Baba Çocuk Temalı En İyi Sinema Filmleri


2

Babalarımız, kimisi için pelerini olmayan bir kahraman, kimisi için arkadaş, kimisi için bir öğretmen iken kimileri için de en çok çekindiği kişi olarak aklına gelir. Babalar günü henüz geçmişken belki de beraber bir film izlemek vereceğiniz en güzel hediye olabilir. Geç kalmış da sayılmazsınız!  Sizlere yerli yabancı ayırt etmeden en güzel baba çocuk teması etrafında ilerleyen filmlerden birkaçını derledik. İşte en iyi baba çocuk temalı filmler

Hayat Güzeldir

Hayat Güzeldir - Baba Çocuk Temalı Filmler

Film ikinci dünya savaşının sonuçlarından birinin yansıması olarak sinemaya uyarlanmış. Birbirini seven ve zorluklara rağmen evlenen Guido ve Dora’nın bir çocukları olmuştur. Ancak çıkan savaş her şeyi alt üst eder. Esir kampına düşerler. Gudio oğluna buranın bir oyun olduğunu tüm zor şartlara rağmen oğluna umut aşılamaya çalışır.

Umudunu Kaybetme

Umudunu Kaybetme - baba çocuk temalı filmler

Klasik baba oğul dayanışmanın bir örneği. Maddi sıkıntılarının yanında karısının kendisini terk etmesi ve oğlu ile başa başa kalan bir babının hayat mücadelesi. Oğlundan aldığı güç ile her işi yapan Chris asla vazgeçmeyen bir baba profilini önümüze koyuyor.

Bizim Aile

Bizim Aile

Üvey çocuklarını kendi evlatlarından ayırmayan Türk sinemasının Yaşar Usta’sını da listemize ekledik. Haksızlığa ve zenginliğe karşı ayakta duran bir aile ve onların güç aldığını babaları. İkinci evliliği olsa bile dayanışmanın en güzel örneklerinden birini sergileniyor. Baba çocuk temalı filmler listemizde aile olmayı da çok güzel anlatan filmdir.

Süper Baba

Süper Baba

Kendisini terk eden sevgilisine sorumluluk sahibi olduğunu göstermek ve tekrar kazanmak amacıyla bir evlat edinmeye karar verir. Koufax’ın evlat edindiği Julian ile arasındaki ilişki gün geçtikçe daha derinleşir. Komedi ve daram etrafında dönen filmin yönetmeliğini Dennis Dugan yapıyor.

Benim Adım Sam

Benim Adım Sam

Duygu yüklü harika bir film. Sam zihinsel engelli bir babadır. Kızının yedi yaşına gelmesi ve kendisinden daha iyi bir zekâya sahip olması sonrasında beraber yaşama hikâyelerini konu alıyor. Sean Penn’in olağanüstü oyunculuğu oldukça etkileyici.

Baba Çocuk Temalı Filmler Listesinin Babası: Babam ve Oğlum

Babam ve Oğlum - baba çocuk temalı filmler

Türk sinemasına yeni bir soluk getirmiş bir başyapıt. İzleyen hemen herkesin ağladığı bu müthiş filmin altında Çağan Irmak imzası var. Sinemaya girdiği ilk günde ortalığı kasıp kavurmuştu. Eğer daha izlemediyseniz hiç boşa vakit harcamayın.

Azap Yolu

Azap Yolu

Tom Hanks varsa filme olmamış demek mümkün değildir zaten. Oğlunu her ne pahasına olursa olsun korumak için her yolu deneyen bir babanın hikâyesini konu edinen filmde gerilim ve dram birlikte yaşanıyor.

Hayat Ağacı

Hayat Ağacı - baba çocuk temalı filmler

Brad Pitt ve Sean Penn’in beraber olduğu film öyle kolay anlaşabilecek bir filmlerden değil. Tavsiyemiz sakin ve dingin bir kafayla izlemeniz. Alacağınız birçok mesaj olabilir.

Bisiklet Hırsızları

Bisiklet Hırsızları

Her ne kadar amatör bir ruhla çekilse de sinema tarihine damga vurmuştur Ekmeğinin bisikleti ile beraber afiş asarak kazanan babının bisikletinin çalınması sonrası yaşadığı mahzunluğu, oğluyla birlikte bisikleti ve hırsızları arama mücadelesini anlatır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
2
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı