IMDb Puanlarına Göre 2018’in En İyi Filmleri

IMDb bünyesinde değerlendirilen ve yüksek puan alan filmler, büyük kitleler tarafından sevilen filmler olmaktadır. İşte 2018 yılının en yüksek puanlı filmleri...


3

IMDb bünyesinde değerlendirilen ve yüksek puan alan filmler, büyük kitleler tarafından sevilen filmler olmaktadır. Şimdiye kadar en yüksek puan alan filmlerin de listelendiği IMDb bünyesinde, yıl bazlı listeler de çıkarılabilmektedir. İşte 2018 yılının en yüksek puanlı filmleri…

 1. 1 Avengers: Infinity War - IMDb: 8.5


  2018’in en çok beğenilen filmlerinden biri olan Avengers: Infinity War, süper kahraman filmi denilince akla ilk gelen filmlerden biri olmaya hak kazandı. Diğer serilere nazaran bu filmde bir arada olmayan birçok karakter kadroya dahil edildi. Sonucunda ise izleyicilere güzel bir Avengers şöleni yaşatıldı.

 2. 2 Ahlat Ağacı - IMDb: 8.3


  Nuri Bilge Ceylan imzalı bu film, uluslar arası film sektörünün de ilgisini çekmeyi başardı. Ahlat Ağacı, üniversiteden yeni  mezun olan bir gencin gözünden hayata bakmayı yeniden öğretirken, geçen 3 saati unutturuyor.

 3. 3 Mission: Impossible – Fallout - IMDb: 7.9


  Aksiyon filmi sevenleri, vizyona girdiği ilk anda sinema salonlarına koşa koşa götüren Mission: Impossible- Fallout, Christopher McQuarrie yönetmenliğinde çekildi.  Bunun yanı sıra film, 2018’in en dikkat çeken aksiyon filmlerinden biri olmayı başardı.

 4. 4 Isle of Dogs -IMDb: 7.9


  Köpeğini kaybeden bir çocuğun, köpeğini arama telaşını ve mücadelesini anlatan filmin yönetmenliğini ise sinema tarihine adını altın harflerle kazımış, Wes Anderson üstlenmiştir.

 5. 5 The Favourite - IMDb: 7.8


  Olivia Colman’ın oynadığı ve Oscar’da ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü aldıran The Favourite filmi, dokuzuncu Yüzyılın başlarında İngiltere’de geçmektedir. Yönetmenliğini Yorgos Lanthimos’un üstlendiği film, birçok yerde ödül aldı. Aynı zamanda Emma Stone ise ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ dalında, Oscar’a adaydı.

 6. 6 Deadpool 2 - IMDb: 7.8


  Bir süper kahraman filmi olmasına rağmen izleyicilerin gözünde ilk filminden itibaren ağzı bozuk, serseri olarak tanınan DeadPool, bu filmi,  izleyicilerin gözlerini dolduracak cinsten bir son ile bitiriyor.

 7. 7 Cold War - IMDb: 7.7


  Yeni moda rengarenk ve cıvıl cıvıl filmlere inat, siyah beyaz çekilen ve 2018’de en iyi çıkış yapan filmlerden biri olan Cold War, 1950’li yıllarda iki müzisyenin birbirine aşık olma hikayesini anlatıyor.

 8. 8 Leto - IMDb: 7.5


  1980’lerde bir aşk üçgenini anlatan filmin yönetmenliğini Kirill Serebrennikov üstlendi. 80’lerde SSCB’de geçen filmde duygular başarılı bir şekilde izleyiciye aktarılmış olacak ki film 2018’in en yüksek puanını alan filmlerinden olmuş.

 9. 9 Phantom Thread - IMDb: 7.5


  1950 Londra’sında geçen film, 2018’de gerçekleşen Oscar’da ‘En İyi Kostüm Tasarımı’ ödülünü almaya hak kazanmış. Filmin yönetmeni ise Paul Thomas Anderson. Film izleyiciler tarafından büyük ilgi topladı. 


 10. 10 First Man - IMDb: 7.4


  Genellikle aşk filmlerinde oynayan ve genç kızların vazgeçilmez yakışıklısı olan Ryan Gosling, bu sefer karşımıza Neil Armstrong’u canlandırıyor. Diğer rollerine nazaran çok farklı bir rol üstlenmesine rağmen oyunculuğu ile ön plana çıkıyor. Yönetmenliğini Damien Chazelle’nin üstlendiği First Man izleyici tarafından büyük bir ilgi ile karşılandı.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

3

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
1
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı