Tekrar Başlasa Reytingleri Alt Üst Edecek Türk Dizileri


3

Türk televizyonlarında her yıl onlarca dizi başlıyor. Kimisi çok erken reyting kurbanı olurken kimisi fenomen olma yolunda ilerliyor. Dünyada Tük dizileri merakla takip edilirken ülkemizin bu sektörde oldukça başarılı olduğunu söylememiz yanlış olmaz. Öyle ki imkânsızlıklara rağmen çekilmiş efsane Türk dizileri tekrar başlasa reytingleri alt üst edecek cinsten. İşte bu dizlerinden bir kaçı.

Bizimkiler

Bizimkiler - efsane Türk dizileri

Pazar akşamlarının değişmeyen efsanevi Türk dizisi, Bizimkiler! 13 yıl boyunca ekranlarda kalan Bizimkiler, Türk televizyon tarihinin en uzun süren dizi unvanına sahip. Bir apartmanda oturan 7 ailenin birbiriyle ilişkileri konu alıyor. Gözü açık kapıcı Cafer ile titiz yönetici Sabri Bey arasındaki sürtüşmelerin bol olduğunu dizinin yeri belki de hala doldurulamadı.

Leyla ile Mecnun

Leyla ile Mecnun

Bir absürt komedi örneği, Leyla ile Mecnun. Efsanevi karakterler Leyla ile Mecnun’un hikâyesi üzerine kurgulanmış bu yapım en iyi Türk Dizileri arasına girmeyi başarmıştır. Bir hayli takipçisi olan dizi, aynı gün doğan iki bebeğin hastane yan yana koyulması üzerine ailelerin şakasına “doğar doğmaz birbirlerini buldular” deyip birinin adını Leyla diğerinin adının Mecnun koymasıyla başlar.

Kaygısızlar

Kaygısızlar

Türk televizyon tarihinin efsane Türk dizleri arasında yer alan bir diğeri ise Kaygısızlar dizisidir. Memnun üç karısı 36 tane çocuğu olan geniş bir ailenin babasıdır. İş bulmak için geldiği İstanbul’da askerlik arkadaşı, tertibi İsmail’in yanında iş bulana kadar yerleşir. Memnun’un iş bulma konusundaki kaygısızlığı sade ve sakin bir hayatı olan Zeynep ve İsmail‘in düzenini alt üst eder.

Ekmek Teknesi

Ekmek Teknesi - Efsane Türk Dizileri

Bir zamanların efsanesi Ekmek Teknesi tekrar başlasa eminiz reyting rekorları kıracak. Seviyeli bir aile dizisi. Fırıncı Nusret eşi ve beş kızı ile mutlu mesut yaşarlar. Fırıncı Nusret ayrıca mahallede sözü geçen, sözüne itimat edilen ve herkesin babası denilebilecek bir şahsiyet. Mahalle sakinlerinin öyküleri hem komik hem de kendine özgü tarzda.

Süper Baba

Süper Baba

1993 yılında hayatımıza girmiş ve her Cuma keyifle izlenmiş efsane Türk dizisi Süper Baba. İstanbul’un Çengelköy Masalı olarak adlandırılmış dizi unutulmayacaklar arasında. Dizide, Süper Baba Fiko eşinden boşanmış ve üç çocuğuyla olan ilişkilerini konu alıyor. İlk aşkı İpek’e olan hisseleri tam depreşmişken İpeğin Amerika’ya gitmesi Fiko’yu tekrar yıkıma uğratır.

Deli Yürek

Deli Yürek - Efsane Türk Dizileri

Yayınlandığı dönemde büyük bir ilgi görmüş politik, dram konulu bir dizi. Derin devlet, mafya ve siyaset üçgeninin işlendiği dizi oldukça ses geçirmişti. Efsane Türk dizileri arasında yerini almış Osman Sınav yapımı Deli Yürek dizisi sonrasında bu konulu projelerin türemesine neden olmuştur.

Mahallenin Muhtarları

Mahallenin Muhtarları

90’lı yılların efsane Türk dizileri arasında yer alan Mahallenin Muhtarları en uzun süre devam eden diziler arasında olmuştur. Muhtarın kızı Fadime’nin peşinden koşan Temel uzun uğraşların sonunda nişanlanmayı başardı. Evlenecekleri gün çıkan yangında Fadime ölür ve sonrasında diziye Temel Şirin aşkı işlenir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey