Başlıca Hava Yollarının İptal ve İade Kuralları


6

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte tatil planlarımız oluşmaya başladı. Mümkün olduğunca bütçemize ve ailemize uygun tatiller planlamaya başladık bile. Bazı nedenler dolayısı ile tatil planlarımızı ertelemek veya iptal etmek zorunda kalabiliyoruz. Bugünkü listemizde uçak yolculuğu için bilet aldığımızda iptal etmemiz gerekirse nelere dikkat etmemiz gerekir? hep beraber gözden geçirelim.

THY

thy bilet iptal iade

Türk Hava Yolları’nda promosyon biletleri hariç iptal ve iade işlemlerinde biletinizin sınıfına göre iade yapılır. Örneğin; iç hatlarda uçuşlarında 1-12 saat kala iptal ve iade işlemlerinde %40’a kadar ceza, 12 saatten daha önce iptal ettiyseniz de %20’ye kadar ceza ödenir.

İptal işlemini; biletinizi internet üzerinden satın aldıysanız, internet üzerinden ya da THY’nin Müşteri Hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Bilet, Businnes ya da B Sınıfı Ekonomi biletiyse ve uçuşunuza 12 saatten daha fazla bir süre kaldıysa, iptal ya da iade işlemlerinde %10 ceza ödenir.

Dış hat uçuşlarında da promosyon ya da bilet durumuna göre farklı iadeler yapılır. Eğer promosyon biletiyse sadece vergileri geri ödenir.

Anadolujet

Anadolujet

Anadolujet’te uçuşa 12 saatten az bir süre kaldıysa iptal ya da iade kabul edilmez. Eğer uçuşunuza 12 saatten fazla bir zaman varsa da 60 TL ceza uygulanır.

Pegasus

Pegasus bilet iptal iade

Pegasus Havayolları uçuşa 2 saatten az bir zaman kaldıysa iptal ya da ücret iadesi yapmaz. Yeni bilet satın alacaksanız da ceza bedelleri vardır.

Dış hatlarda ise; uçuşunuza 2 saatten az bir süre kaldıysa ücret iadesi yapılmıyor. Daha fazla bir zaman varsa da 25 Euro’dan başlayan tutarlarda işlem bedelleri alınıyor.

Atlasglobal

Atlasglobal uçak bileti iptali

Atlasglobal Havayolları iç hatlarda 1 saate kadar iptal ve değişikliklere izin verir. Biletinizin sınıfına göre %20’den başlayan oranlarla kesinti yapılır.

Onur Air

Onur Air

Onur Air; uçuşa yarım saat kalana kadar bilet değişikliği yapılabiliyor. Ancak bunun için bilet tutarının %50’si oranında kesinti uygulanıyor. Dış hatlarda; uçuşa 72 saat kala %40 kesinti yapılıyor.

Sunexpress

Sunexpress

Sunexpress Havayolları iç hatlarda uçuşa 2 saat ya da daha az süre kaldıysa değişiklik ya da iade yapmıyor. 12 saatten önce değişikliği bildirmeniz durumunda da 60 TL ceza kesiliyor.

Dış hat uçuşlarında ise süresine göre ceza oranları değişiyor. Örneğin; bilet değişikliği için 1 hafta öncesinden bildirmeniz durumunda 50 Euro ceza kesilebiliyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

6

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
4
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı