Çiftlerin Birbirlerine Benzemesinin Sebepleri

Herkesin dikkatini çekmiştir ve çoğu çifte "Siz kardeş misiniz?" diyen bile olmuştur... İşte sebebi!


1

Çiftlerin birbirine benzemesi durumu, özellikle uzun süreli ilişkilerde oldukça fazla görünmektedir. Bu kişilerin birbirleriyle ne kadar fazla zaman geçirdikleri ile alakalı bir durumdur. Sevdiğinize baktığınızda aslında onunla ne kadar çok ortak noktanız olduğunu fark edebilirsiniz. Hatta dikkatli bir şekilde baktığınız zaman yüzünüzdeki mimikler bile benziyor olabilir. Bu durumun aslında bilimsel bir sebebi var.

 1. 1 Aileye Olan Benzerlik Hakkında


  Erkeklerin anneye benzediklerini duymuşsunuzdur. Bilim adamlarına göre, aslında erkekseniz annenize, kadınsanız da babanıza benzeyen kişileri kendinize eş olarak seçiyorsunuz. Bu da fiziksel özellikleri, nasıl benzetebildiğimizi ortaya koyuyor. Aynı zamanda kişinin ebeveynleri ile arasında çok yaş farkı varsa, bu da kişilerin eşlerini daha küçük seçmelerine sebep olabiliyor.

 2. 2 Ne Kadar Zaman Geçirdiniz?


  Burada birlikte geçirilen zamanın süresi çok önemli! Bu noktada Amerikalı bir psikolog, 25 yıldan fazla evli olan çiftlerin o anki halleriyle düğün anlarındaki fotoğraflarını karşılaştırdı. Sonuç elbette şaşırtıcı! Çiftlerin arasında inanılmaz bir benzerlik vardı.

 3. 3 Hayatın Her Anını Beraber Yaşayın


  Çiftlerin zaman içerisinde birbirlerine bu kadar çok benzemelerinin en temel sebebi, pek çok anı beraber yaşamalarıdır. Çiftler birlikte çok fazla anı yaşayabiliyor. Bu noktada da bu durum hareketlerini etkiliyor.

 4. 4 Fiziksel Olarak Benzeyen İnsanlar


  Yapılan araştırmalara göre fiziksel anlamda bize benzeyen insanlara daha fazla ilgi duyuyoruz.  Buna da alında “Yardımcı Çiftleşme” deniliyor. Teorik anlamda birbirine benzeyen çiftler daha çok eşleşiyor. Bu olayın en güzel taraflarından biri ise, çocukların hem anneye hem de babaya benzemeleri. Bilim adamlarına göre genler bu şekilde aktarılıyor.

 5. 5 Bağışıklık Sistemleri de Benziyor


  Sadece dış görünüş değil, aynı zamanda da yeme alışkanlıkları ve bağışıklık sistemleri de benziyor. Bunun sebebi ise çiftlerin aynı hayatı ve hayat tarzlarını birbiriyle paylaşmasından kaynaklanıyor. Bu durum uzun süredir birbiriyle evli olan çiftler arasında gözlemleniyor. Bilim adamların uzun yıllar boyunca yaptıkları araştırmalara göre, uzun zamandır evli olan çiftlerin bağışıklık sistemlerinin birbirine benzedikleri sonucunu ortaya çıktı.

 6. 6 Çiftler Birbirini Yansıtıyor


  Birbiriyle uyum halinde olan çiftlerin alışkanlıkları da birbirine benziyor. Bu durum çiftler arasında duygusallık durumunu da ortaya çıkartıyor. Bilim adamlarına göre çiftler evlilik hayatları boyunca karşı tarafın alışkanlıklarını bir süre sonra kendine uyulmamaya çalışıyor. Örnek vermek gerekirse, çiftlerden biri sigarı bırakmaya çalışıyor ve daha sağlıklı bir şekilde beslenmeye çalışıyorsa, otomatik olarak diğer kişi de aynı şeyleri yapmaya çalışıyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı