2018 Yılında Yaratıcılığın Sınırlarını Zorlamış En İyi 10 İnovasyon

2018 yılına damga vuran en iyi 10 inovasyonu sizler için belirledik ve listeledik


1

Hayal güçleri bir hayli gelişmiş inovatif beyinler, teknolojinin gelişmesiyle farklı ihtiyaçlarımıza sürpriz çözümler sunmaya devam ettiler geçtiğimiz senede de. Sınırları zorlayan bu mucitler sayesinde önümüzü çok daha rahat görüyor, bu icatların çeşitliliği ile hayatımızı geçmişe göre daha da kolaylaştırıyoruz. Çeşitli kaynaklardan araştırdığımız ve 2018 yılına damga vuran en iyi 10 inovasyon nedir gelin hep birlikte bakalım.

 1. 1 Fundamental Surgery


  Şimdilerin teknoloji trendlerin arasında yer alan sanal gerçeklik diğer adıyla VR tıp alanına damgasına vurdu vuracak. Ameliyatlarda tıp öğrencilerinin daha kolay tecrübe sahibi olabilmesi için geliştirilen bu inovasyon diğer yöntemlere göre daha başarılı ve şimdiden bazı hastanelerde kullanılıyor bile.

 2. 2 Insertable Cardiac Monıtor


  Sağlık alanında oldukça ses getiren bir inovasyon olan Insertable Cardiac Monıtor kalp hastalarının takibi için geliştirildi. Deri altına yerleştirilen bu cihazla doktorlar hastaların durumlarını takip edebilecek doğru ve kolay bilgilerini görebilecekler. Akıllı telefonlarla senkronize olacak bu cihaz doktorlara anlık veri akışı sağlayacak.

 3. 3 ZOZOSUIT


  Moda dünyasına gelecekte ışık tutacağı kesin olarak gösterilen bir inovasyon ZOZO. Tüm vücudu saran noktalı siyah bir giysi. Japonya’da çıkan bu yenilikçi giysi sayesinde insanlar bir mobil uygulama ile vücutlarının 3 boyutlu taramasını yaparak kendi bedenlerine uygun kıyafetleri satın alabiliyorlar.

 4. 4 Wireless Gloves


  Wireless Gloves, kablosuz bir şekilde üç boyutlu VR deneyimi yaratıyor. Eldivenler, tutmaya ve nesneleri yönlendirmeye olanak sağlıyor. Rahat ve kullanışlı olan eldivenler, oyun ve dünyası için önemli gelişmeleri beraberinde getirecek gibi gözüküyor.

 5. 5 ForwardX CX-1 Robotics Suitcase


  Artık bagaj taşımak son bulacak gibi. Akıllı bavul inovasyonu ile birçok özelliği olan bavul sahibini takip edebilen tekerlekle sahip. Yol üzerinde engellerden kaçabilen, sahibi ile arasına belli bir mesafe girdikten sonra sahibine bileklik sayesinde bildiren hatta hırsızlılara karşı da uyarı verebilme özelliklerine sahip.

 6. 6 Robomart


  Alışveriş gün geçtikçe daha da kolaylaşıyor. Gıda tedarikçilerinin eli kolu olacak Robomart yiyecek içecek siparişi verilen otonom bir araç. Hem hızlı, hem güvenilir, hem ucuz hem de hiç yorulmadan size hizmet verecek bu inovasyon şimdiden teknoloji meraklıları için oldukça heyecan verici.

 7. 7 The Carry-on Closet


  Sık sık seyahat eden ve bavul yerleştirmek zorunda kalanlar için yolculuğu kolaylaştıran bir inovasyon. Çanta ve bavul hazırlama derdini işkence olmaktan çıkaran bu icatta dışardan bakıldığında bir fark olmasa da size önemli sayılacak kadar işinizi kolaylaştıracağı kesin.

 8. 8 Room ONE


  Yalnız çalışmayı seven ve sessizlikten hoşlananlar için geliştirilen tek kişilik çalışma kabini Room ONE size ayrıcalık sunuyor. Çalışma hayatınıza sakinlik getirecek bu inovasyon dikkatinizin dağılmamasını ve yaptığınız işe odaklanmanızı sağlayacak.

 9. 9 Matibabu


  Sıtma mikrobu özellikle gelişmemiş ülkelerde yılda on binlerce insanının ölümüne neden olabilmekte. Uganda merkezli Matibabu, hastalığın erken teşhisi için geliştirilmiş inovasyon. Hastanın parmağına yerleştirilen sensörler sayesinde parazit iki dakikada teşhis edilebiliyor. Erken teşhis ile on binlerce insanın hayatının kurtulabilecek.

 10. 10 Gravity Blanket


  Stresi, kaygıyı azaltmaya yardımcı bir battaniye Gravity Blanket. Sinir sistemindeki önemli yerlere hafifçe yaptığı baskı sayesinde kişilerin sakinlemesine ve dinlemesine neden oluyor. Akşamları üzerinize alıp çayınızı rahatça yudumlayacağınız bir inovasyon.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

1

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı
 Barkevious Mingo Jersey