Dünyadaki En Güzel 10 Ada

Dünyadaki turizmin büyük bir bölümünü adalar oluşturuyor. Size göre dünyanın en güzel adaları hangileri? Bizler, dünyadaki en güze 10 adayı sizler için sıraladık..


4

Tarihi, doğası ve eşsiz güzelliği ile birlikte dünya üzerinde pek çok ada bulunuyor. Doğası ve görünümü gereğiyle sonsuza kadar orada yaşama isteği uyandıran 10 adayı sizler için sıralıyoruz. Dünyanın en güzel adaları gezginler tarafından oylanarak belirlendi. Gözlerinize inanmayacağınız güzellikteki adalardan sizce hangisi daha güzel?

 1. 1 Noronha (Brezilya)


  Brezilya kıyılarına ortalama 354 km uzaklıkta olan bu adanın beraberinde 21 tane daha ada bulunmaktadır. Buraya gelen ziyaretçiler ne yazık ki adada istedikleri yerlere ziyaret edemiyor. Eğer şanslıysanız kaplumbağaları ve yunusları görebilirsiniz.

 2. 2 Bora Bora (Fransız Polinezyası)


  Çok değerli olan siyah incinin burada çıkartıldığını biliyor musunuz? Görünümü gereği oldukça eşsiz bi güzelliğe sahip olan bu ada için en doğru zaman Mart, Nisan ve Kasım aylarıdır.

 3. 3 Maurıtıus


  Hint Okyanus’un güneybatısında bulunan bu ada ülkesi, ülke yoğunluğu bakımından 17. Sırada yer almaktadır. Küçük ada takımlarından oluşan bu ada, ziyaretçilerine çeşitli olanaklar sunuyor. Burayı ziyaret etmek istiyorsanız, Eylül ve Aralık ayları arasında gitmeniz gerekiyor. Sonbahar ve yaz aylarında kasırgaların olduğunu unutmamanız gerekiyor.

 4. 4 Bali


  Turistlere hem lüksü hem de ortamı sunan bu ada, suları ile oldukça dikkat çekici! Adadaki bütün her şey bir uyum içerisinde. Endonezya sınırları içerisinde bulunan bu adayı mutlaka görmelisiniz! Dünyanın en güzel adaları arasında bile öne çıkabilecek kadar güzel!

 5. 5 Madeıra (Portekiz)


  Ortalama 20 derecelik bir iklimi olan bu adaya bayılacaksınız! Tropikal ormanları bulunan ada, çeşitli kuş türlerine de ev sahipliği yapıyor. Köylerini ve yemyeşil manzarası ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor.

 6. 6 Ko Tao (Tayland)


  Ko Tao adını aslında, bölge içerisinde bulunan kaplumbağalardan alıyor. Dik tepelerin etrafında olan ada beyaz kumlardan oluşuyor. Adanın merkezine ancak dört çeker arabalarla gidebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Yılın 300 günü güneşli olan adada bol bol güneşlenebilirsiniz!

 7. 7 Santorını (Greece)


  Yunanistan’ın 200 km güneydoğusunda bulunan ada, görünümü itibariyle diğer adalardan oldukça farklı. En ünlü Yunan adalarından biri olan Santorını, volkanik bir adadır. Skin bir tatilin hayalini kuruyorsanız mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz. Dünyanın en güzel adaları arasında ziyaret etmekten keyif alabileceğiniz bir yer!

 8. 8 Mauı


  Hawaii takımadalarından bir tanesini oluşturan Mauı Adası’nın görünümüne bayılacaksınız. Otellerin ve yerleşim alanların çok çeşitli olduğu bu adaya turist olarak giderseniz, hiçbir şekilde sıkıntı yaşamayacağınızı belirtmek istiyoruz. Bölge içerisinde gezilebilecek pek çok yerler bulunuyor.

 9. 9 Roatan (Honduras)


  Cennet adası olarak da adlandırılan Roatan’a eğer misafir olarak gidiyorsanız, hayvan sevgisini iliklerinize kadar yaşayacağınızı garanti ediyoruz. Egzotik hayvanların bol olduğu bu adada, hayvanlar hem tedavi ediliyor hem de çoğaltılıyor.

 10. 10 Provıdencıales (Turks And Caıcos)


  Enfes bir tatilin hayalini kuranlar tercihini Provıdencıales’ten yana kullanıyor. Oldukça sessiz olan bu adada, bütün plajları deneyimleyebilirsiniz. Dünyanın en güzel adaları arasında en güzeli bu olabilir mi?


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey