Gözyaşlarınızı Tutmakta Zorlanacağınız En Duygu Yüklü Filmler


1

En iyi duygusal filmler bazen ağlatıyor bazen de içimizi ısıtan konularıyla hayatta güzel şeylerin de olabileceğimi etkileyici bir dille gözler önüne seriyor. Geneli ağlatan filmlerden oluşan en duygu yüklü filmler kategorisini sizler için listeledik.

En Duygu Yüklü Filmler: Sen Dünyaya Gelmeden

En Duygu Yüklü Filmler - Sen Dünyaya Gelmeden 

Emile Hirsch ve Penélope Cruz’un yanı sıra Saadet Işıl Aksoy’un da oyuncu kadrosunda yer aldığı Sen Dünyaya Gelmeden (Venuto Al Mondo); Margaret Mazzantini’nin romanının Sergio Castellitto tarafından sinemaya uyarlanmış halidir. Hem Bosna Savaşı’nı hem de etkileyici bir aşkı gözler önüne seren bu yapım 2012 yılının en iyi duygusal filmlerindendir.

Yükselen Ay Krallığı

Yükselen Ay Krallığı

Usta oyunculardan oluşan kadrosuyla da dikkat çekiyor. Wes Anderson tarafından yönetilen bu film; Bill Murray, Bruce Willis, Edward Norton, Tilda Swinton ve Harvey Keitel gibi güçlü oyuncuların yanı sıra Jared Gilman ve Kara Hayward gibi genç oyuncularıyla da duygusal bir yapım haline geliyor. Müziklerinin yanı sıra sade dili ve çocuksu öğeleriyle de sıcacık bir film.

En Duygu Yüklü Filmler: 12 Yıllık Esaret

12 Yıllık Esaret

Lupita Nyong’o, Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Brad Pittve Benedict Cumberbatch gibi birbirinden başarılı oyunculardan oluşan kadrosuyla da beğeni toplayan 12 Yıllık Esaret (12 Years A Slave); kölelik ile insanlığın geldiği son noktayı içimizi acıtacak şekilde gözler önüne seriyor.

Sessizlik

Sessizlik

2016 yılının başarılı duygusal filmlerinden olan Sessizlik (Silence); Martin Scorsese’nin etkileyici yapıtlarından da  bir tanesidir. Andrew Garfield, Liam Neeson ve Adam Driver’ın başrollerinde oynadıkları bu film de duygusal yapısıyla merak uyandıranlar arasında yer alıyor.

En Duygu Yüklü Filmler: Hayatı Yakala

En Duygusal Filmler - Hayatı Yakala 

11 Eylül saldırılarında eşi ve çocuklarını yitiren genç bir adamın hüzün dolu hikayesinin anlatıldığı etkileyici senaryosuyla da izleyicilerin gözlerini yaşartmayı başarmıştır.  

Altın ve Bakır

En Duygu Yüklü Filmler - Altın ve Bakır

İran sinemasının olağanüstü yapımlarından biri olarak listemizde yer alan Altın ve Bakır (Tala ve Mes), yer yer gülümseten, yer yer ise gözlerinizin dolmasına neden olacak etkileyici bir yapımdır. Bugüne kadar izleyebileceğiniz en güzel aşk ve duygusal filmler arasında yer alan Altın ve Bakır, tamamıyla kalbinize dokunacak.

Okuyucu

Okuyucu 

2008 yapımı Okuyucu (The Reader); Bernhard Schlink’in romanından uyarlanmıştır. Stephen Daldry tarafından yönetilen bu Oscar ödüllü film, Kate Winslet, Ralph Fiennes, Bruno Ganz ve David Kross’tanoluşan kadrosuyla da döneme damgasını vuruyor.

En Duygu Yüklü Filmler: Kızımı Kurtarın

Kızımı Kurtarın

2007 yılının en başarılı filmlerinden biri olarak gösterilen Kızımı Kurtarın (Gone Baby Gone), güçlü kadrosuyla da merak uyandırıyor. Ben Affleck’inyönetmen koltuğunda oturduğu; Casey Affleck, Michelle Monaghan, Morgan Freeman ve Ed Harris gibi başarılı oyuncuların da başrollerinde yer aldığı bu film de en iyilerden biri olarak listemizi süslüyor.

Kör Nokta

En Duygu Yüklü Filmler - Kör Nokta

Etkileyici bir gerçek hikayeden uyarlanan, başarılı bir filmle daha listemize devam ediyoruz. NFL oyuncusu Michael Oher’in hayatının anlatıldığı bu yapım, bir spor filminden daha çok başarı ve dram filmidir. 2009 yapımı Kör Nokta (The Blind Side) ayrıca Sandra Bullock’un da En İyi Kadın Oyuncu Oscar’ını kazandığı hayranlık uyandıran duygusal filmlerden de bir tanesidir.

En Duygu Yüklü Filmler: Çizgili Pijamalı Çocuk

En Duygu Yüklü Filmler: Çizgili Pijamalı Çocuk

2008 yılında vizyona giren ve en iyiler listelerinin vazgeçilmezlerinden olan Çizgili Pijamalı Çocuk (The Boy in the Striped Pyjamas) filmi özellikle finaliyle izleyicileri hüzne boğuyor. II. Dünya Savaşı’ndakitoplama kamplarında iki çocuğun dostluğunu konu alan bu yapım, başarılı oyunculardan oluşan kadrosu ve senaryosuyla unutulmaz.

En Duygu Yüklü Filmler: Kız Kardeşim Mommo

En Duygu Yüklü Filmler: Kız Kardeşim Mommo

Atalay Taşdiken tarafından Konya’da çekilen; Mete Dönmezer, Mustafa Uzunyılmaz ve Mehmet Usta gibi tanınmış oyuncuların yanı sıra Elif ve Mehmet Bülbül adındaki çocuklar oyuncular da performanslarıyla izleyicileri etkilemeyi başardılar. Ayrıca usta müzisyen Erkan Oğur imzalı müzikleriyle de bizleri başka diyarlara götüren Kız Kardeşim Mommo da en iyi dram filmlerindendir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı