2018 Yılında Herkesi Derinden Etkileyen 8 Dram Filmi

Geride bıraktığımız 2018 yılının en çok etkileyen 8 dram filmini sizler için derledik..


2
1 Paylaşım, 2 Beğeni

İzlerken herkesin kendinden bir parça bulduğu filmler genellikle dram filmleri oluyor. Dramatik ve duygusal filmler hayattan da son derece esintiler barındırmaktadır. 2018 dram filmleri herkesin yaşamından bir parça esintiler yansıtmakta ve hatta ağlamamıza bile sebep olmaktadır. Boğazlarınızı düğümleyecek etkili dram filmlerini izlemek istiyorsanız, merak etmeyin! Bizler bu noktada sizlere en etkili dram filmlerini sıralıyoruz..

 1. 1 A Star is Born (IMDB Puanı: 7,6)


  Bir Yıldız Doğuyor filmi, Bradley Cooper’in ilk yönetmenlik denemesi olarak herkesin beğenisine sunuldu. 1937 yılında çekilen filmi, yeniden günümüze uyarlandı. Bu sefer Bradley Cooper’i, Lady Gaga ile izledik. Bir yıldız doğarken, diğerinin kayması sizleri çok etkileyecek. 2018 dram filmleri arasındaki bu filmi kesinlikle izleyin!

 2. 2 The Hate U Give (IMDB Puanı: 6,9)


  Sessiz Kalma adı ile gösterilen ve herkes tarafından beğenilen bu film, 2018 dram filmleri arasında oldukça popüler. Angie Thormas’ın kitabından sinemaya aktarılan filmi çok seveceksiniz. 16 yaşındaki Starr bir akşam arkadaşı ile eve dönerken polis tarafından durdurulur. Polisin uyarısını dikkate almayan arkadaşı, polis tarafından öldürülür. Starr’ın hayatı bu noktada oldukça değişecektir. 

 3. 3 Wont You Be My Neighbor: (IMDB Puanı: 8,5)


  ABD’de izleyicilerin karşısında 31 sezon boyunca yayınlanan “Mister Rogers Neihborhood” çocukları etti, hayal güçlerini geliştirdi, eğlendirdi. Irkçılık ve boşanma gibi de güncel olan konuları programı içerisinde işleyen Rogers, Amerikan toplumunda oldukça beğeniyor. TV şovu hakkında çekilen bir belgesel olan bu film, 2018 dram filmleri arasında yerini aldı. 

 4. 4 Eighth Grade 8IMDB Puanı: 7,6)


  Bo Burnham tarafından yönetilen film, izleyen herkeste büyük bir etki bıraktı. Hafızalarımızda büyük bir yer kaplayan film sizleri de çok etkileyecek. İçe kapanık bir çocuk olarak karşımıza çıkan Kayla’nın hayatı, çok beğenilecek filmlerin arasında erini alıyor. Sosyal hayatta içine kapanık olan ve son derece özgüveni düşük bir çocuk olan Kayla, sosyal medyada çok farklı bir çocuk olarak karşımıza çıkıyor. 

 5. 5 Avenger: Infinitiy War (IMDB Puanı: 8,5)


  2018 dram filmleri denilince aklınıza Avenger: Infinitiy War gelebilir. Bu filmi ilk olarak izleyenlerden biri iseniz aklınızda pek çok soru işareti kalmış olabilir. Mutlu sonlu olan filmleri Marvel’de pek göremiyoruz. Kahramanlarının büyük bir kısmının hayatını kaybettiği diğer Marvel filmleri ne yazık ki bizleri son derece üzdü. 2019’da devamı gelecek olan seride bizleri neler bekliyor?

 6. 6 If Beale Street Could Talk (IMDB Puanı: 7,2)


  1974 yılında James Baldwin’in yayımlanmış olan romanı, sinemaya uyarlanıyor. Film geçtiğimiz yıl, Moonlight filmi ile Oscar kazandı. 1970’li yıllarda, tutkulu bir aşk yaşayan gençler olan Tish ve Fonny’in ilginç hikâyesini sizler de çok seveceksiniz. Tish hamile kalacak. Fonny, evlilik planları yaparken, bir kadına tecavüz ettiği suçu ile haksız bir şekilde tutuklanmaktadır. Tish ve ailesi, gencin suçsuz olduğunu kanıtlamak! 2018 dram filmleri araştırmasına girdiyseniz, If Beale Street Could Talk’ı mutlaka izlemelisiniz. 

 7. 7 Disobedience (IMDB Puanı: 6,6)


  Disobedience filmini İstanbul Film Festivali’nde izlemiştik. Dindar bir tolum içerisinde baskı altında kalan bir kadın hikâyesini ele alan bu filmde Ronit ile tanışacağız. Ronit, bu toplumdan kaçarak New York’a yerleşiyor. Son derece özgür bir kadın olan Ronit’in bir kardeşi var. Bu kardeşi Esti ile evli ve eşcinsel kimliğini saklamak zorunda olan birisi. Film, birçok kişi tarafından ilk olarak eşcinsel hikâyesi olarak adlandırılmakta. Ancak baskıcı toplumlarda bizlere biçilen rolleri çok güzel anlatan bir aş hikâyesi olarak karşımıza çıkıyor. 

 8. 8 Three Identical Strangers (IMDB Puanı: 7,8)


  Three İdentical Strangersi 2018 yılının en ilginç belgesellerin başında gelmektedir. Filmin yönetmeni Tim Wardle. Bütün hikâye, Bobby Shafran’ın üniversiteye gittiği zaman bütün herkesin onu tanıması ve insanların ona Eddie diye hitap etmesi ile başlıyor. Eddie’nin hayatı hakkındaki bütün sırlar aralanıyor. Bobby, David ve Eddie doğduktan sonra başka başka ailelere evlatlık olarak verildiklerini öğreniyorlar. Yıllar sonra bir tesadüfle birbirlerini buluyor. Kardeşlerin arasındaki hikâyeler ve olaylar sizin de ilginizi çekecek! 2018 dram filmleri arasında olan bu filmi mutlaka izlemelisiniz!


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

2
1 Paylaşım, 2 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
1
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
Devamını oku:
Elma Sirkesinin Faydaları

  Konu ister sağlık ister güzellik ister temizlik olsun birçok kişi doğal yöntemleri tercih ediyor. İşte elma sirkesi bu noktada...

Günümüzün Olmazsa Olmaz En Fonksiyonel 10 Kodlama Dili
Günümüzün Olmazsa Olmaz En Fonksiyonel 10 Kodlama Dili

Bilgisayar dünyasına giriş yapan herkes, 7’den 70’e kodlama dili öğreniyor çünkü artık birtakım işlemleri yapabilmek için kodlama öğrenmek zorunlu bir...

Kapat