Şimdiye Kadar Yapılmış En İyi Dini Filmler

Özellikle dini günlerde televizyon ekranlarında görmeye alıştığımız ve kategori olarak çok fazla filme sahip olmayan dini içerikli filmlerin en güzelleri...


3

Dini filmler sadece dini olayları değil aynı zamanda inançları ve tarihi de ele almaktadır. Her bir noktasını seveceğiniz dini filmleri sizler için aşağıda sıraladık. Bu dini filmler genellikle Ramazan ayının girmesiyle beraber daha çok izleyiciye ulaşıyor. Sizler her daim dini filmlerden hoşlanıyorsanız, eminiz ki listemizi şimdiden izlemeye başlayacaksınız! Çeşitli dinlere ait filmler için listemizi inceleyebilirsiniz.

 1. 1 Çağrı


  Dini filmler denildiğinde hemen hemen herkesin aklına Çağrı filmi geliyor. 1976 yılı yapımı film, İslamiyet'i oldukça güzel bir şekilde anlatmıştır. Mustafa Akkad tarafından yönetmenliğinin yapıldığı filmde ünlü isimler de yer almaktadır.

 2. 2 Tutku (İsa Mesh’in Çilesi)


  2004 yılında çekilen filmin asıl adı The Passion of the Christ’tir. Filmin kısaca İsa’nın son gününü anlattığını söyleyebiliriz. Kesinlikle dini filmler listenize ekleyeceğiniz bir film.

 3. 3 Muhammed


  Belki de 2015 yılının en iyi dini filmlerinden biri olan Muhammed filminin asıl adı: Muhammed: Allah’ın Elçisi. Hz. Muhammed’in etrafındaki olayları konu edinen filmin yönetmelik koltuğunda Majid Majidi bulunuyor.

 4. 4 Peekay


  Hemen hemen herkesin en az hayatında bir kere izlediği filmlerin başında gelen Peekay, 2014 yapımı bir filmdir. PK olarak da bilinen filmin başrol oyuncusu herkesin tanıdığı Aamir Khan’dır. Dini filmler içerisinde yer alan filmin ana temasında Hindistan’daki sistemi eleştirmek bulunuyor.

 5. 5 Yedinci Mühür


  Yapımı çok eskiye dayanan filmi, dini filmler listesine almazsak olmazdı. Film 1957 yılında yapılmıştır. Filmin konusu, bir şövalye, Avrupa’daki vebayı gördükçe Tanrı’ya olan inancı azalacak ve Tanrı’yı sorgulamaya başlayacaktır. Dönemin en iyi filmleri arasında bulunmaktadır.  

 6. 6 Günaha Son Çağrı


  1988 ABD yapımı olan Günaha Son Çağrı filmi, dini filmler arasında yerini alıyor. Film, “Günaha Son Çağrı” isimli eserden uyarlanmıştır. Filmin ana konusu, İsa Peygamber’in insani özelliklerini vurgulamasıdır.

 7. 7 Nuh


  2014 yılının en iyi dini filmler listesine aday olabilecek konusuna sahip olan Nuh, Amerikan yapımı bir filmdir. Russel Crowe’nin oynadığı Nuh filminin asıl adı, Nuh: Büyük Tufan’dır. Sinema tarihinde Nuh’un öyküsünü bu kadar derinlemesine anlatan başka bir film daha yok!

 8. 8 Cennetin Krallığı


  Asıl adı Kingdom of Heaven olan Cennetin Krallığı 2005 yılında gösterime girdi. Haçlı seferleri üzerinden ilerleyen filmin konusu ve oyuncu kadrosu izleyenleri etkileyecek!

 9. 9 Ben – Hur


  Dini filmler listemizin sonunda ise Ben – Hur bulunuyor. 2016 yapımı olan film, Yahudi bir prensin hayatını konu almaktadır. Film, bir kitaptan uyarlanarak, izleyicilerle buluştu. 

  Dini filmler özellikle Ramazan ayında daha çok izleniyor. Bu filmler sayesinde merak ettiklerinize cevap bulabilir, bilmediklerinizi de öğrenebilirsiniz. Dini filmler sadece İslamiyet üzerine değil, her dine ilişkin çekilebiliyor. Gerek konusu gerekse efektleriyle izleyenleri etkileyen dini filmler her yıl daha çok izleyiciye ulaşıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı