En Fazla İzlenmiş Filmler


0

Dünya’da ve ülkemizde sinema sektörü her geçen gün daha da gelişmekte ve çok büyük işlere imza atmaktadır. Bu sayede de oldukça fazla izleyiciyi sinema salonlarına çekmektedir. Bizler de şimdiye kadar dünyada ve ülkemizde en çok seyirciyle buluşan filmleri derledik. İşte en çok izlenen filmler

Türk Filmleri

Recep İvedik 5

7.437.050 izleyici sayısıyla ülkemizde en fazla izlenen film olmuştur. Filmi, Şahan Gökbakar yazıp yönetmiştir. Film, tüm zamanların seyirci rekorunu kırmayı başarmıştır. Filmde, Recep İvedik yanlışlıkla Milli takım Sporcularının olduğu ekibin yanına binmiştir asıl macera bundan sonra başlamaktadır.

Recep İvedik 4

7.369.098 izleyici sayısıyla tekrar Recep İvedik filmiyle karşı karşıyayız. Serinin 4. Filmidir ve ikinci sırada yerini almıştır. Film de 500 bin para ödülünü kazanabilmek için Issız Ada yarışmasına katılan Recep İvedik’in maceralarına yer verilmiştir.

Düğün Dernek

6.980. 070 izleyici sayısıyla ülkemizde en fazla izlenen filmler arasında 3. Sırada yer almıştır. Film, Sivaslı Tarık ve Letonyalı Nugesha’nın aynı ülkede çalışmak için acil olarak evlenmelerini konu edinmiştir.

Fetih-1453

6.572.618 izleyici sayısıyla ülkemizde en çok izlenen filmlerin içinde yer almıştır. Filmin konusu; II. Murat’ın ölümünden sonra ikinci kez tahta çıkan II.Mehmet’in  gerçekleştirmek istediği Konstantinopolis’i Osmanlı topraklarına katması konu edilmiştir.

Düğün Dernek 2 – Sünnet

6.073. 364 izleyici sayısıyla 5. Sırada yer almayı başarmıştır. Düğün dernek filminin 2. Serisidir. İlk filmde oğlu Tarık’ı Nugesha ile evlendiren İsmail Bey ikinci filmde de torununu sünnet ettirme telaşlarıyla konu edilmiştir.

Ayla

Adından en çok söz ettiren filmler arasına girmeyi başarmış olan Ayla’nın izlenme sayısı 5.534.817‘dir. Aynı zamanda Türkiye Oscar’a aday göstermiştir. Film; Kore Savaşı’nda kimsesiz kalan Ayla adını verdiği beş yaşındaki, yaklaşık bir buçuk yıl boyunca bakımını üstlendiği kız ile Süleyman Astsubayın hikâyesi anlatılmaktadır.

Aile Arasında

Gürse Birsel’in yazdığı film,  5.214.124 izleyici sayısıyla listemizde 7. Sırada yer almayı başarmıştır. Film, eşi tarafından terk edilen Fikret ile sevgilisi tarafından terk edilen Solmaz’ın komik tesadüflerle tanışması sonucu asıl hikâyeyi başlatmıştır.

Arif V 216

Cem Yılmaz’ın G.O.R.A filmiyle birlikte hayatımıza giren Robot ve Arif 216 karakterlerinin yeni maceralarını konu edinmiştir. Film 4. 931.639 izleyici sayısıyla listelerde yerini almıştır.

Recep İvedik 2

Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik serisinin ikinci filmi 4.333. 144 kişi izlemiştir. Recep’in babaannesi, Recep’in yaşamış olduğu hayatı bırakıp adam olmasını istemektedir. Filmde, Recep’in adam olma gayretini anlatmaktadır.

Recep İvedik

Şahan Gökbakar’ın rekorlara ulaşacak filmlerin ilk serisidir. 4.301.693 kez izlenmiştir.

Dünyada En Fazla İzlenen Filmler

Stars Wars: Episode VII – The Force Awakens

Film 2.07 milyar dolar gişe yapmıştır. Filmde; Rey ve Finn karakterlerinin çevresinde şekillenen, karanlık taraf olan düzenden kaçan hayatta kalma mücadelesini, droid BB-8 verilmiş olan gizli görevi yerine getirme öyküsünü anlatmıştır.

Transformers: Age Of Extinction

1.12 milyar dolar gişe yapmıştır. Autobot ve Decepticon arasında yaşanan olaylar anlatılmaktadır.

Frozen

1.31 milyar dolar gişe yapmıştır. Çetin doğa koşulları arasında yaşam mücadelesi vermek durumunda kalan gençlerin hikâyesini anlatmaktadır.

1.58 milyar dolar gişeye sahiptir. Shield adıyla anılan uluslararası barış örgütünün başındaki isim Nick Fury’in başından geçen olayları anlatmaktadır.

Harry Potter And The Deathly Hallows

1.43 milyar dolar gişeye ulaşmayı başarmıştır. Lord Voldemort’un ruhunun parçalarının kısımlarını yok eden Harry, Ron ve Hermione , Dumbledore ‘nin verdiği görevi tamamlamaya çalışırken sürdürdükleri Ölülüm Yiyenlerle birlikte ölüm kalım savaşına çıkmalarını ve bundan sonra gelişen olayları anlatmaktadır.

Toy Story 3

1.17 milyar dolar gişeye ulaşmayı başarmıştır. Döneminin en başarılı animasyonlarından biridir. Pixar tarafından yaratılan oyuncak hikâyesini anlatmaktadır.

Avatar

3.1 milyar dolar gişeye ulaşmıştır. Gerçek dünya ve avatarı arasında kalan jake sully en sonunda avatar olmaya doğayı ve barışçıl yaratıkları korumayı, kurtarmayı seçmektedir. Buradan sonra olayların gidişatına yön verilmeye başlanmıştır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı