İlkbahar Geldiğinde Türkiye’de Rotanızı Çevireceğiniz 7 Harika Bahar Noktası

Bahar gelip içiniz neşe dolduğunda kesinlikle giderek kendinizi çok daha iyi hissedeceğiniz 7 cennet bölgeyi hemen öğrenebilirsiniz.


2

Kış aylarını geride bırakıp yaza ‘Merhaba’derken harika bir gezi kaçamağı mı yapmak istiyorsunuz? Gelin, baharda gidilebilecek yerler ile ilgili sizi mutlu kılacak 7 noktayı yazımızda keşfedin.

 1. 1 Menekşe Yaylası – İzmit


  Beşkayalar Tabiat Koruma alanı içinde bulunan yayla, gözünüzü kapadığınız da hayal ettiğiniz kadar güzel ve etkileyici. Kuş türlerine merakınız varsa yanınızda mutlaka dürbün bulundurmanızı tavsiye edeceğimiz bir yer. Ayrıca 1000 metreyi aşkın bu yayla da harika fotoğraflar çekebilir, doğanın armağan ettiği kokuları ciğerlerinize doyasıya çekebilirsiniz.

 2. 2 Bademli – İzmir


  Mübadele döneminde cefa çekenlerin yeridir Bademli. Pek çok yakını tam karşısında duran Yunan Midilli Adası’nda kalmıştır. Oysa şimdilerde burası adeta bir cennet köşesi. Alabildiğine deniz, eşsiz bir doğa ve harika bir iklim.  Muhteşem bir kaçamak için baharda gidilebilecek yerler seçimini rahatlıkla yapabilirsiniz.

 3. 3 Sülüklügöl – Bolu


  Tam 300 yıl önce oluşan bir göl. Gölün ortasında büyüyen ağaçlar, Bolu’nun incisi Mudurnu’ya sadece 80 kilometre uzakta. Sülekler, göle zamanında adını verse de artık bulunmuyorlar. Ancak yaylaları ve manzarasıyla sizi sizden alacak desek yanışmış olmayız.

 4. 4 Yuvacık – İzmit


  Yuvacık’ı tek başına ziyaret etmemelisiniz! Yanına bir de Menekşe yaylasını eklerseniz işlem tamamdır. Piknik yapmak, kulaklığınızı takıp müzik dinlemek ve kendinizi doğaya bırakmak. Tüm bunlar ve daha fazlasını emin olun yapabileceksiniz.

 5. 5 Yumurtalık Lagünü – Adana


  Milli Park olan bu bölge 2008 yılında kurulmuştur. Su kuşlarının müdavimi oldukları lagün, tabiat koruma statüsüne de sahip. Onlarca hayvan ve sayısız bitki türü görmek istiyorsanız, yolunuz buraya uğramadan devam etmemelidir.

 6. 6 Halfeti - Urfa


  Birazda yönümüzü güneydoğuya çevirelim. Mezopotamya’nın yüzyıllardan beri keşfedilmemiş sırlarını bir az olsun çözmek istiyorsanız Halfeti size ilham verebilir. Baharda gidilebilecek yerler arasında asla hayal kırıklığı yaşatmayacağını, antik çağlardan kalan izlerle sizi fazlasıyla mest edeceğini de altını çizerek söylemek isteriz.

 7. 7 Gülbahçe Körfezi, Balıklıova – Urla


  Karaburun’a doğru indiğinizde sizi bekleyen gizli bir cennete ulaşmış olacaksınız. Evet, tam olarak Gülbahçe Körfezi’nden bahsediyoruz. Daha önce hiç görmediğiniz güzelliklere hazırsanız hemen yola çıkabilirsiniz. Sessiz, dingin ve huzuru bulacağınız bu bölgede kamp çadırınızı da yanınızda bulundurmakta fayda var. Çünkü 1-2 saat durayım gideyim diyeceğiniz cinsten bir yer olmadığını ilk adımınızı attığınızda kesinlikle anlamış olacaksınız.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
1
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı