Cinsel İlişkiyi Bıraktığınızda Vücudunuzdaki 9 Değişim

Cinsel ilişki, vücudumuza tahmin edemeyeceğimiz kadar yarar sağlıyor. Uzmanlara göre, cinsel ilişkiyi uzun süre ara vermenin etkisi kötü.


1
2 Paylaşım, 1 Beğeni

Cinsel ilişki, vücudumuza tahmin edemeyeceğimiz kadar yarar sağlıyor. Uzmanlara göre, cinsel ilişkiyi uzun süre ara vermenin etkisi kötü. Hayatınız yoğun olabilir, o gün yorgun olabilirsiniz, doğru insanı bulamamış olabilirsiniz ya da hayatınızda son derece stresli bir dönem geçiriyorsunuzdur. Bunların hepsi cinsel performansınızı etkileyebilir. İşte cinsel ilişkiyi bırakınca vücudumuzda meydana gelen 9 önemli değişim:

 1. 1 Cinsel dürtülerinizde azalma fark edebilirsiniz.


  Cinsel ilişki konuna ne kadar ara verirseniz, aranın büyüklüğü kadar cinsel dürtüleriniz azalacak. Çivi çiviyi söker hesabını dikkate alırsak, cinsel dürtünüz arttıkça, birliktelik yaşama isteğiniz ve çabanız da artacak.

 2. 2 Bağışıklık sisteminiz zayıflayacak.


  Yapılan araştırmalara göre, cinsel birliktelikle, bağışıklık sistemimiz arasında önemli bir ilişki bulunuyor. İster inanın, ister inanmayın. Seks yaptıkça bağışıklık sisteminiz güçlenecek ve bununla birlikte enfeksiyon kapma ihtimaliniz ve hasta olma riskiniz azalacak.

 3. 3 Hormonlarınızın salgılanmasında azalma meydana gelecek.


  Cinsel ilişkiye ara verdikçe, vücudunuzdaki östrojen hormonunun salgılanmasında da azalma olacak. Yine yapılan bir araştırmaya göre20 ila 30 yaş aralığındaki kadınlarla 60’lı yaşlardaki kadınların östrojen seviyesi karşılaştırıldığında, 60 yaşındaki kadınların vücutlarında neredeyse östrojen olmadığı tespit edilmiştir.

 4. 4 Kalp ve damar hastalıklarına tahmin ettiğinizden de kısa sürede yakalanabilirsiniz.


  Bu madde, sizlerin cinsel ilişki konusuna ara vermenizi engelleyecek olan belki de en önemli maddedir. Yapılan çalışmalara göre sağlıklı ve aktif bir seks hayatı olan bir bireyin, kalp damar hastalıklarına yakalanma olasılığı diğer bireylere göre oldukça düşüktür. Bu sonuç çalışmalarla kanıtlanmıştır. Burada önemli olan sadece fiziksel aktivite değil, aynı zamanda önemli olan vücudunuz fiziksel aktiviteyle bağlantılı olarak hormonsal artışlarıdır. Kısacası seks, kalbinize iyi gelmektedir.

 5. 5 Cinsel ilişkiye ara vermek kötü bir akıl sağlığı ve depresyona sebep olmaktadır


  Sevdiğiniz insanlara dokunmak, öpmek ya da birliktelik yaşamak, vücudunuzdaki oksitosin hormonunun artmasına sebep olmaktadır. Bu da sizin iyi hissetmenizi sağlamaktadır. Bu şekilde modunuz artacak ve depresyona yakalanma riskinizi ortadan kaldıracaktır. Bu hormonun eksikliği ise ne yazık ki, depresyona girmenize sebep olacaktır.

 6. 6 Kızlar, bu madde sizi ilgilendiriyor! İlişkiye ara vermek adet dönemlerinizin daha ağrılı olmasına sebep olmaktadır


  Aklınıza hemen, cinsellik yaşamadığınızda hemen regl ağrılarınızın artacağı gelmesin. Direkt olarak cinsel ilişkiye ara vermek sancılarınızı arttırmıyor. Fakat düzenli olarak ilişkiye girmek sancılarınızı azaltacaktır. Bunun sebebi ise, uterus bir kastır. Bu kasın çalışması, adet döneminde kirli kanın vücudunuzdan daha kolay atılmasına yardımcı olur. Bu da kadınların daha az ağrı çekmesine yardımcı olur. Kısacı cinsel ilişkiye ara vermek, ağrıya sebep oluyor da diyebiliriz!

 7. 7 İdrar yolu enfeksiyonundan korunmak için, ilişkinize ara vermeyi düşünebilirsiniz!


  Şimdiye kadar söylediğimiz maddeler aslında cinsel hayatın düzenli olmamasının bize nelere yol açacağıydı. Elbette herkes bunun bir iyi tarafı olup olmadığını merak ediyor. Cinsel ilişkinin sadece iyi yönleri bulunmaz. Uzmanların yaptığı açıklamaya göre, cinsel ilişki özellikle kadınlarda idrar yolu enfeksiyonuna sebep olmaktadır.

 8. 8 Seksin eksikliği, vajina duvarlarını inceltebilir!


  Bu madde size çok bayağı gelebilir. Ama ne yazık ki doğru! Cinsel ilişki konusuna eğer ara verirseniz, bu kadınlarda zaman içerisinde vajina duvarlarının incelmesine sebep olur. Bu tıpta bir hastalık olarak geçiyor.

  Bunun dışında, düzenli seks yapmak menopozu geciktiriyor. Nasıl mı? Düzenli seks, kan dolaşımını arttırmaktadır. Bu da bölgeye son derece yararlı olmaktadır.

 9. 9 Stresiniz artıyor mu?


  Cinsel ilişkiye ara vermek, stres seviyesini arttırmaktadır. Cinsel ilişkiye ara vermek, vücutta hormonsal değişiklere sebep oluyor. Bu değişiklikler de sizi olduğunuzdan daha gergin ve stresli biri yapmaktadır


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1
2 Paylaşım, 1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
1
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
3
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
1985 doğumlu, mükemmel bir hayata, ortancası felaket olan üç dişi golden'a ve sürekli gülümseyen bir yüze sahibim…

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Devamını oku:
Bir Şehrin Tarihine Tanıklık Eden 7 Efsane Köprü

Türkiye’nin farklı şehirlerinde bulunan 7 tarihi köprüsünü merak ediyorsanız, cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

vertigo
Vertigo Nedir, Vertigo Belirtileri, Vertigo Hastalığı Tedavisi

Boyun ile ilgili bir problem olan vertigo hastalığı, hastada “her şey etrafta dönüyor” hissi yaratır. Boynun zayıf duruşu, omurga travması...

Kapat