Burun Tıkanıklığına Etkili Çözüm Olacak 7 Altın Tavsiye

Çoğu zaman mevsimsel olarak yaşanan burun tıkanıklığı, birçok alternatif yöntemle giderilebilmektedir.


2

Her mevsim görülebilen ancak kışın daha yüksek oranda karşımıza çıkan burun tıkanıklığı, bir süre sonra çekilmez hal alabiliyor. Öyle ki sürekli ağızdan nefes alıp vermek ve tıkalı sinüslerin baş ağrısı yapma gibi yan etkileri de gündelik hayatı olumsuz etkileyebiliyor. Oldukça pratik ve zahmetsiz yöntemlerle burun tıkanıklığı çözümü için tesiri bilinen yöntemleri sizler için hazırladık.  Artık birkaç uygulama ile sizlerde yaşadığınız olumsuzlukları giderebilirsiniz.

Burun Tıkanıklığı Çözümü

Burun tıkanıklığı çözümü

Birçok sebepten dolayı tıkanan burun, kişinin yaşam kalitesini oldukça düşürmektedir. Nefes alışverişte yaşanan zorluklardan kaynaklı olarak kişide halsizlik ve baş ağrısı da çok olmaktadır.

 1. 1 Burnunuzun Neden Tıkandığına Dair Sebepleri Bulun


  Burun tıkanıklığı basit bir tedavi ile geçecek süreç iken, doktora gitmeyi elzem görmek, yaşanılan rahatsızlığı çok daha uzun süre çekmek anlamına geliyor. Size en yakın sağlık kuruluşuna gidip sorunun neden kaynaklandığının teşhisini yaptırmak en doğru olanı. Özellikle tavsiye üzerine krem, sprey, jel gibi ilaçları kullanmaktan kaçınmanız gerektiğini de hatırlatmalıyız.

 2. 2 İlginç Ama Etkili Burun Egzersizini Uygulayın


  Basit bir egzersizin burun tıkanıklığı çözümü noktasında çok büyük tesiri olabilir. Size önereceğimiz bu uygulamayla bir hayli rahatladığınızı fark edebilirsiniz. İlk olarak derin bir nefes alın ve aldığınız nefesi yavaş şekilde dışarı üflemeye başlayın. Nefesiniz bittiği an burnunuzu iki elinizle sıkarak tutun. Başınızı tavana ya da gökyüzüne bakar şekilde kaldırın ve sonra aşağı indirin. Her iki pozisyonda ortalama iki saniye kadar bekleyin. Yeniden nefes alma gereksinimine kadar bu hareketleri tekrarlayın.  Bu egzersiz oksijen miktarının azalmasıyla birlikte beynin oksijene ihtiyaç duyması, geniz yolunda ki kan dolaşımın azaltmasıdır. Burun tıkanıklığı çözümü için gün boyu belirli aralıkla yapılabilir.

 3. 3 Alınacak Sıcak Duş ve Etkisi


  Yine sizi rahatlatacak bir burun tıkanıklığı çözümü için sıcak duş alternatifi listenizde yer almalıdır. Sıcaklığın nefes yolu üzerinde genişletici katkısı ve oluşan buharın tıkanıklığı açabilme faktörü sıcak duş ile beklenilen neticeyi almak anlamına gelmektedir.

 4. 4 Tuzlu Su ile Burun Spreyi Hazırlayabilirsiniz


  Yarım çay bardağı kadar önceden kaynatılan suyu dinlenmeye ve ılık bir hal almaya bırakıyoruz. Ardından yarım çay kaşığı tuzu suyun içerisine katıyor ve çözülünceye kadar karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz tuzlu suyu şırınga yardımıyla ya da avucumuza dökere burnumuza çekiyoruz. İşin son aşaması ise tuzlu suyu sümkürmek ve bu işlemi günde birkaç kez tekrarlamak oluyor.

 5. 5 Burun Spreyi Alabilirsiniz


  Doktor tavsiyesi ile alınacak burun spreyleri çok hızlı bir şekilde katkısını gösterebilir ve yaşadığınız bu olumsuzluktan sizi çekip çıkarabilir.

 6. 6 Buhar Makineleri Kullanabilirsiniz


  Nemli ortamlar, burun tıkanıklığı çözümü noktasında olmazsa olmazdır. Alacağınız buhar makinelerini yaşam ve iş alanlarınızda aktif kullanmak problemi gidermek için önemli faktördür. Aynı zamanda ocak üzerinde su kaynatarak da çıkan buharı burnunuza çekebilirsiniz.

 7. 7 Alerji İlaçları ile Çözüm Bulabilirsiniz


  Burun tıkanıklığının bazı alerjik fonksiyonlardan kaynaklandığı biliniyor. Bunun için düzenli kullanacağınız alerji ilaçlarına sığınmak iyi bir kurtuluş reçetesi olabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı