Brad Pitt’in Rol Aldığı En Başarılı 7 Film


4

Sinemanın altın çocuğu olarak nitelenen Brad Pitt başarıları yanında özel yaşamı ile kendinden her dönem söz ettirmeyi başarmış bir aktördür. Bu yazımızda sinemanın altın çocuğu Brad Pitt kimdir? En başarılı Brad Pitt filmleri hangileridir? sorularına yanıt arayalım.

Brad Pitt Kimdir?

Brad Pitt Kimdir?

 

18 Aralık 1963 tarihinde Oklahoma, Shawnee’de doğan Pitt, Missouri’de büyüdü. Tam adı William Bradley Pitt ’dir. Babası bir kamyon şirketi sahibi annesi ise aile danışmanıydı. Ailesinin üç çocuğunun en büyüğü olan sarışın, mavi gözlü Pitt başlangıçta Missouri Üniversitesinde Gazetecilik bölümünde eğitim gördü. Hayalleri sebebi ile okulundan ayrıldı ve Los Angeles’a oyuncu olmak için gitti. Bire süre farklı işlerde çalışan Pitt, bir sitcom olan Growing Pains’te ve kısa bir dizi olan Glory Days’de göründü. Brad Pitt filmleri ilk uzun metrajlı Cutting Class filmi ile başlar.

People Dergisinin düzenlediği yarışmalarda 2 kez Yaşayan En Seksi Adam ödülünü aldı. 1998 yılında Jennifer Aniston ile çıkmaya başladı. 2000 yılında çift evlendi ve 2005 yılında boşandı. Ayrılığın ardından Angelina Jolie ile çıkmaya başladı ve 2014 yılında Angelina Jolie ile evlendi. Çalkantılı bir beraberliğin ardından 2016 yılında boşanma davası açtı. Çiftin boşanmaları ve çocuklarının vesayetiyle ilgili süreç hala devam etmektedir.

Brad Pitt Filmleri – Rol Aldığı En Başarılı 7 Film

Thelma ve Louise

Thelma ve Louise

 

1991 yılında Brad Pitt filmleri içerisinde en başarılı olduğu filmlerden biri olan Thelma Ve Louise ’de neşeli kovboy JD’yi oynadı. Altı Akademi Ödülü adaylığı kazanan film aynı zamanda feminist sineması için eleştirel beğeni kazandı.

Yedi- Se7en

Se7en

1995 yılında Pitt David Fincher tarafından yönetilen suç temelli gerilim filmi 7’de oynadı. Bir seri katilin yakalanması süreci içinde yaşanan olayların işlendiği film önemli bir başarı kazandı. Yedi Ölümcül Günah, Hıristiyanlık inançlarına göre; Kibir, Açgözlülük, Şehvet Düşkünlüğü, Kıskançlık, Oburluk, Yıkıcılık ve Tembelliktir. Seri katil bu ölümcül günahlar sıralaması ile kurbanlarını öldürmektedir. Yönetmen David Fincher imzalı film, konusu ve oyuncuların performanslarıyla gişede büyük başarı yakalamıştı.

Fury

Brad Pitt

 

Fury, 1945 Nisan ayında, İkinci Dünya Savaşı’nın son zamanlarında Komutan Wardaddy ve acemi ekibinin 300 düşman askerine karşı amansız ve imkansızlıklar ile dolu mücadelesini konu alıyor.

John Smith- Mr.& Mrs. Smith

Mr.& Mrs. Smith

 

John ve Jane Smith günlük yaşamlarında işleri, yaşamları ile normal evli bir çifttir. Aslında her ikisinin de gizli birer hayatı vardır. Ne Bayan Smith ne de Bay Smith birbirlerinin gizli hayatlarını bilmemektedirler. Her ikisi de gizli yaşamlarında tetikçi olarak çalışırlar. Sırları yakında ortaya çıkacaktır çünkü birbirlerini öldürme görevi almışlardır. Brad Pitt filmleri arasında en yüksek gişe hasılatını yakalayan film büyük ilgi görmüştür.

Achilles- Troy

Achilles- Troy

 

Bronz Çağında geçen filmde gelişmekte olan iki devlet Truva Prensi Paris sebebi ile savaşmaya başlar. Truva Prensi ve evli Isparta Kraliçesi Helen arasındaki yasak aşk, Paris’in Helen’i Truva’ya götürmesi ile ortaya çıkar.

The Curious Case of Benjamin Button- Benjamin Button

Benjamin Button

 

Katrina Kasırgası’nın yıkıcı etkilerinin yaşandığı dönemde ölmek üzere olan Daisy, kızından yakın arkadaşı Benjamin Button ’ın günlüğünü okumasını ister. Benjamin’in sıra dışı bir yaşam öyküsü vardır. Birinci Dünya Savaşı sırasında saatçilik yapan kör bir adam oğlunun savaşta öldüğünü haber alır. Saatçi bir saat yapar ve bu saatin geriye doğru çalışmasını sağlar. Saat bir mucize eseri zamanı geri döndürür. Savaşın bittiği gün doğan Button, 80 yaşında biri olarak doğar ve ömrünü bebekliğine doğru yaşamaya başlar. Brad Pitt filmleri arasında çok sayıda ödül alan filmin 5 Altın Küre adaylığı da mevcuttur.

Lt. Aldo Raine- Teğmen Aldo Raine

Lt. Aldo Raine- Teğmen Aldo Raine

Fransa Alman kuşatması altındadır ve zor bir dönem içindedir. Savaşı yaşanlardan biri olan Shosanna ailesinin katledilmesini yaşamıştır. Kurtulmayı başaran kadın Paris’e gider ve yeni bir yaşam kurmaya çalışır. Farklı bir ülkede Nazilere karşı örgütlemeye çalışan Teğmen Raine ise bu amacına ulaşmak için planlar yapmaktadır. Shosanna ve Teğmen Raine bir sinema salonunda tanışırlar. Alman bir aktristin de dahil olduğu bu tanışma sonrası olaylar gelişmeye başlar. Quentin Tarantino’nun aykırı yönetmenliği ile birleşen filmin senaristi de Tarantino’dur. Film sekiz dalda Oscar’a aday gösterilmiştir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

4

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
1
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı