Az Sermaye ile Kurulabilecek 8 İş Kurma Fikri


0

Herkes kendi işinin patronu olmak ister değil mi? Hâlihazırdaki işinizle eğer hayallerinize kavuşamayacağınızı düşünüyorsanız mutlaka bu sorunun cevabı evettir. Ancak kendi işini kurmanın da elbette riskleri var. Sermayesini ve zamanını yanlış adımlar atarak kaybetmek istemez kimse. Bu yüzden doğru ve size uygun bir iş fikri hayallerinizin kapısını açabilir. Eğer cesaretinizi topladıysanız, sermayeniz de az da olsa birikti ise işte siz geleceğinizi kuracağınız 8 iş fikri.

Solucan Gübresi Tesisi

Solucan Gübresi Tesisi

Türkiye’de özellikle son yıllarda gelişen bir sektör olarak gösterilen solucan gübresi üretimi herkesin kolaylıkla yapabileceği bir iş kurma fırsatı. Organik tarım üreticileri artık bu gübreyi kullanıyor. Hem kazancı hem de pazar hacminin büyümesi nedeniyle son zamanlarda oldukça revaçta. Her yere rahatlıkla kurulabilen bu tesislere daha küçük ölçekte başlayabilir, üretim kapasitesini kazancınıza göre artırabilirsiniz.

Mantar Üretimi

Mantar Üretimi

Az sermaye ile yapılabilecek işlerden birisi de mantar yetiştiriciliği. Kolaylıkla yetiştirilmesi ve mantara talebin yüksek olması nedeniyle girişimcilerin tercihleri arasında. Hangi tür mantar yetiştireceğinize karar verip elli metrekarelik bir alan içinde tesisi kurabilir, birkaç içinde verimliliğe bağlı olarak maliyeti çıkarıp kâra geçebilirsiniz.

Teraryum ve Minyatür Bahçe

Teraryum ve Minyatür Bahçe

Son zamanların popüler hediyelerinden olan teraryum ve minyatür bahçe sizin için hem eğlenceli hem de karlı bir iş olabilir. Pazarlama ve tasarım konusunda kendinize güveniyorsanız, minyatür bahçelerini kişiye özel yaparak sipariş alabilir, küçük bir maliyetle karlı bir iş çıkarabilirsiniz. Kısa bir araştırma ve birkaç deneme yapmak işinizin geleceği açısından size fayda sağlayacağını unutmayın.

Organik Yumurta Üretimi

Organik Yumurta Üretimi

Son yıllarda organik besinlere duyulan ilginin ne kadar arttığını hepimiz biliyoruz. Yumurta da bunlardan birisi. Boyalı, yapay yumurta derken tüketiciler artık organik yumurtalara ilgi gösteriyor. Bu fırsatı iyi değerlendirip sizde organik yumurta üretim yapan bir tesisi kurabilirsiniz. Eğer uygun yeriniz varsa tavuk çiftliği kurmak belki de sizin için mükemmel bir fikir.

Çocuk Eğlence Alanı Açmak

Çocuk Eğlence Alanı

Artık anne babaların birlikte iş hayatına girmesiyle çocuklar eskisi gibi gönlünce eğlenemez oldu. Kimi yerlerde güvenlik kaygısı, kimi çocukların teknoloji cihazlarına dalması dışarda vakit geçirmelerini engelliyor ve sosyal yönden gelişimlerini de etkiliyor. Bunu bilen ebeveynler çocuklarını genellikle alışveriş merkezlerinde bulunan çocuk aktivite alanlarına götürüyor. Açacağınız böyle bir çocuk eğlence alanı size kazançlı bir iş fırsatı gibi duruyor.

Etüt Merkezi Açmak

Etüt Merkezi

Eğer eğitimciyseniz ve bu alan da devam etmek istiyorsanız işte fırsat. Günümüzde anne babalar, çocuklarının okulda aldıkları eğitimi desteklemek amacıyla açılan etüt merkezlerine göndermeleri neredeyse zorunlu bir ihtiyaç olarak düşünüyor. Çocuklarının iyi bir eğitim almasını isteyenler etüt merkezlerinin kapısını çalıyor. Sizde bu fırsatı değerlendirebilir, açacağınız bir etüt merkezi ile kazançlı bir iş kurabilirsiniz.

Yarasa Gübresi Üretmek

Yarasa Gübresi

Ülkemizde çok sayıda bulunan mağara sayesinde yarasa gübresi rezervi oldukça fazla! Tamamen doğal olduğu için ürün verimliliği açısından tercih edilme oranı her geçen gün artıyor. Yurt dışında sıkça rastladığımız bu yöntem ülkemizde de girişimcileri yarı yolda bırakmamış. Sizde ilgili yerlerden gerekli izinleri alarak mağaralar kiralayabilirsiniz. Çıkarttığınız gübreyi ham ya da işleyerek satıp kazançlı bir iş kurabilirsiniz.

Nakliyecilik Yapmak

Nakliyecilik Yapmak

Maliyeti az olan iş kurma fikirlerinden birisi de amatör nakliyecilik. Yani evden eve taşımacılık. Biliyoruz ki günde binlerce aile yer değiştiriyor, eşyalarını taşımak zorunda kalıyor. Eğer sağlam bir ekip kurup kendi reklamınızı yapabilirseniz, günde bir ya da iki taşıma işi alıp kazançlı bir iş kurma fırsatı yakalayabilirsiniz. Eğer doğru adımları atıp para kazanmaya başlarsanız ekibinizi artırarak daha profesyonel çalışabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı