Bojack Horseman Dizisini İzlemek için 7 Neden

Bojack Horseman dizisiyle tanıştıktan sonra onu kesinlikle izlemek isteyeceksiniz. İşte size izlemeniz için birkaç neden...


1

Sizi Bojack Horseman ile tanıştıralım. Kendisi Netflix dizisi olup, animasyon komedi dizisidir. Başrolde 90’lı yılların Hollywood yıldızı atımız bulunuyor. Dizi Bojack’in eski şanlı dönemlerine geri dönmeye çalışmasını konu ediniyor. Ana karekterimiz Bojack’i Will Arnett seslendiriyor. Ülkemizde henüz pek seyredeni olmasa da Bojack Horseman dizisine şans verilmeye değiyor. Netlix’in son yapımlarından Bojack Horseman’i seyretmek için 7 nedeninizi merak ediyor musunuz?

 1. 1 Animasyon Dizisi ve Konu Oldukça Derin


  Diziyi sıradan bir çizgi film olarak düşünmeyin, ince esprilerle güldürürken aynı zamanda her bir karesinde izleyici düşündürmeyi de başarıyor. Bojack Horseman bazı dizi eleştirmenlerine göre “dramedy” olarak kategori sınıfına koyuluyor. Hem komedi hem de drama ögeleri, oldukça ciddi şekilde ele alınıyor. Üstelik günümüz problemlerinin birçoğunu da dizi de görebiliyorsunuz.

 2. 2 Birçok Sitcom’un Aksine Nitelikli ve Farkındalık Yaratan Karakterler


  Dizide komedi adeta yüceltiliyor. Dizideki karakterin her birinin hayalleri, kaygıları, özel hayatları komedi unsurlarıyla harmanlanarak izleyiciye sunuluyor. Ana karakter Bojack’in davranışlarının ve düşüncelerinin sebebini ise izleyiciler dizideki “flashback”ler sayesinde öğrenebiliyor. İnsanların geçmiş hayatlarında yaşadığı aile travmalarının şimdiki zamanda onları nasıl etkilediği dizide ele alınıyor.

 3. 3 Dizinin Sadece Ana Karakteri Değil Yan Karakter de Başrolde


  Bojack Horseman’i seyrederken izleyiciler aslında bütün karakterlerin hayatlarını da seyrediyor. Ana karakter Bojack’in hayatına giren diğer karakterlerin de davranışlarına eski hayatlarına atıfta bulunuluyor. Böylelikle dizi sadece Bojack etrafından dönmüyor, bütün karakterler kendini başrolde buluyor.

 4. 4 Animasyon Dizilerinin Aksine Bojack Horseman’de Hikaye Sürekliliği Ön Planda


  The Simpsons, South Park ve Family Guy gibi animasyon dizileri bölüm odaklı işleniyor; ancak bu durum Bojack’te biraz farklı. Ana hikaye tüm sezon bölümlerini etkiliyor. Karakterlerin nasıl bir gelişim gösterdiği, neler yaşadıkları bölüm bölüm izlenebiliyor.

 5. 5 Unutulmaması Gerekense; Dizi Komedi Unsurlarını Oldukça Fazla Barındırıyor


  İnce espriler, zekice düşünülmüş diyaloglar ile izleyiciler dizinin her karesinde güldürülüyor. Dizinin belki de en güçlü yanı da ciddi konularda bile izleyici güldürebilmesi; bunu da dizimiz, birçok sitcom’da yer alan basit esprilerle yapmıyor. Üstelik Bojack Horseman, Hollywood’daki harika yaşamları ve ihtişamı kinayeli bir şekilde ele alıyor. Gösteri dünyası, hayatları, tüketim delilikleri dizide komik unsurlarla seyrediliyor.

 6. 6 Karakterler Komedi Dünyasının Duayenleri Tarafından Seslendiriliyor


  Dizinin karakterlerine hayat veren isimler hiç de azımsanmayacak kadar komedi dünyasının önemli isimleri. Bojack Horseman Will Arnett, Alison Brie, Amy Sedari, Paul F. Tompkins, Aaron Paul gibi isimler hayat veriyor. Aynı zamanda konuk oyuncuları da birbirinden ünlü isimler seslendiriyor. Hatta son dönemde kendinden oldukça söz ettiren Bohemian Rhapsody filminin Freddie Mercury’si Rami Melek bile karaktere hayat veren isimler arasında bulunuyor.

 7. 7 Detayları ile Tekrar Tekrar İzlettiren Dizi


  Siz siz olun Bojack Horseman’i seyretmeye karar verdiyseniz bir saniye olsun ekrandan gözlerinizi ayırmayın. Her bölüm o kadar dolu ki, detayları bölümleri tekrar tekrar seyrettikçe fark edebileceksiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı