Ringlerdeki İnanılmaz Mücadeleyi Konu Alan En İyi 17 Boks Filmi

Heyecan, yenilgi, zafer, şampiyonluk, nakavt hepsi bu filmlerde var. En muhteşemlerini sizler için seçtik.


3

Boks ringi, her ne kadar bazılarımıza acımasızca gelse de herkesin içinde bir parça var olan duyguların hepsinin açığa çıktığı yerdir.Kazanma hırsı, heyecan, ayakta kalabilme kavgamızı sembolize eder. İşte sizlere tüm bu duyguları bir arada yaşatacak, en iyi boks filmleri listemize aldığımız birbirinden muhteşem filmlerden 17 tanesi.

 1. 1 Ali (2001), IMDb puanı: 6,7


  Boks tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı ismi Muhammed Ali’nin hayatını konu alan biyografik bir film. Efsanenin başarılarını ve aykırı karakterini, Will Smith’in üstün performansıyla izliyoruz.

 2. 2 Rocky Balboa (2006), IMDb puanı: 7,2


  Rocky serinin altıncısı olan film, ilkinden otuz yıl sonra izleyici ile buluştu. Sylvester Stallone ile özdeşleşen karakter Rocky Balboa artık emekli olmuştur. Ancak son bir maç için ringe çıkan şampiyon, rakibi Dixon ile karşı karşıya geliyor.

 3. 3 Somebody Up There Likes Me (1956), IMDb puanı: 7,5


  Rocky filmlerine ilham kaynağı olan yapıt da Paul Newman’ı mutlaka izlemelisiniz. Gerçek bir hikâyeye dayanan konusu ile en iyi boks filmleri listemizde olan bu filmi sakın kaçırmayın!

 4. 4 The Set-Up (1949), IMDb puanı: 7,8


  1949 Cannes Film Festivali’nde En İyi Görüntü Yönetmenliği ödüllünü kazanan film, boksör Bill Thompson’ın hayatını konu alıyor. Menajerinin bile kaybedeceğinden emin olduğu boksörün hikâyesini kesinlikle izlemelisiniz.

 5. 5 Rocky II (1979), IMDb puanı: 7,2


  Rocky, Dünya Ağırsiklet Güreş Şampiyonu Apollo Creed’i yenmesinin ardından paranın ve şöhretin sarhoşluğuna kapılmıştır. Ancak Creed’in yaptığı yeni maç teklifi, ikiliyi bir kez daha yüzyılın rövanşı için karşı karşıya getirir.

 6. 6 The Fighter (2010), IMDb puanı: 7,9


  Micky Ward’un gerçek hayatından esinlenilen ve genç sporcunun tuhaf ailesini de tanıdığımız filmin başrolündeMark Wahlberg’ı izliyoruz. 7 dalda Oscar’a aday olan “Dövüşçü”  en iyi boks filmleri arasında kendine haklı bir yer ediniyor.

 7. 7 Champion (1949), IMDb puanı: 7,5


  Jon Voight’nin performansı ile izlediğimiz eski boks şampiyonu Billy, artık içki ve borç batağının içindedir. Filmde, küçük oğlunu, eski eşine kaptırmamak için ringlere geri dönen boksörün mücadelesine tanık oluyoruz.

 8. 8 The Hurricane (1999), IMDb puanı: 7,6


  Norman Jewison yönetmenliğindekiThe Hurricane, öldürücü yumrukların konuştuğu sahneleri ile kaçırılmaması gereken en iyi boks filmleri arasında. 1999 yapımı film, Rubin Carter’ın dram ve başarı ile harmanlanan hayatını gözler önüne seriyor.

 9. 9 The Harder They Fall (1956), IMDb puanı: 7,6


  Humphrey Bogart’ı, Casablanca’daki performansından hepimiz biliriz.Film, boks dünyasından dönen oyunları konu almasının yanında, Bogart’ın son filmi olma özelliğini de taşıyor. Ünlü oyuncu filmin çekiminden kısa bir süre sonra yaşama veda etti.

 10. 10 Gentleman Jim (1942), IMDb puanı: 7,7


  Gentleman Jim, 1880'lerin San Francisco'sunda geçiyor. Filmde, Olimpiyat klübünün seçkin üyelerinin, sporu centilmen hale getirmek için Jim Corbett adındaki gence sponsor olmasıyla gelişen olayları izliyoruz.

 11. 11 Body and Soul (1947), IMDb puanı: 7,8


  Charley Davis, amatör boks müsabakaları ile başladığı spor hayatında hırsı ile büyük başarılar kazanır. Paraya düşkünlüğü ile de bilinen Davis, çıktığı son maçında, temiz bir yaşamı mı yoksa parayı mı tercih edecek izleyip görelim.

 12. 12 Fat City (1972), IMDb puanı: 7,5


  Fat City ile biri tecrübeli, diğeri genç daha yolun başında iki boksörün hikâyesine tanık oluyoruz. Leonard Gardner'ın kendi kitabından beyaz perdeye uyarladığı film, boks dünyasını tüm gerçekliğiyle gözler önüne seriyor.

 13. 13 Million Dollar Baby (2004), IMDb puanı: 8,1


  Hilary Swank’ın performansıyla izlediğimiz Maggie hırslı bir boksördür. Huysuz ihtiyar Frankie’den ders almaya başlar ve olaylar gelişir. Tecrübeli oyuncu Clint Eastwood için bile bu film izlenir, bizden söylemesi.

 14. 14 Requiem For a Heavyweight (1962), IMDb puanı: 7,9


  Bir zamanların şampiyon boksörü Mountain Rivera,kariyerinin son zamanlarındadır. Anthony Quinn’in  başrol oynadığı filmin yönetmeni Ralph Nelson.

 15. 15 Cindrella Man (2005), IMDb puanı: 8,0


  1930 yıllarda birçok kişinin yaşadığı gibi işsiz ve parasız kalan eski boksör James B. Braddock, yeniden ringlere döner. Cinderella Man olarak da tanınan Braddock’un gerçek hayat hikâyesi,  emin olun izlenmeye değer.

 16. 16 Raging Bull (1980), IMDb puanı: 8,3


  Raging Bull, en iyi boks filmleri arasında mutlaka görülmeye değer bir konuyla karşınıza geliyor. Film,Ortasıklet dünya şampiyonu Jake LaMotta’nın inişli çıkışlı hayatına izleyicisini de ortak ediyor.

 17. 17 Rocky I (1976), IMDb puanı: 8,1


  Rocky Balboa efsanesini başlatan film… Sıradan bir boksörken, İtalyan Aygırı olarak tanınması ile Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu Apollo Creed tarafından rakip olarak seçilir. Yoksa hâlâ izlemediniz mi?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
flzsav

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı