2019 Yılında Yaşamına Değer Katmak İsteyenlere 5 Altın Öneri

Yeni bir yılın arifesindeyken eskiyi eskide bırakıp, daha mutlu bir yıl geçirmek için altın öneriler


1

Bir yılı geride bırakırken, yeni gelen 2019 senesinde hayal ettiklerimizi sunmasını arzu ederiz. Belli sınırlar içerisinde kalan ve beklentilerinin gerçeğe dönüşmediğini gören kişiler, ruhsal anlamda çöküş yaşarken, geleceğe dair de olumlu düşünebilme yetilerine engel koymaya devam ederler. Bir türlü değişim ateşinin yanmaması, beraberinde ciddi bir karamsarlığın da temeli olabilir. Esiri olduğunuz bu olumsuz duygu diliminden çıkmak ve daha pozitif düşüncelerle hayatınıza yön vermek kendiniz ile yüzleşmekle başlayacaktır. Peki, bunlar arasında adeta yaşam iksiri olacak başlıklar nelerdir? Gelin hep birlikte bu hususları inceleyelim.

 1. 1 İlk Yüzleşeceğin Faktör; Korkularınız!


  Pek çok insanın hayat sözlüğünde yer bulan kavramlar; ‘ yapamam, başaramam, olmuyor’. Bu kelimelerin sizde bıraktığı tahribat birkaç kelime ile tarif edilemeyecektir. Ancak bu buhrandan çıkmanın yolu korkularınızı ve sizi demotive eden şeylerin neler olduğunu bilmektir. Sorunun tespiti, aynı zamanda bu girdaptan çıkmanın da ipucu olacaktır. Hemen elinize bir kâğıt ve kalem almanızı tavsiye edebiliriz. Bu kâğıdın bir tarafına sizi sıkan ve negatif yönde etkileyen korkularınızı yazmanızı öneriyoruz. Kendinizi tam olarak tanımanız, bütün bu hususlara karşı çözüm üretebilmenin de ilk ve önemli adımı olacaktır. Korkuların tutsağı olmak yerine keşfettiğiniz yeni yollarla onları nasıl mağlubiyete uğrattığınızı fark edeceksiniz.

 2. 2 Olumsuz Her İhtimali Şuur Altında Yok Edin


  Bilinçaltının her daim düşüncelere karşı kalkan olduğu biliniyor. Hal böyle olunca şuur altını her ihtimale hazırlamak, zorlukların daha net bir şekilde aşılması anlamına gelecektir. Aklınızı kurcalayan ve beyninizi kemiren olaya dair yoğunlaşın. Mental antrenman diye de adlandırılan bu sürece ortalama 5-10 dakika zaman ayırmanız yeterlidir. Cesaretinizi toplayın ve gözünüzde tüm kötü ihtimalleri canlandırın. Değişimin önüne set vuran ne varsa karşınıza koyun ve nasıl mücadele etmeniz gerektiği reçetesini çıkarın.

 3. 3 Hayalleri Öldüren Mikrop Ertelemektir


  Planlı, programlı ve inanarak bir yola koyulmak sizi her şekilde alıkoyacak unsurları da yok etmek demektir.  Bazı zaman kendinizi iyi hissetmediğinizde her şeyi bir kenara bırakmak isteyebilirsiniz. Fakat bunun zamanını iyi ayarlamak belki de başarının en önemli sırlarından olmaktadır. Yaşamak istediğiniz hayata dair organize edilmiş bir yaşamın kısa ve uzun vade de etkileri sizleri büyüleyebilir. Çalışma veya ev alanlarınıza motive edecek görseller, yazılar hazırlamak, her günün planını akıllı cihaz ya da ajandaya yazmak gibi alternatifler harekete geçmenin temeli olacaktır.

 4. 4 Konfor Alanınızı Genişletin


  Rutin bir yaşamın ötesine geçin. Her gün yaptığınız şeylerin yanı sıra hislerinizi açığa çıkaracak yenilikler katın. Hiç görmediğiniz bir yerleri keşfetmek iyi fikir olabilir. Var olan potansiyel sınırlarının ötesinde biri olduğunuzu anlamak sanıldığı kadar zor değildir. Zor olduğunu düşünmek tabuları olanların bahanesidir. Aykırı yönünüzü gün yüzüne çıkarmanın, kendinize olan güveni tetikleyeceğine böylelikle şahit olabilirsiniz.

 5. 5 Yeni Bir Rutin Hayalin Kapısını Aralayacaktır


  Hayaller için sadece düşünce yapınızı başka boyuta taşımak yeterli olmayabilir. Olmazsa olmaz rutin repertuarına yenilerini eklemelisiniz. İcat kadar değerli olan bu değişimler, uzun soluklu mutluluğun teminatıdır. Kendinizi sağlıklı, zinde, mutlu hissetmek ve kötü olumlamalara adapte etmek yerine enerjinizi yukarılara çekecek fırsatları kollamalısınız. Tüm bunlar olduğunda karşınıza çıkacak yeni fırsatları da es geçmemiş olacaksınız. Voynn ekibi olarak 2019 senesinde tüm korkuları geride bırakıp, hayallere yelken açtığınız ve her engele rağmen hayatınızı değiştirdiğiniz bir yıl olmasını yürekten diliyoruz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı