En İyi 3. Dalga Kahveciler- İstanbul’daki 3. Nesil Kahveciler


3

2011 yılının sonlarına doğru etkisi altına almaya başlayan üçüncü dalga kahvecilerden favorilerimizi paylaştığımız bir yazı olsun istedik. Biz de bu yazımızda İstanbul’daki  3. dalga kahveciler arasında en iyilerini sıraladık. Semtlere ve tadlarına göre kahveler listemizde yer alıyor.

 3. Dalga Kahveciler: Cup of Joy

3. Dalga Kahveciler - Cup of Joy

Kendi çekirdeğini kendi kavuran en iyi 3. dalga kahveciler arasında Cup of Joy. Bebek’ teki Yasemin Pasajı içinde küçük bir dükkan olarak açılmıştı. Kahveseverlerin kısa zamanda uğrak noktası haline geldi ve Zorlu Center’ a da açıldı.

3. Dalga Kahveciler: Coffee  Department

Coffee  Department

Coffee Department, İstanbul, Balat’ta bulunan ve çok özel kahve çekirdekleri bulup kavurmayı hedefleyen bir kahve kavurma evidir. Coffee Department dünyadaki en kaliteli kahve çekirdeklerini bulmayı ve size en güzel kahve deneyimini yaşatmayı amaçlıyor.

3. Dalga Kahveciler Arasında Efsane: MOC

3. Dalga Kahveciler - MOC

Hem toptan kahve satışı hem de nitelikli kahve sunumu sunumu konusunda başarılı da oldular.  Ministry of Coffe’ nin vizyonunda dünyanın en nitelikli kahvelerini tedarik edip, yine dünyanın en özellikli ve hassasiyet gerektiren teknikleri ile kahveyi Avustralya usulü kavurmak ve sunmak var.Şu an MOC Türkiye’ nin her yerine hızla yayılıyor. Nişantaşı merkez şubenin yanı sıra, Sydney, Bomonti, Topağacı, İzmir, Bursa, Yeşilköy, Florya ve Factory şubeleriyle kahve dostlarını ağırlıyor. Hala MOC’tan bir kahve içmediyseniz karşınıza çıkan ilk MOC’a girip bir kahve alın

3. Dalga Kahveciler: Coffee Sapiens

Coffee Sapiens

Adından da belli olduğu üzere kendilerini kahve insanları olarak tanımlıyorlar. Kahvenin insanları ve kıtaları birbirine bağlayan bir kültür olduğuna inanıyorlar. Coffe Sapiens ‘ in amacı en iyi tada ulaşmak ve bunu en iyi ve doğru bir şekilde sunmak.

Kahvelerini yeşil çekirdek olarak dünyanın en iyi kahve yetiştiren bölgelerinden alıyor ve kavuruyorlar. Kendilerni öncelikle coffee roaster yani kahve kavurucu olarak tanımlıyorlar. Her kahve çekirdeği için farklı kavurma teknikleri deneyerek en iyi tadı yakalamaya çalışıyor ve kendi özel harmanlarımızı oluşturuyorlar. Kahvelerin en doğru yöntemlerle hazırlanması Coffee Sapiens için çok önemli.

Bizim için Coffee Sapiens, Karaköy’ deki fazla abartılan cafeler arasında parlayan bir yıldız. Kahveleri çok kaliteli, servis ettikleri fincanları da ayrıca çok zevkli. İstanbul’da mutlaka gidilmesi gereken en iyi 3. dalga kahveciler arasındadır.

Borderline Coffee

3. Dalga Kahveciler - Borderline Coffee

Kahve uzmanlığını sadece hizmet olarak değil aynı zamanda ürün ve ürünler olarak da size sunmak için bir araya gelmiş üç kişi tarafından kuruldu Borderline. Kurulduğu günden bugüne de, kalite, çok iyi hizmet ve her gün anlatabilecek yeni bir hikaye için çalışıyor. Tim Wendelboe, George Howell, Assembly, BOXX gibi Dünyanın en iyi kavurma evlerinin kahvelerini Nişantaşı’ndaki dükkanında yanında harika atıştırmalıklar ile içebilir, ya da çekirdek olarak satın alabilirsiniz.

Nişantaşı’ nda gezerken keşfettiğimiz ve hemen sevdiğimiz 3. dalga kahveciler arasında en iyilerindendir. 

Kronotrop

Kronotrop

Bulunabilecek en iyi kahve çekirdeklerini doğrudan üreticiden alıp, en ileri kavurma tekniklerini kullanarak kahve meraklılarına heyecanlı bir tecrübe yaşatmak üzere kollarını sıvayan Kronotrop, Cihangir, Maslak Orjin, Allianz Tower, Atatürk Havalimanı dış hatlarda açtığı keyifli mekanlar ve Maslak Oto Sanayi içindeki Kavurma Tesisi, Ar-Ge ve Eğitim Merkezi ile atılımlarını hızla geliştiriyor.Cihangir’ deyseniz eğer kahve molası için buradaki Kronotrop’ a mutlaka uğrayın.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
2
win
Özlem Çelik
1977'de İstanbul' da doğdu. DAÜ İşletme ve Ekonomi Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 4 yıllık lisans mezunu. İnsan Kaynakları Üst Düzey Yöneticisi ve İK Eğitmeni. İçerik Yazarı ve Editör. Evli ve Mücahit Meriç'in annesi.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı