Doğu Ekspresi Hakkında Bilinmesi Gerekenler


2

Sevdiklerinizle ve arkadaşlarınızla keyifli, heyecanlı, unutulmaz, macera dolu bir tur arayışındaysanız Doğu Ekspresi tam size göredir. Ankara’dan Karsa uzanan ve sizlere bu süreçte birçok şehri görmenize olanak sağlamasıyla ömrünüz boyunca aklınıza kazınacak muhteşem bir yolculuktur.

Doğu Ekspresi: Bilet İşlemleri

doğu ekspresi bilet işlemleri

İhtiyacınız olan bileti TCDD’nin resmi web sitesinden ya da Ankara’da ikamet ediyorsanız bilet satış noktasından kolaylıkla temin edebilirsiniz. Her geçen gün insanların dilinde daha fazla yer alan bu eğlenceli yolculuk için bilet satışlarını ve güncel fiyatlarını da takip etmeniz gerekecektir. Tatilinizi daha programlı bir şekilde yapmanız için biletlerinizi gitmeden önce gidiş dönüş şeklinde almanızı tavsiye ediyorum. Yoğunluğun yaşandığı hatta çoğu zaman biletlerin bulunmadığı Doğu Express’ine, alternatif olarak dönüşlerinizde uçak ve otobüs bileti bulma olanağını göz ardı etmemeliyiz.

Güzergâhı

doğu ekspresi güzergah

Yolculuğunuzun nereden hareket edip hangi yöne gittiğini elbette merak etmekteyiz. Ankara’dan başlayan yolculuk sırasıyla; Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum il merkezleri ve bu illerin ilçeleriyle beraber toplamda 47 durakta duran Doğu Express’i, 24 saat 30 dakika süren serüven Kars tren garında son bulmaktadır.

Hangi Mevsim Gidilmelidir

tren yolculuğu hangi mevsim

İç Anadolu’dan Doğuya doğru uzanan yolculuk da mevsimlerin sert geçişleri göz önünde bulundurulmalıdır. Her mevsimin farklı bir güzellik kazandığı Kars ilimize, konumu gereği en çok yakışan mevsimin kış olduğu unutulmamalıdır. Kimilerine göre beyaz cennet şeklinde adlandırılan bu İl de, kayak macerasının da doyasıya yaşanması için bu mevsimi değerlendirmek gerektiğini akıllarımızdan çıkarmamamız gerekmektedir.

Doğu Ekspresi: Vagon Tipleri

doğu ekspresi vagon tipleri

Pulman: Otobüs koltuğunu andıran yapısıyla,  2 kişilik ve tek kişilik olarak uzun yol sevenlerin hizmetine sunulmaktadır. Çok daha rahat etmek istiyorsanız yataklı ya da kuşetli vagonları tercih etmekte fayda vardır.

Örtülü Kuşet: 4 kişilik koltuklardan oluşan bu vagona eğer iki kişi binmek istiyorsanız, başkalarının da sizin yanınızda olmamasını istiyorsanız diğer iki koltuğu da almakta fayda var. Yeni uygulama da tanışık olmayan 1 kadın ya da bir erkek aynı odada kalamaması sizin için iyi olsa da hemcinsinizden birisini sizin aynı vagonu paylaşmamasının garantisi yoktur. Hijyene dikkat edilen bu serüven de nevresim, yastık kılıfı, pike, çarşaf sizlere tertemiz ve ambalajlı olarak sunulmaktadır.

Yataklı: Vagonun iki kişilik olması en cazip seçeneklerden biri haline geliyor. İçerisinde çalışma masasının, tuvaletinin ve ranza haline gelen yatağının bulunması da en önemli özelliklerinden birisidir. Yol arkadaşınızla rahatınız bozulmadan ruh halinize göre bir yolculuk geçirmek istiyorsanız sizlere sunulan en uygun vagon bu olacaktır.

Doğu Ekspresi İçeriği Hakkında Genel Bilgi

karsa tren yolculuğu

Seyahate çıkarken mutlaka o güzel anları kalıcı hale getirmek için bir fotoğraf makinasına ihtiyacınız olacaktır. Her ne kadar sizlere yemek sunulan bir vagonu bulunsa da taleplerinize göre ekstra yiyecek içeceklerinizi yanınızda getirebilmektesiniz. Her vagonda tren yolculuğunu kolaylaştırabilmek adına WC ve priz bulunmaktadır. Güzel yolculuklar diliyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı