Christopher Nolan ve David Fincher’ın İmzalarını Taşıyan Filmler

Sinemanın geç anlaşılan iki değeri Fincher ve Nolan. Geç de olsa değerini bulmuş bu iki ismin ‘Efsane’ diyebileceğini 15 filmine her birlikte göz gezdirelim.


3

İkili tarafından yapılan filmlerin kalitesi, her geçen gün kendini daha da hissettiriyor. Tekrar tekrar izlenilmesine rağmen aynı heyecanı her defasında yaşatıyor. Hatta öyle anlar oluyor ki kısacık anlarımızı bu ikilinin imzasını taşıyan filmlerinden bazı sahneleri izleyerek dolduruyoruz. Öyleyse gelin, hangi filmlerle sinema dünyasına damga vurmuşlar bakalım…

 1. 1 Panic Room – FINCHER


  Meg Altman, kocasından ayrılmıştır ve kızıyla beraber hayatına devam edecektir. Bunu yaparken de kocasından aldığı nafaka ile idare edecektir. Kızıyla beraber eski bir eve taşınan Altman, evin içinde özel bir oda bulacaktır.

 2. 2 Insomnia – NOLAN


  Hap ve Will LAL dedektiflerindendir. Alaska kasabasında öldürülen 17 yaşında kızın cinayetini araştırmaya giderler. Finch adını taşıyan yazardan şüphelenirler. Dedektif Hap, araştırma sırasında öldürülür. Ölümün sorumlusu acaba Finch midir?

 3. 3 Zodiac – FINCHER


  Masum insanları öldürüp ardından polis ekiplerine alay eder gibi mektuplar yazan seri katil Jack’in acımasız hikayesinin her anını büyük bir gerilimle izleyeceğiniz film desek yeridir.

 4. 4 The Game – FINCHER


  Orton, hayatının kontrolünü elinde tutan ve son derece akıllı bir iş adamdır. Ancak kardeşi Conrad, Orton’a doğum günü hediyesi verir ve bu armağan Orton’ın tüm hayat dengesini alt üst eder.

 5. 5 The Curious Case Of Benjamin Button – FINCHER


  80 küsür yaşında doğup, geriye doğru yaşlanan adamın hayatını şaşkınlıkla seyretmeye hazırsanız o zaman buyurunuz. Sıra dışı bu film sizi fazlasıyla etkileyecektir.

 6. 6 Batman Begins – NOLAN


  Bruce Wayne’ a ailesinin öldürülmesiyle birlikte yüklü bir miras kalmıştır. Ancak o bununla lüks içinde yaşamak yerine, durumu olmayana adaletsiz davranan ve göz dağı verenlerin peşine düşmek için dünyayı dolaşacaktır.

 7. 7 Gone Girl – FINCHER


  Nick Dunne, eşi Amy’nin kaybolduğunu ilan eder. Hemen yetkililer aramaya başlasa da Amy’den bir iz bulunmaz. Bu süre zarfında Dunne’nın ilginç tavırları şüphe oklarını yavaş yavaş üzerine çekmektedir.

 8. 8 The Dark Knight Rises – NOLAN


  Bane terörist bir liderdir. Onun kötülüklerini durdurmak için Batman’in gücü yetecek midir? Adrenalinin bir an bile bitmediği bir film arıyorsanız işte size fırsat!

 9. 9 Memento – NOLAN


  Leonard, zengin bir iş adamı görüntüsünde, son model araba kullanan, en iyi takım elbiseleri giyen ancak ucuz otellerde konaklayan bir adamdır. Oysa amacı gününü gün etmek değil, karısının ırzına geçip öldüren adamı bulup intikam almaktır.

 10. 10 The Prestige – NOLAN


  İki sihirbazın birbirleri ile olan mücadelesi ve bu ihtiras dolu savaşın ikisini getirdiği durumu izlemek fazlasıyla ilginizi çekeceğe benziyor.

 11. 11 Seven – FINCHER


  Dünyayı yedi ölümcül günahtan kurtarmak için tanrının elçisi olarak gören ve bu günahları işleyen seri katil. Katilin peşine düşen iki dedektifin bu acımasızca ölümlere son vermek için yaptıkları mücadele…

 12. 12 Inception – NOLAN


  İnsanların rüya gördükleri esnada bilinçaltına giren ve hırsızlık yapan ekibin işi bu defa oldukça zordur. Çünkü görevleri çalmak değil, çalınan bir şeyi yerine yerleştirmektir.

 13. 13 Interstellar – NOLAN


  Yakın bir gelecekte iklim değişikliği ve kuraklık yaşamı tehlike altına sokacaktır. İnsan ırkı tükenme riskiyle karşı karşıyadır. Tüm bunların son bulması için yen keşfedilen solucan deliğinden geçiş yapılmalıdır.

 14. 14 Fight Club – FINCHER


  Kronik uykusuzluk sorunu yaşayan adam farklı etkinlikler yapması için doktor tavsiyesi alır. Bir ortamda sabun satıcı olan Tyler Durden’in içtikleri alkol sonrası kendisine vurması için kışkırtması Chuck’ın hayatını baştan sona değiştirecektir.

 15. 15 The Dark Knight – NOLAN


  Filmde, Batman’ın suça karşı ne denli ileri boyutta bir savaş verdiğini görebilirsiniz. Sokalara kadar girmiş suç örgütlerinden bölgeyi temizlemek için Batman üzerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirecektir. Tutkuyla izleyeceğiniz bir yapım diyebiliriz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey