Boşanmaya Sebep Olabilecek 6 Online Oyun


1

Bir evliliğin bitmesinin sayılamayacak kadar çok sebebi olabilir. Eski dönemlerdeki boşanma sebepleri genellikle şiddet kaynaklı olmaktaydı. Ancak günümüzdeki boşanma sebepleri çok daha farklı. Gelişen teknoloji hayatımıza pek çok alanda kolaylık sağladı ancak duruma bir de ters taraftan bakmakta lazım. Mesela hayatımıza giren oyunlar!

İnternet üzerinden oynanan oyunlar, pek çok erkeği oyun bağımlısı haline getirdi. Sadece bilgisayarlarda değil, aynı zamanda konsollar ve mobil üzerinden oynanabilen bu oyunlar ne yazık ki pek çok erkeği esir alırken, sayısız evliliği de bitirme noktasına getirdi. Yazının devamında, boşanmaya sebep olabilen 6 oyunu sıralayacağız. Evliliğinizin bitmesini istemiyorsanız, bu oyunlara çok bulaşmamanızı, bulaşırsanız da kendinize sınır koymanızı öneriyoruz.

DOTA 2

DOTA 2

Oynamasının zor olması, oynanmayacağı anlamına gelmiyor. Son derece keyifli bir oyun olan DOTA 2, stres yapmasının dışında çok fazla vakit harcatmaktadır. Oyuncunun oyunda başarılı olabilmesi için bütün dikkatini oyuna vermesi gerekmektedir. Oyunda karşılaşmaya başlayınca elbette kimse yarıda bırakmak istemez. Bu sebeple bu oyun pek çok çift arasında probleme neden olabilmektedir. Bunun sebebi karşılaşmaların uzun sürmesi. En iyi tahminle bir karşılaşmasının süresi 50 dakikadır.

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive

Büyük küçük fark etmezsizin herkesin oynadığı bu oyun da çiftlerin evliliğini sıkıntıya sokabilmektedir. CS:GO kısaltmasıyla bilinen Sounter Strike, şiddetli geçimsizliklerin belki de 1 numaralı sebebidir. Rütbe kazanılan bu oyunda kullanıcı son derece dikkatli olmak zorundadır. Bu oyunun diğer oyunlardan farkı sesli iletişim kurulabilmesidir.

World of Warcraft

World of Warcraft

Oyun dünyasında adından sıkça söz ettirmiş bu oyun bazı çiftler için evlenme, bazı çiftler için de boşanma sebebi olabilmektedir. Fantastik bir oyun olan World of Warcraft sayesinde taşınıp evlenen pek çok çift vardır. Ancak çiftlerden sadece birinin bu oyunu sevmesi, evliliğin sonunu getirebilir. Bu oyun için sadece zaman değil, aynı zamanda belirli miktarda para harcamanız gerekiyor.

FIFA Ultimate Team

FIFA Ultimate Team

Kısa adı FUT olan bu oyun, evlilik için son derece tehlikelidir. Başta erkek çocuklarının hayali olan bu oyun, son derece streslidir. Oyunu kazanmak için bin ter döktüyseniz, kavga etmemek için de bin ter dökmeniz gerekebilir. Eşi yüzünden konsantrasyonu bozulan bir erkeğin ağzından çıkanlar ne yazık ki hoş olmayan bir kavganın sebebi olabilir.

Playerunknown’s Battlegrounds

Playerunknown’s Battlegrounds

Evliliğinizi felaket sürükleyebilecek bir diğer oyun ise PUBG’dir. Bu oyundaki en temel amaç hayatta kalmaktır. Yani son derece dikkat ve konsantrasyon gerektirmektedir. Kimin nereden çıkacağı belli olmayan bu oyun ne yazık ki sinirleri oldukça germektedir. Gözünüzü ekrandan ayırdığınız anda kaybedebilirsiniz.

Fortnite

Fortnite

Boşanma davalarında adı sıkça geçen oyunlardan biri de Fortnite’dir. Zor öğrenildiği için, çok vakit harcatan bu oyun 2018 yılının en çok oynanan oyunlarından biridir. Dünyada sadece İngiltere’de ortalama 200 boşanma davasının sebebi olarak gösterilmiştir. Çiftler arasındaki iletişimi kopma noktasına getiren bu oyuna bulaşmamak en iyisi!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı