş filmlerini bir araya getirmeye çalıştık. İşte izlemediyseniz mutlaka izlemeniz gereken tüm zamanların en iyi dövüş filmleri

En İyi Dövüş Filmleri – Dövüş Kulübü / Fight Club (1999)

En İyi Dövüş Filmleri - Dövüş Kulübü

Film adını bile dövüşten almıştır. Dövüş kulübün birinci kuralı asla dövüş kulübü hakkında konuşma, ikici kuralı asla ve asla Dövüş kulübü hakkında konuşma… Sadece iki kişinin dövüştüğü, pes diyene kadar, bayılır ya da sakatlanana dövüş devam eder. Başrollerinde Brad Pitt, Edward Norton ve Helena Bonham Carter var. Eğer izlememek gibi bir hata yaptıysanız en kısa sürede bu hatadan dönün deriz.

Milyon Dolarlık Bebek / Million Dollar Baby (2004)

Milyon Dolarlık Bebek

Tam dört dalda Oscar sahibi olmuş bir film. Hakkını da fazlasıyla verdiği söylenebilir. Erkek boksörlerin aksine filmin merkezinde bir kadın boksör var. Milyon Dolarlık Bebek’in yönetmen koltuğunda Clint Esatwood oturuyor.

Rocky (1976)

Rocky

Rocky serisinin ilki 1976 vizyona girmişti. İnsanları o dönemlerde sinemaya getirmeyi başaran ender filmlerden olmuştur. Sylvester Stallone’nin ringde gösterdiği muhteşem oyunculuğu ile sonrasında serisi devam etti. Aynı yıl tam onda dalda Oscar’a aday gösterilmiş üçünü almıştır.

En İyi Dövüş Filmleri – Kill Bill / Kill Bill (2003)

En İyi Dövüş Filmleri - Kill Bill

İntikam temalı Kill Bill tüm zamanların en iyi dövüş filmleri arasında gösteriliyor. Usta yönetmen Quentin Tarantino’nun yapı taşlarından biri. Düğün gününde Bill ve ekibinin saldırısına uğrayıp uzun süre komada kaldıktan sonra intikam için yemin etmesi filmin gidişatını gösteriyor. Mutlaka izlemeniz gereken bir film.

Ip Man / Yip Man (2008)

Ip Man

Kung Fu gerçeklerinin konusu etrafında geçen bir film. Eski dövüş filmlerinin bileği bükülmeyen adamı Bruce Lee’nin ustası Yip Man’ın mücadelesi izlemeyenler için büyük kayıp.

Dövüşçü / The Fighter (2010)

The Fighter

İki kardeşin dağılmış ailelerinin bir araya getirme çabası dram ve dövüş ağırlıklı bir çerçevede ilerliyor. Hikâyesini yaşanmış bir olaydan alan film En Film Dalında Oscar’a aday gösterilmişti.

En İyi Dövüş Filmleri – Korkusuz / Fearless (2006)

En İyi Dövüş Filmleri - Korkusuz / Fearless (2006)

Dövüş filmleri ile ilgili liste hazırlayıp da içinde Jet Li olmaz olur mu? Elbette var! Harika bir yapım. Konusu ve bütünlüğü açısında da aksiyon ve dövüşe doyuran film. Hala izlemeyen varsa şiddetle tavsiye ederiz.

Kır Zincirlerini / Unleashed (2005)

Kır Zincirlerini

Jet Li’nin başarılı dövüş filmlerinden bir diğeri Kır Zincirlerini. Uzun süre yaptığı tek şey yasa dışı dövüşler içinde olmak. Sadece öldürmek için yaşamış gibi… İnsanca duygularla yaşamak için karşısına çıkan Victoria onu değiştirebilecek mi?

En İyi Dövüş Filmleri – Ali (2001)

En İyi Dövüş Filmleri - Ali (2001)

Ünlü boksör Muhammed Ali’nin hayatını konu alan film Ali politik nedenler dolayı eleştirilse de izlenmenizi tavsiye edeceğimiz bir film. “Kelebek gibi uçar, arı gibi sokarım” sözü hala hafızalarda.

Asla Pes Etme / Never Back Down (2011)

Asla Pes Etme

İlki 2008 yılında sinemadaydı ve son yıllarda oldukça alkış toplayan 2011 yapımıyla da tün zamanların en iyi dövüş filmleri arasında yerini aldı. Şiddetle tavsiye edilir.

Romeo Ölmeli / Romeo Must Die (2000)

Romeo Ölmeli

Milenyum ’un en iyi dövüş filmlerin biri oldu kuşkusuz. Yeraltı dünyasının içinde olan iki aile arasındaki husumetin savaşa dönüşmesini konu alan filmde başrolde yine Jet Li var.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı