Balayı Turlarında Son Trend: Buddymoon


0

Düğün ve evlilik törenlerinden sonra balayı tatiline çıkmak pek çok kültürde ortak bir gelenektir. Alışılan deneyim çiftin beraber herhangi bir yerde baş başa zaman geçirmesini içerirken buddymoon bu sınırları biraz esnetiyor.

Buddymoon adından da anlaşılabileceği gibi dostlarla balayı deneyimleri yaşamayı sağlayan bir tarz. Nasıl yani? Olur mu öyle şey dediğinizi duyar gibiyiz. Ülkemizde olmasa da buddymoon tarzı balayı deneyimi Avrupa ve Amerika’da yıllardır deneyimleniyor. Mağazalarda üzerlerinde “Bride Squad” yani “Gelin Takımı” yazılı mayoları görmüşsünüzdür. Hah! İşte bu durum buddymoon trendinin bir sonucu olarak ortaya çıkıyor.

Buddymoon trendi özellikle Almaya gibi ülkelerde yaygın olarak karşımıza çıkmakla beraber İngiltere ve Fransa’da da yavaşça yaygınlaşmaya başlamış durumda. Hatta Alicia Keys gibi kimi ünlüler de buddymoon akımını deneyimlemiş!

Çift Sayıda Olmaya Özen Gösterin

Çift sayıda olursanız kimse tek kalmaz

İsterseniz buddymoon deneyimi nasıl organize edilir bundan bahsedelim. Bunun için birkaç çift halinde planlar yapabilirsiniz, 2 veya 3 çift çoğunlukla tercih edilendir. Çift olmalarının dışında aslında iki sayısı katları şeklinde gidilirse daha faydalı olacaktır. Bu şekilde gruptaki kimsenin canı sıkılmaz ve asıl çiftimiz kendilerine ayıracak özel bir zaman bulabilir.

Ayrıca buddymoon balayı yani honeymoon’a göre daha ekonomiktir. Pek çok yerde grup indiriminden yararlanır, grupça gezmenin ekonomik rahatlığını yaşarsınız. Kimi oteller, restoran ve ulaşım araçlarında da grupça alışveriş yaptığınız için indirimlerden yararlanılır, büyük düğün yükünün ardından biraz nefes alırsınız. Günümüzde bir yandan artan görüşlerden olan minimalizm ile lüksü bir araya bu şekilde getirebilir, istediğiniz tatil imkânına daha uygun fiyata sahip olabilirsiniz.

Ekonomik faydasının dışında buddymoon önemli bir ihtiyacı daha karşılıyor, sosyalleşme. İster evli bir çift olun, ister nişanlı ya da herhangi bir ilişki içinde olun yaşayacağınız güzel anıları bir kalemde tüketmek istemezsiniz. İlişkilerde yapılan ve ilişkiyi bitiren en büyük hatalardan biri de hemen her şeyi öğrenmek, görmek ve hemencecik tüketmektedir. Buddymoon açıkçası bu durumu da kısıtlamakta. Balayı daha doğrusu buddymoon boyunca yalnızca çift olarak değil grupça da zaman geçireceğiniz için çiftlerin birbirleri hakkında tüketimde bulunmaları da azalacak ve ilişki sosyal grup ile etkileşimli bir biçimde yoğurularak oluşacaktır. Ayrıca ilişkiniz, arkadaşlıklarınız ile daha da özgün bir hal alıp güçlü temellere oturacak hem arkadaşlık hem de romantizm ile bütünleşecektir.

Doğru Kişileri Seçmelisiniz!

Eğlenceli arkadaşlarınızı tercih edin

Tüm bunları bir kenara bırakalım ve buddymoon trendinin bizler için nasıl işleyeceğini düşünelim. Eğer evlilik gibi uzun soluklu bir karar aldıysanız fakat etrafınızda olacak insanlar sizlere huzursuzluk yaratıyorsa onları mutlaka uzak tutun. Maceracı ve kafa dengi çiftler için buddymoon denenmesi gereken bir trend olmakla beraber balayını yalnız geçirmek isteyenler için bir seçenek değil! Eğer sırf trend diye bu akıma kapılırsanız hem kendinizin hem de diğer çiftlerin tatilini zehir edebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
1
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı