Berlin’in Sadece Gece Hayatından İbaret Olmadığını Gösteren 7 Özelliği

Berlin, sadece gece hayatıyla biliniyor değil mi? Aslında öyle değil! Berlin’de emin olun ki gece hayatından çok daha fazlası var..


2

Avrupa dediğimizde eminiz ki, sizin de aklına Berlin geliyor. Berlin günümüzde pek çok kişi tarafından gece hayatı ile biliniyor. Kültürü ve ünlü kulüpleriyle herkesin beğenisini kazanan Berlin, aslında eğlence dışında çeşitli özelliklere de sahip! Berlin’e olan sevginizi daha da arttırmak için sizlere, Berlin’in sadece gece hayatından ibaret olmadığını anlatacağız.. İşte Berlin’in bilinmeyen özellikleri..

 1. 1 Sayısız Müzesi


  Bildiğiniz gibi, Berlin 2. Dünya Savaşı’nı görmüş ülkelerden birisi. Burada 175 tane müze olduğunu tahmin edebiliyor musunuz? Bizce, ediyorsunuz! Müzeler Adası olarak da adlandırılan bölgede açık hava müzesi de bulunuyor. Bunların dışında şehir içerisinde 1910’lardan günümüze kadar kendini koruyabilen çeşitli yapılar bulunuyor. Tarih ve müze noktasında oldukça zengin bir bölge!

 2. 2 Parkları Oldukça Canlı!


  Berlin, son derece endüstrileşmiş bir şehir! Ancak bunun yanında da doğal yapısını korumayı başardı. Burada gezerken, ne kadar park olduğuna inanamayacaksınız! Aslında bu kadar sanayileşmiş bir şehirde, doğal yapıyı korumak çok da zor değil! Bölgede aynı zamanda her Pazar günü kurulan bir bitpazarı bulunuyor. Bunu sevdiklerinizle birlikte hafta sonu eğlencesi olarak değerlendirebilirsiniz. Aynı zamanda Berlin’in en ünlü parklarının başında gelen Tiergarten’de son derece keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

 3. 3 Açık Havasına Bayılacaksınız!


  Yukarıda, açık hava müzelerinde bahsettik, ancak Berlin sadece gece hayatı ve açık hava müzelerinden ibaret değil! Burada her yere dilediğiniz gibi yürüyerek kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz! Özellikle Berlin’in Kreuzberg bölgesinde bir tura çıkarak graffitileri inceleyebilir, burada yapılan dönerlerin tadına bakabilirsiniz. Şehrin her tarafında, şehri yansıtan çeşitli mesajlar bulunuyor. Bu görüntülerle kendinize görsel bir ölen yapabilirsiniz. Berlin sokakları açısından yürürken, kendinize ait birçok şey bulabileceksiniz. Sokak sanatçılarını dinlemeden kesinlikle Berlin’den ayrılmayın!

 4. 4 Teknoloji Konusundaki Atılımlar


  Berlin Avrupa2nın teknoloji merkezi olarak biliniyor Londra’yı geçerek, daha üst bir konumda bulunuyor. Endüstriyel yatırımlar dışında, kendini her alanda oldukça fazla geliştiren bu şehir, işlerini büyütmek ve yatırım fonundan yararlanmak isteyenlere pek çok alternatif sunuyor! 

  Teknoloji şehri olan adlandırılan Berlin’de çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Bunun dışında vizyonunuza ve gönlünüze göre çeşitli hızlandırma programlarına katılabilir, sizler de işlerinizi büyütebilirsiniz!

 5. 5 Şehir İkiye Bölündü!


  Berlin’i ziyaret edecekseniz mutlaka East Side Gallery’in önünde fotoğraf çekinmelisiniz! Burada fotoğraf çekinmeyen birini görmek neredeyse çok zor! Buradaki duvarın en temel amacını şu şekilde belirtebiliriz: Soğuk Savaş dönemi sırasında Almanya Batı ve Doğu olarak ikiye bölünmektedir. 90’lı yılların başında bu duvar yıkımı başlatmaktadır. Duvar çeşitli trajedileri ve olayları anlatmaktadır. Sizler de bu tür olayları seviyor ve ilgi duyuyorsanız, mutlaka ziyaret etmenizi öneriyoruz! 

  Berlin hala yıllardan kalma bir ayrımı bünyesi altında barındırıyor. Şehirde yürüyüşe çıktığınız zamanda trafik ışıklarında bile doğu ve batı ayrımı fark edeceksiniz. Geceleri şehre göz attığınızda ışıklardaki farklılıkları görmeniz mümkün!

 6. 6 Berlin’de Sayısız Köprü Var!


  Berlin sadece bünyesinde pek çok nehir ve göl değil, aynı zamanda da köprü barındırıyor. Berlin’i şöyle bir incelediğinizde bile sayısız köprüyle karşılaşmanız mümkün! Her köprünün hemen hemen bir hikâyesi bulunuyor. Yürüyüş yolları, şehri kaplaması ile sizleri kendilerine hayran bırakacak!

  Toplam da şehir içerisinde 1700 köprü bulunmaktadır. Bu sayı, Venedik’ten bile çok daha fazla! En çok bilinen köprüleri şu şekilde sıralayabiliriz: Glienicke, Schlossbrücke, Oberbaum ve Moltebrücke’dir. Yürüyerek de rahatça ulaşımınızı yapabileceğiniz bu şehirde, köprüleri bulmak için ayrı bir çaba harcamanıza gerek yok. Sadece etrafınızı iyi bir şekilde incelemeniz yeterli olacaktır! Bir yerden bir yere giderken, köprüyü kullanmamanıza imkân yok!

 7. 7 Yiyeceklerin ve İçeceklerin Tadı Damağınızda Kalacak!


  Frankfurter, Berliner ve Hamurger.. Bu yiyeceklerin en temel ortak noktalarını biliyor musunuz? Hepsinin Almanya’dan dünyaya yayılması... Bu sebeple Berlin’e gittiğinizde mutlaka bu yiyeceklerin tadına bakmanızı öneriyoruz. Eminiz ki çok beğeneceksiniz!

  Hamburger konusunda diğer ülkelere göre daha fazla çeşide sahip olan bu şehir, kültürü bakımından da sizleri kendine hayran bırakacak! Burada herkes kendi birasını üretiyor! Bu sebeple de çeşitli biraları deneyimleyebilirsiniz. Bazı yiyecekler ve içecekler damağınıza ağır gelebilir. Aman dikkat!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı