AliExpress’ten Alışveriş Yapmak | AliExpress Alışveriş İpuçları


0

AliExpress; Çin menşeili, milyonlarca üyesi olan, dünya devi bir sanal mağaza. Hem Türkiye’de hem de dünyada, yurtdışı alışverişi konusunda adeta çığır açtı. Aliexpress’te arayıp da bulamayacağız şey yok! Birçok kategoride binlerce ürün var. Çok fazla seçeneğin olduğu yerde, birçok kalitesiz ürün de bulunuyor haliyle. Bu yazımızda, AliExpress’ten alışveriş yapmak, nasıl kaliteli ürünleri ayırt edebileceğinizi ve güvenli alışveriş yapabileceğinizi anlatacağız.

ali express alışveriş yapmak

 

  • İngilizce Arama Yapın

Eğer Aliexpress’i Türkçe kullanıyorsanız, arama sekmesine aradığınız şeyi İngilizce yazarak arama yapın. Böylelikle arama sonuçları ile satın almak için aradığınız şey daha iyi eşleyecektir.

[reklam-goster]

  • Satıcı puanını seçin

Arama yaparken dört ve üzeri yıldızlı satıcılar / mağazalar kutucuğunu işaretleyin. Aliexpress’te çok fazla satıcı var ve ne yazık ki hepsi güvenilir satıcılar değil. Yüksek puanlı satıcıları tercih ederek bir nebze daha güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

  • Ücretsiz Sevkiyatı Tercih Edin

Aliexpress, dağıtımı Çin’den başlayan bir sanal mağazadır ve dünyanın dört bir yanına sevkiyat yapmaktadır. Kargolar gemi ile diğer ülkelere ulaştırılır, ülkenin kendine ait kargo firması tarafından da yurtiçi dağıtıma çıkarılır. Arama yaparken ücretsiz sevkiyat kutucuğunu işaretleyerek kargo masrafı külfetinden kurtulmuş olursunuz.

ali express

 

  • Ürünün Geribildirimlerini İnceleyin

Bir ürünü satın almadan önce, ürün ile ilgili geri bildirimleri detaylıca inceleyin. Dünyanın dört bir yanından alıcıların ürüne dair yorumlarını görebilmeniz mümkün. Bunun yanı sıra, filtreleyerek kendi ülkenizden yapılmış yorumları da görebilirsiniz. Hatta alıcılar, ellerine ulaşan ürünün fotoğrafını yorum olarak siteye ekleyebilmektedirler. Böylelikle, ürünün ilandaki ile ne kadar eşleştiğini ve gerçekçi olduğunu kıyaslayabilirsiniz.

[reklam-goster]

  • Tahmini Teslimat Süresine Dikkat Edin

Ürün ilanında, ürün bilgileri arasında tahmini teslimat süresi bulunmaktadır. Ürünün Çin’den geleceği göz önünde bulundurulursa teslimat süresi bazı durumlarda epey uzun olabilmektedir. Teslimat süresini önceden görerek, buna göre ürünü satın alabilir ya da almaktan vazgeçebilirsiniz.

  • Bir Sonraki Alışverişiniz İçin Ödeme Bilgilerinizi Kaydedin

Kredi kartınız ile ödeme yaparken ödeme bilgilerinizi kaydedin. Bir sonraki alışverişinizde size büyük kolaylık sağlayacaktır. Sepetinizdeki ürünleri satın alırken, en alttaki “öde” butonuna tıkladığını takdirde “tek tık” ile ödeme yapmış olacaksınız.

Ali Express’ten alışveriş yapma ile ilgili detaylı bilgile edinmek için Yurt Dışı Online Alışveriş Nasıl Yapılır konulu makalemize göz atabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Arif GUVENC
Bulut ve İklim'in babası. Nazlı'nın hayat arkadaşı. 39 yaş. Ziraat Mühendisi. #voynn.com'da çalışıyor. #güvençgiller familyasından. Yemeyi, içmeyi pek sevmez ama gezmeye bayılır. Şimdilik 14 ülke gördü ama hedef en az 50 ülke. Gezi anılarını da yakında voynn.com'da okuyabileceksiniz....

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı