Bir İlişkiye Başlamak İstiyorsanız Uzak Durmanız Gereken 6 Tip İnsan

Terapist Marissa Peer sizi uzak durmanız gereken 6 tip insan konusunda uyarıyor!


0

Hiçbir şey göründüğü gibi olmuyor çoğu zaman. En çok da insanlar konusunda bu yanılgıya düşeriz. Özellikle günümüzde sosyal medya aracılığıyla tanıştığımız insanlar için sadece ekran üzerinde bir kaç fotoğrafı ve mesajlarıyla karakter analizi yapmaya çalışırız. Hele de bu kişi bir karşı cins ise işler tamamen değişebilir. Eğer online mecralarda tanışıp mesajlaştığınız biriyle bir ilişkiye başlamayı düşünüyorsanız, terapist Marissa Peer sizi uzak durmanız gereken 6 tip insan konusunda uyarıyor!

 1. 1 Paranoyaklığı Abartan Kişiler


  Size sürekli şüpheyle yaklaşan biriyle asla sağlıklı bir ilişki kuramazsınız. Paranoyak insanlar tam da böyledir. Çok kıskanırlar ve sürekli kafalarında kendilerinin aldatıldığını düşündüğü senaryolar yazarlar. Ve bu insanları gerçeğe ikna etmek de zordur. Saplantılıdırlar. Karşınızdaki kişiye her defasında kendinizi kanıtlama çabası içinde olmak istemiyorsanız bu paranoyak insanlardan uzak durun!

 2. 2 Sizi İkinci Planda Tutan Bencil İnsanlar


  Bencil insanlarla yaşamak çok zordur. Dünya sadece onların etrafında döner adeta. Kimsenin ne yaptığı, ne durumda olduğu onları pek ilgilendirmez. Kendi mutluluğunu ön planda tutar önce. Böyle birinin de empati kurması kolay kolay beklenemez. Dolayısıyla ilişkinin sonu çokça çözümsüz tartışmalar ve hüsran...

 3. 3 Narsist Tipler


  Narsistlik bir kişilik bozukluğudur.  Kendileriyle fazlaca takıntılı olan bu tipler sevgi konusunda sizi asla tatmin edemez. Hatta daha da kötüsü bu tip insanlar başkalarının acı çekmesinden zevk alabilen psikopat kişilikler olabilir. Bir kargaşa yaratıp sizin bu kaosta debelenmenizi zevkle izleyebilir. Bu insanlarla yaşamak için kendinizden çok ödün verip fedakârlık yapmanız gerekir. Ama sonunda mutluluğu yakalayacağınızın da garantisi yoktur.

 4. 4 Kıskanç Ve Sürekli Kontrol Eden Kişiler


  Böyle biriyle ilişkiye başladığınızda ilişkide asla güven ortamı olamayacak maalesef. Çünkü böyle kıskanç ve kontrolcü tipler size zaten güvenmeyerek başlar ilişkiye.  Her hareketiniz onlara batar ve altından bir anlam çıkarmaya çalışır. Sürekli kıskanır ve her hareketinizi kontrol etmeye yeltenir. Ve eğer onu dinlemezseniz sizi cezalandırma yoluna gidecek kadar da psikopatlaşabilirler.

 5. 5 Ailesiyle ve Eski Sevgilisiyle Problem Yaşayan İnsanlar


  Yolunuza sorunlu bir aile üyesi çıkabilir. Bu tipler yaptıklarının sorumluluğunu üstlenmek istemezler ve genelde yaptıkları için ailelerini ve geçmişlerini suçlarlar. Geçmişte yaşadığı problemleri size de aksettirirler ve sizinle de çok şey paylaşmak istemeyip,  içine kapanık olurlar. Böyle bir ilişki de ne kadar sağlıklı olur siz karar verin.

 6. 6 Alkolik Tipler


  Alkol bağımlısı insanların genellikle kendi içlerinde çözemediği problemler vardır. Kendilerini sevmeyi bilmeyen bu insanlardan başkalarını sevmesini beklemek zordur. Karşı taraf için oldukça yıpratıcı bir ilişki olabilir. Kendileri dâhil kimseye karşı kolay kolay dürüst olmayan bu insanlara ilişkiye başlamadan önce iyi düşünmelisiniz.

 7. 7 Öyleyse Ne Yapmalıyız?


  Bazı işaretler karşınızdaki kişiliği açığa vurabilir. Örneğin daha ilişkinin en başında aşırı romantik veya tam tersi aşırı alaycı olması bir problemi olduğunun işareti olabilir.

  Kendinizi Tekrar Gözden Geçirin

  Belki de hep aynı tipler dikkatinizi çekiyor ve onlardan hoşlanıyor olabilirsiniz. Bu durum sizin geçmişteki ilişkilerin yansıması olabilir. Kendinizi gözden geçirmenizde fayda var.

  Karşınızdakini Düzeltmekle Uğraşmayın

  Kişi kendi problemlerini kendi çözmedikçe problem hallolmuş sayılmaz. Bu yüzden kendinizi boş yere yormayın.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
2
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı