Bebekle Uçak Yolculuğunda Bilinmesi Gerekenler

Bebekle yapılacak uçak yolculuğu daha önce bir tecrübeniz yoksa birçok bilinmezliği ile sizi karşılamaktadır. Sizi bu dertten kurtaracak yazımız!


3

Bebekleri olan ebeveynler uçakla yolculuk yapılmasından hep endişe duymuştur. Akıllarında deli sorular dolaşırken onlar için uçakla seyahat etmek hiç mantıklı değildir. Huzursuz olduğunda onu nasıl oyalarım, ihtiyaçlarını nasıl karşılarım gibi endişe verici sorular yüzünden keyifli bir uçak seyahatinden mahrum kalabiliyorlar maalesef. Bu makalemizde içinizi rahatlatacak birkaç ipucu vererek uygun uçak bilet fırsatı yakaladığınızda uçak yolculuğu yapmanıza biraz da olsa katkı sağlayacağımızı umuyoruz. İşte bebekle uçak yolculuğu için işinizi kolaylaştıracak detaylar…

 1. 1 Kalkış ve İnişlere Dikkat!


  Bildiğiniz gibi uçak seyahatlerinin iniş ve kalkış anlarındaki basınç farkından dolayı kulak tıkanıkları ve buna bağlı baş ağrıları sık yaşanan bir olaydır. Böyle durumlarda yetişkinler yutkunarak bu durumu aşabilir. Bebeğinizde böyle bir durumun olmaması için onu emzirebilir veya su içirerek yutkunmasını sağlayabilirsiniz.

 2. 2 Çıkışa Yakın Oturmanızda Fayda Var!


  Bebekleri aynı ortamda uzun süre tutmak pek kolay olmuyor bildiğiniz gibi. Bu durumda uçakta geçirilen süreyi minimuma indirmek için kapıya yakın oturmanız hem bebek için hem de sizin için oldukça ideal olur.

 3. 3 Dökülüp Ufalanmayan Sevdiği Besinlerden Çantanızda Bulundurun!


  Yanınızda bebeğinizin sevdiği yiyecek ve içecek bulundurmanızda fayda var. Özellikle dökülmeyen atıştırmalıklarla bebeğinizin güzel zaman geçirmesinde size yardımcı olacaktır.

 4. 4 Emniyet Kemerini İstemeyi Unutmayın!


  2 yaşından küçük bebekler kucağınızda yolculuk yapabiliyor. Ancak kabin görevlisinden bebek kemeri alıp bununla bebeğinizi kendinize sabitlemeniz gerekiyor. İhmal edilmeyecek bu detayı unutmayın!

 5. 5 İlgisini En Çok Çeken Oyuncakları ve Nesneleri Alın!


  Uçakta ufak oyunlar oynayabileceği veya ilgisini çeken oyuncaklar ya da boyama kitapları bebeğinizin keyifli bir yolculuk yapması için belki de yeterli olacaktır. Hatta eğer uçakta çizgi film, müzik gibi imkânlar varsa bu fırsatı değerlendirin.

 6. 6 Uçak Kabinlerinde Isının Düşük Olacağını Unutmayın!


  Tecrübeli yolcular bilir ki kabinler hem yaz hem de kış aylarında serin olur. Bebeğinizin üşümemesi için bir kat fazla giydirmenizde fayda var. Yanınızda bebek battaniyesi bulundurduğunuzdan emin olun.

 7. 7 Burun Tıkanıklığı İçin Önlem Alın!


  Kabinin içinin serin olmasında ya da iniş kalkışlarda olabilecek basınç farkı ile bebeğinizin burnu da tıkanabilir. Bu durumda bebeğinizin huzursuz olması içten bile değil. Burun damlası ve aspiratör alarak tedbirli olmanızda fayda var.

 8. 8 Bebek Koltuğu İçin Ayrı Bilet Almanız Gerektiğini Unutmayın!


  Eğer yanınıza portatif bebek yatağı almayı düşünmüyorsanız bebeğinizi için oto koltuğu satın alabilir, bebeğinizi koltuğa yerleştirerek rahat yolculuk etmesini sağlayabilirsiniz.

 9. 9 Yanınıza Yeteri Kadar Bebek Bezi Almalısınız!


  Minik eğer bez kullanıyorsa ıslak mendilini ve bezini eksik etmemeniz gerekir. Kabin görevlisi alt değiştirmenizde uygun bir yer gösterecektir.

 10. 10 Uçak İçine Mümkün Olduğu Kadar Az Eşya Alın!


  Uçak içinde rahat edebilme imkânı sağlaması açısında kabin içine minimum eşya alın. İnip binmelerde size rahatlık sağlayacağından emin olun.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı