Cinsellikle ve Seks İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar


0

Cinsellik, belli bir dönemden sonra arkadaş ortamlarında bile konuşulmaya başlanan bir konudur. Özellikle ergenlik döneminde gençlerin bu konuya olan merakları, bazı bilgilerin yanlış bir şekilde öğrenilmesine sebep olmaktadır. Tabii buna halk arasında dolaşan yalan yanlış bilgileri de katabiliriz. Fakat cinsellik hakkında doğru bildiğimiz öyle yanlışlar varmış ki, duyduğunuzda sizler de şaşıracaksınız. Almanya’da yapılan bir araştırma sonucunda saptanan bu yanlışlıklarının doğrularının ne olduğuna hep beraber bakalım.

cinsellik ile ilgili bilgiler

Keller Cinsel Açıdan Güçlüdür

Kel olan erkeklerin kanlarında daha fazla testesteron hormonu bulunmaktadır. Kel olmayan erkeklere oranla kanlarında daha fazla bulunan bu hormonun, kellerin cinsel açıdan güçlü olmasını sağlamadığı ortaya çıkmıştır. Hatta bu durumun cinsel iktidarla bir ilişkisi bile saptanamamıştır.

Sünnetli Erkekler Daha Geç Ereksiyon Olur

Sünnetli erkeklerin, sünnetsiz erkeklere oranla daha geç ereksiyon yaşadığı birçok kişi tarafından kabul edilmektedir. Fakat yapılan araştırmaya göre sünnetli erkek ile sünnetsiz erkek arasında bu tarz bir farklılığın olduğu tespit edilmemiştir.

Hamilelik İçin Sırtüstü Uzanmak

Seksten sonra rahim kanalına bırakılan spermlerin rahme daha kolay gitmesi için sırtüstü yatılması gerektiği söylenmektedir. Fakat bu durumun böyle bir yararının olmadığı, spermlerin yolunu bulmasında herhangi bir etkiye sebep olmadığı saptanmıştır.

Ayak Büyüklüğü İle Penis Boyunun İlişkisi

ayak büyüklüğü ile penis boyunun ilişkisi

Penis boyu, her ne kadar ilişkide önemsiz gibi gösterilmek istense de verdiği haz anlamında etkili olduğu bir gerçektir. Fakat tek başına kesinlikle yeterli değildir! Penis boyunun erkekler arasında bir güç gösterisi gibi görünmesinden kaynaklı olarak da bazı organlar ile penis boyu arasında ilişkiler kurulmuştur. Ayak, burun ve el gibi organların büyüklüğüyle penis boyunun doğru orantılı olduğu varsayımı tamamen yanlış bir varsayımdır.

Çok Fazla Cinsel İlişki Kadın Vücudunu Yıpratır

Cinsel ilişkinin düzenli bir şekilde yapılmasının hem erkek hem kadın için oldukça yararlı olduğu belirlenmiştir. Fakat cinsel ilişkinin normale oranla fazla yapılmasının kadının vücudunu yıprattığı düşüncesi doğruyu yansıtan bir söylem değildir. Tam aksine seks yapmak özellikle kadının kalça kasları için faydalıdır. Hatta seks yapma sıklığına göre kadınların kalça kaslarının daha da güçlendiği gözlemlenmiştir.

Cinsellik ile ilgili diğer makalelere göz atmak için Cinsellik kategorisine göz atabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Arif GUVENC
Bulut ve İklim'in babası. Nazlı'nın hayat arkadaşı. 39 yaş. Ziraat Mühendisi. #voynn.com'da çalışıyor. #güvençgiller familyasından. Yemeyi, içmeyi pek sevmez ama gezmeye bayılır. Şimdilik 14 ülke gördü ama hedef en az 50 ülke. Gezi anılarını da yakında voynn.com'da okuyabileceksiniz....

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey