Disney Plus: Yeni Film ve Dizi Platformu Hakkında Bilgiler


5

Tanıtımları yapıldığı andan itibaren oldukça ilgi gören dizi ve film platformu olan Disney Plus yayınlanacak dizilerini açıklayarak önemli bir çıkışa imza atacağını belli etti. Yayında olacak diz ve filmleri ile Disney Plus’ı gözden geçirelim.

Disney Plus satın aldığı film ve diziler ile platformunu oldukça genişletmiş durumda. Platformda Marvel ağırlıklı dizler var. Ayrıca Marvel’in sinematik evrendeki karakterler için hazırlamış olduğu diziler de burada yayınlanacak. Loki, Vision, Scarlett Witch, Falcone ve Winter Soldier için solo filmler yayınlanacağı açıklandı. Loki’nin başrolünde Tom Hiddleston oyunculuğu görülecek.

Star Wars: Disney Plus

Disney Plus platformunun Star Wars dizisini unutacağı elbette düşünülemezdi. Diego Luna’nın hayat verdiği Cassion Ander karakterinin maceralarını konu alan bir dizi hazırlanacak.

Fiyat Ve Ödemesi Nasıl Olacak?

Yapılan açıklamalara göre fiyatı ve içerik sayısı ile Disney+, rakibi Netflix’i biraz zorlayabilir. 2024 sonuna kadar 90 milyon kadar üyeye sahip olmak iDisney+’ın başlangıçta; 7.500 güncel ve artık yayınlanmayan televizyon programı, 25 orijinal dizi ve 10 orijinal film içereceği belirtildi.

National Geographic Channel gibi birçok önemli kuruluşla da iş birliğine giden Disney+, 250 saatlik belgesel de içerecek. İçeriklerin tamamı çevrimdışı izlenebilecek ve 4K çözünürlükte olacak. 12 Kasım 2019’da Kuzey Amerika’da piyasaya sürülecek olan Disney+, birkaç etap halinde tüm dünyada yerini alacak. Üyelikler tek bir paketten mi olacak ya da kullanıcılar istedikleri paketi mi alacak henüz netleşmemiş olsada, şu an için belirlenen fiyat aylık 7 dolar, yaklaşık 40TL şeklinde olacak.

Yıllık olarak üye olmak istediğiniz zaman ise 70 dolar, yaklaşık 400 TL ödemeniz gerekecek ve yıllık aboneliklerde aylık ödeme tutarı 5,83 dolar yaklaşık 34 TL olacak.

Unutulmaması gereken konu ise , belirlenen bu fiyatların Amerika için olduğu ve Türkiye’de aynı fiyatların olmayabileceğidir.

Disney’in Yayın Platformu Disney Plus, 2019’un Sonlarında Yayın Hayatına Başlayacak

Disney’in, haklarına sahip olduğu filmleri 2019’un gelmesiyle birlikte Netflix bünyesinden çekeceği daha önce açıklanmıştı. Şirketin 71 milyar dolar gibi yüksek bir rakama Fox’u satın aldığını da düşünürsek, Disney Plus’ın çok zengin bir arşive sahip olacağını öngörebiliriz.

Disney Plus’ın, şu ana kadar açıklanan ikinci Marvel dizisi, Marvel Sinematik Evreni’nin en başarılı filmlerinden biri olduğunu söyleyebileceğimiz Captain America: The Winter Soldier‘la sinema perdesinde boy göstermeye başlayan Bucky Barnes, diğer adı ile Kış Askeri karakterini merkezine alacak.

National Geographic Disney Plus İçin Zengin İçerik Sunacak

Platformun yeni açılan internet sitesinde Disney, Marvel ve Star Wars’la birlikte Pixar ve National Geographic logolarını da görüyoruz. Bu da bize gösteriyor ki, sektöre hızlı bir giriş yapmak isteyen platform seyircilere animasyon ve belgesel alanında da çok güçlü ve zengin bir seçki sunacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

5

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
4
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı