2018 Yaz Makyaj Trendleri


0

Makyaj, kadınların güzelliğine bambaşka bir boyut katan dinamik bir unsurdur. Dinamik diyoruz çünkü bırakın her seneyi, her mevsim bile makyaj modası ya da başka bir ifadeyle makyaj trendleri değişiyor. Dünyaca ünlü makyaj üreticileri ya da makyaj konusunda yetkin isimlerin genelde ön ayak olduğu bu değişim rüzgarları, kısa süre içinde kadınlar arasında bir fırtınaya dönüşebiliyor. Hemen hemen bütün kadınların bayıldığı makyaj, ince dokunuşlar ve özgün hamlelerle çok daha şık bir hale getirilebilmektedir. Tamamen bir uzmanlık alanı olan makyaj, yüz hatlarına, giyilen kıyafete, günün içeriğine ve mevsime göre daha farklı biçimlerde uygulanabilir. 2018 yaz makyaj trendleri kadınlar tarafından büyük bir beğeni topladı. Henüz Temmuz ayında olmamıza rağmen birçok kadının yaz makyaj trendlerini benimsediğini görüyoruz. İşte merak edenler için 2018 yaz makyaj trendlerinden en fazla ön plana çıkanlar…

Eyeliner Tercihlerinizi Yoğunlaştırın

Eyeliner için biraz abartı hiç fena olmaz

Bu sene makyaj trendlerinde eyeliner tercihleri özellikle dikkat çekiyor. Yaz makyajınızı yaparken eyeliner kullanımını arttırmaktan çekinmeyin. Çünkü narin ve hassas eyeliner görüntüsü bu sene pek revaçta değil. Daha çok, baskın, kalın ve yoğun eyeliner kullanımlarım moda. Bunu yaparken geometrik biçimler dahi oluşturabilirsiniz. Hafif bir göz kalemi sayesinde yaratıcılığınızı konuşturabilirsiniz. Mesela dışa çekilmek sureti ile bırakılan eyeliner, göz kapakları ile birleştirilebilir. Emin olun sonuç harika olacaktır. Bella Hadid, son dönemde tam olarak bu tip bir makyaj benimsiyor ve hayranlık duygusu uyandırıyor. Makyajınızı yaparken güze top modelden esinlenebilirsiniz. Sadece kendisi değil, kardeşleri de birçok konuda modanın öncüleri olmayı başarmaktadır.

Simli Tonlar Ön Planda

Göz farı için simli tonları ön plana çıkarabilirsiniz

Göz farları demişken simli tonları es geçmemek gerekiyor. Geçtiğimiz senelerde göz farlarında daha çok mat tonlar ön plandaydı. Fakat bu yaz makyaj trendlerinde parlak ve sim ağırlıklı tonlar benimseniyor. Simli farınızı tercih ederken göz renginizi göz önünde bulundurun. Bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta, göz farınızı sürerken, dudaklarınıza ait rolün arka planda kalmaması. Örnek vermek gerekirse rujunuz için metalik tonlarda bir renk seçiyorsanız, göz makyajınızla dikkat çekmemelisiniz, dikkati öncelikli olarak rujunuza yoğunlaştırmalısınız. Bu yaz makyaj konusunda ana temalardan bir tanesi, abartı. Fakat bu abartı, farklı dinamikler arasındaki dengeye zarar vermeyecek ölçüde olmalıdır.

Göz Makyajında Trend Renk Mavi

Göz makyajı için mavi renk seçimi bu yılın yaz makyajı trendi

Mavi, bu sene birçok anlamda favori renklerden biri durumunda! Göz makyajlarında da ana renk olarak mavi rengi göze çarpıyor. Hem far hem de göz kalemlerinde bu renk kadınların birinci tercihi. Eğer göz renginiz mavi değilse bile emin olun ki mavi renk, oldukça yakışacaktır. Amerikan filmlerindeki siyahi karakterlerde dahi bu sene bu tonların göz çevresinde ne kadar şık göründüğüne defalarca şahitlik ettik. Bu yüzden göz renginiz siyah veya kahverengi diye asla mavi renkten vazgeçmeyin. Bilhassa mavinin belli tonları, saç, göz veya ten renginize müthiş şekilde adapte olacaktır, denemekten çekinmeyin.

Mat Rujları Unutun

Mat rujlar bu sene pek tercih edilmeyecek

Mat renkler bu sene genel anlamda pek moda değil. Yukarıda göz farları konusunda değindiğimiz durum, ruj konusu için de aynen geçerli. Geçtiğimiz birkaç yaz daima trend olan mat rujların bu sene esamesi pek okunmuyor. Mat rujların yerine bu yaz makyaj konusunda göz alan parlaklıklar ön planda. Bu anlamda bu yaz makyaj modasının, nostaljik makyaj trendlerinden izler taşıdığını söyleyebiliriz. Çünkü parlak rujlar, 90’lı yıllarda oldukça moda bir tercihti. Buna rağmen hala mat rujları tercih etmek isteyenlerin en azından kıyafet konusunda cesur davranmalarını öneriyoruz.

Bronz Yanaklar

Bronz allık ile istenilen tonu yakalayabilirsiniz

Genelde pembemsi, kırmızımsı, narin ve al al yanaklar çoğumuza sempatik gelir. Fakat bu yaz makyaj trendlerinde bronz yanaklar ön planda. Bronz allıklar hafif de olsa güneşte yanmış hissi uyandırmaktadır. Bu da mevsimle uyumlu bir tercih olacaktır. Deniz kenarlarında daha da sık tercih edilen bu yumuşak allıklar ile yanaklarınız, bronz görünüme kavuşacak. Bakıra yakın tonlar ilk tercih olsa da bronz allıkların çok farklı tonları söz konusu.   Yapanız gereken tek şey, kendi cilt renginiz için en ideal tonu yakalamak.

Islak ve Natürel Görünüm

Islak ve doğal görünüm için hafif bir makyajı ve nemlendirici kremleri deneyebilirsiniz.

Bu yazın bir başka trendlerinden bir tanesi de ciltteki ıslak görüntü. Bir başka deyişle porselen gibi bir cilt yaratmak.Islaklık ve doğallık hissini uyandırmak için doğal makyaj uygulamalarına yönelmek yeterli olacaktır. Cildinizde ıslaklık hissini daha pratik şekilde yansıtmak için nemlendirici kremlerden de sıklıkla faydalanabilirsiniz. Islak makyaj, yaz günlerinin en sevilen eğilimlerinden bir tanesidir. Yüzünüzde bulunan en yüksek bölgelere aydınlatıcı uygulamak da oldukça etkili olmaktadır.

Aydınlatıcı Modası, Altın Tonları

Aydınlatıcı tercihinizi altın renginden yana kullanın

Aydınlatıcı konusunu en sona bıraktık. Highlighter olarak da bilinen aydınlatıcı, makyajın en önemli başlıklarından biri durumundadır. Bu yaz aydınlatıcı konusunda daha çok altın renkler trend durumda. Bu hem elmacık kemiklere, hem de göz kapaklarına rahatlıkla uygulanabilir. Bu makyajın en başarılı isimlerinden bir tanesi de Rihanna’dır. Bu uygulama için en doğru ve ideal bölge elmacık kemikleridir. Eğer yüzde birçok bölgeye aydınlatıcı uygularsanız yüzünüz bütünüyle ışıldar ve kötü bir görüntü ortaya çıkar. Bu açıdan belli bir bölgeye uygulamak en doğrusu olacaktır…


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı