Başarılı Kadınların Vazgeçemediği Günlük Ritüelleri

Başarı, kolay elde edilebilen bir şey değildir. Başarılı erkeklerin arkasında kadınların olduğu söylenmektedir. Peki, kadınların başarılarının arkasında ne var?


3

Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır sözünü sıklıkla duymuşsunuzdur. Peki ya başarılı kadınların başarı hikâyesinin ardında ne var hiç merak ettiniz mi? Çalışma hayatından tutunda sosyal hayata kadar daha birçok alanda belki de kendinize rol model aldığınız, enerjilerine ve motivasyonlarına hayran olduğunuz kadınlar elbette vardır. Peki ya onları bu başarıya götüren disiplinli çalışmalarında vazgeçemediği günlük rutinleri biliyor musunuz? İşte bunlardan bir kaçı…

 1. 1 Her Şeyden Önce Kendilerine Değer Verir ve Zaman Ayırırlar


  Kadınların kendilerine ayırdıkları vakit oldukça kıymetlidir. Öyle ki başarıya giden yolda çok çalışmanın yanında kendilerine verdikleri değerin önemi büyük. Çünkü günün getireceği yoğunluğu zihin ve beden sağlığına verdiği önemle atlatabilir. Kendileri ile yalnız kalacakları ortamı ve sevdiği şeyler yapmayı hiç ihmal etmezler.

 2. 2 Beslenmelerine Fazlasıyla Dikkat Ederler!


  Başarılı kadınlar hayatını her alanında olduğu gibi beslenme konusunda da disipline ederler. Öğünlerini aksatmak onlar için kendilerine yapılacak en büyük kötülüklerden birisidir. Sabahlar besleyici bir kahvaltıdan sonra öğlen arkadaşlarıyla neşeli bir yemek ve akşam ise fazla kaçırılmayan bir yemek ile günü tamamlarlar.

 3. 3 Onlar için Başarının Anahtarı Planlamadır ve Kadınlar Bunun Farkındadırlar!


  Kadınlar enerjilerini verimli kullanmak adına gün içi organizasyonu ve planlamaları yapar. Bu sayede çok daha verimli bir performans sergileyebilir. Günlük rutinleri arasında yer alan bu planlamaları sayesinde gün içinde ne zaman nerede olması gerektiğini bilirler.

 4. 4 Cesaretle Adım Atmaktan Asla Çekinmez!


  Başarılı bir kadın gün içinde karşısına çıkan fırsatları değerlendirmekten kendini geri koymaz. İyi bir gözlemci olmaları sayesinde doğru adımlar atar. Bu yüzden başarılı kadınların sahip olduğu en belirgin özellikleri cesaretleridir.

 5. 5 Gerçekçi Düşünürler!


  Başarılı kadınlar öngörülü yeteneklerinin yanında sağlam bir durum analizi yaptıkları için çoğunlukla doğru kararlar alırlar. Attıkları adımları ölçer genel bir durum tespiti yaparak olması gereken gerçekçi düşünürler. Bu sayede hep kazanan tarafta olurlar.

 6. 6 Sürekli Kendilerini Geliştirirler!


  Başarılı kadınlar sürekli öğrenme arzusunda olur ve bu bilgileri bir tecrübe olarak algılarlar. Yaşam tarzları öğrenmeye programlanmış gibi olur ve her bilgiyi bir deneyim vesilesi kılarlar.

 7. 7 İnsanlara Yardım Etmekten Hoşlanırlar!


  Başarılı kadınların günlük rutinleri arasında çevresindeki insanlarla yardımlaşma olmaza olmaz. Hem çalışma hayatı hem de günlük yaşantılarında herkesin ihtiyaç duyduğu konular olduğu gibi onlarda yardım etmekten hoşlanırlar. İş dünyasındaki kadın yardımlaşması başarılı kadınların artık misyonu olmuş durumda.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı