En İyi Çizgi Roman Uyarlamaları


2

Çizgi romanların popülaritesini daha da arttırmak ve sinema dünyasında yer edinmelerini sağlayıp daha fazla kitleye ulaşmaları amacıyla en sevilen çizgi romanların pek çoğu uyarlanarak film veya dizi haline getirilmiştir. En iyi çizgi roman uyarlamaları başlıklı yazımızda sizlere bu uyarlamaları listeledik.

Deadpool

Deadpool

Oldukça düşük olan bütçesine rağmen en iyi çizgi roman uyarlamaları kategorisinde uzun yıllar birinciliğini koruyacak Deapool, tutku ile yapılmış bir film. Şiddet, mizah ve cinselliğin de olduğu Deadpool +18 kategorisinde.

Watchmen

Watchmen

En iyi çizgi roman uyarlamaları listemizde en üst sırayı Watchmen alıyor. Kitabın kazandığı popülarite sinema filmiyle de yakalanmış. Estetik bir dille sahip olan filmde karakterler ön plana çıkarılmış ve aksiyon sahneleri ile güçlendirilmiş.

Blade

Blade

Konusu nedeniyle +18 çizgi roman uyarlamaları kategorisine ikinci sıraya yerleşen Blade, genel anlamda bir vampir avcısının hikayesini anlatıyor. En başarılı Marvel uyarlamalarından birisi olan Blade özellikle aksiyon sahneleri ile ön plana çıkıyor. Aşırı kanlı vampir sahneleri ile dolu olduğu için +18 kategorisine konuluyor.

V for Vendetta

V for Vendetta

Alan Moore eseri olan V for Vendetta oldukça büyük bir başarı elde etti. Kitabın sahibi Alon Moore çizgi romanının her ne kadar filmleştirilmesini istemese de başarısı karşısında oldukça etkilenmiş. V for Vendetta oldukça etkili bir film. Özellikle Natalie Portman performansı ile göz dolduran film haklı bir başarıya sahip.

Avengers: Infinity War (2018)

Avengers: Infinity War (2018)

On yıl süren filmlerin doruk noktası olan Avengers: Infinity War, Infinity Gauntlet’in başarısını sürdürdü. Infinity War, temel olarak Marvel Sinematik Evren’in tüm ana kahramanlarını Thanos’a karşı bir araya getirdi. Sonsuzluk Savaşı, özellikle gerçekçi aksiyon sahneleri ile dikkat çekiyor. Filmin en nefes kesici sahnesi, şüphesiz, Infinity Gauntlet’in tam gücünü kullandığı ve evrendeki yaşamın yarısını ortadan kaldırdığı andır.

Old Boy

Old Boy

Son derece etkili bir hikayeye sahip olan Oldboy hem en iyi çizgi roman uyarlamaları kategorisinde hem de en iyi film listelerinde kendine yer buluyor. Filmin hem Amerikan hem de Kore yapımı versiyonları var. Tavsiyemiz Kore versiyonu filmini izlemenizden yana olacaktır.

The Crow

The Crow

Trajik bir hikayeye sahip olan The Crow aslında bir ölüm hikayesi. +18 kategorisinde olan film konusu kadar Brandon Lee’nin filmin çekimleri sırasında ölmesi ile de gündeme geliyor. Çekimler sırasında kurusıkı olması gerekirken gerçek tabanca kullanılması ile ölen Brandon Lee’yi de buradan anmış olalım. The Crow, kült ve döneminin en farklı filmlerinden bir tanesi.

Dredd 2012

Dredd 2012

Muhteşem performansı ile Sylvester Stallone filmin ana karakteri Dredd’e hayat vermiş. Bu muhteşem çizgi roman uyarlamasında Stallone, karakter ile olağanüstü özdeşleşmiş. Amerika sokaklarında uzay çağında adaleti sağlayan güçlü bir yargıç olan Dredd’in aksiyon dolu maceraları hala en iyiler listesinde üst sıralarda yer alıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı