Dalarken Büyüsüne Kapılacağınız Dalışın 10 Popüler Yurtdışı Adresi

Eğer dalış sporuna ilginiz varsa ve tatilinizi bu sevdayla planlıyorsanız, listemize göz atmalısınız!


1

Dalış tutkunları,  olağanüstü güzellikleri bulunan mavi dünyaya adımlarını attıklarından itibaren sonu gelmez bir serüven yaşama imkânına sahip olurlar. Büyük çoğunluğu okyanuslar ile kaplı gezegenimiz ve üç tarafı denizler ile çevrili ülkemiz her defasında ayrı bir keyfin yaşanmasına olanak sağlayan harika dalış noktalarına sahiptir. Eğer siz de boş zamanınızı ya da izninizi dalış yaparak geçirmek istiyorsanız, sizin için hazırladığımız yurtdışının en popüler 10 adresine göz atmadan tatilinizi planlamayın.

 1. 1 Sharm El Sheikh – Mısır


  Adeta cennetten bir parça güzelliğinde olan dalış severler tarafından kutsal kabul edilen Sharm El Sheikh yakınlarındaki Ras Mohammed Milli Su Altı Parkı yeryüzünün en çok tercih edilen dalış noktalarından bir tanesidir. Palyaço balıklarının doğal ortamlarında gözlemlenebilmesine olanak sağlayan bu yer, batık dalışı ve derin dalış tecrübeleri olan kişilere 2. Dünya savaşında batan Thistlegorm adlı İngiliz mühimmat gemisinin ziyaret edilmesiyle bir su altı müzesinde geziliyormuş hissini fazlasıyla yaşatacaktır.

 2. 2 Hurghada – Mısır


  En popüler dalış bölgelerinden bir diğeri olan Hurghada, sevimli yunus sürüleri ile karşılaşılacak ve akıntı dalışları yapılabilecek bir yer. Hatta burada köpek balığı dalışı yapmak için de hayli fazla dalış noktası bulunmaktadır.

 3. 3 Sipadan – Malezya


  Uzak doğunun su altı başkenti olarak nitelendirilen Sipadan, çok çeşitli canlı yaşamının bir arada bulunduğu ender dalış noktalarından biridir. Gerçekleştirilen tüm dalışların sürü halindeki balıklar ile yapılması bu deneyimin hafızalarınızdan silinmesini çok zorlaştıracaktır.

 4. 4 Maldivler – Male


  Genellikle balayı için tercih edilen Maldivler, aslında dalış tutkunları için de turkuaz rengi sularda kartal vatozu ve manta sürüleri ile tarif edilemeyecek kadar keyifli bir dalış fırsatını sunmaktadır.

 5. 5 Raja Ampat – Endonezya


  Hava sıcaklığı yıl boyunca 32 ile 35 derece aralarında seyreden Raja Ampat, deniz suyu sıcaklığının 28 derece civarlarında olması sebebiyle 12 aya boyunca dalış yapılabilen nadir ve gözde bir yerdir.

 6. 6 Malta


  Deniz ticaretinin antik dönemlerden bu yana önemli merkezlerinden biri olan Malta Adası, batık gemilerin çok fazla olması sebebiyle batık dalışın merkezi konumundadır.

 7. 7 Lavrion – Yunanistan


  Makronisos Adası çevresinde bulunan Lavrion bir başka batık cenneti olarak 55 farklı noktada dalış yapılmasına elverişlidir. Ayrıca bu bölgede kişiler batıklara akya balığı sürüleri ile dalış yapma imkânına sahip olurlar.

 8. 8 Romblon – Filipinler


  Dalış ile birlikte su altı fotoğrafçılığına da merakı olanlar için çok kıymetli bir dalış noktası olan Romblon, ufacık deniz canlıları ile saatlerin nasıl geçtiğinin anlaşılmadığı bir güzelliğe tanık olmanızı sağlayacaktır.

 9. 9 Akabe – Ürdün


  Başlangıç seviyesindeki dalışçılar için çok cazip dalış merkezlerinden biri olan Akabe, vizesiz olarak ziyaret edilebilmesi nedeniyle de ilgi odağıdır. Bununla birlikte dalış sonrası kültür turu yapmak isteyen kişiler için Antik Petra Kenti de mutlaka görülmeye değer bir yerdir.

 10. 10 Sorocco – Meksika


  Pek çok dalış tutkunu tarafından yeni yeni keşfedilmeye başlanan Sorocco, kambur balinaları ve büyük mantarları görme şansının yakalanacağı dalış merkezlerinden biridir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey