2016 Yapımı En İyi Kore Dizileri


0

En iyi Kore dizileri için şimdi sıra 2016 yılı yapımı dizilerde! Kore dizileri, Türkiye’de dâhil olmak üzere birçok ülkede ilgiyle izlenmektedir. Farklı konuları ve senaryoları sayesinde oldukça beğeni toplayan bu dizilerin sevilen oyunculara da yer vermesi ile başarıları günden güne artmaktadır. İşte başarıyı yakalamış 2016 yapımı en iyi Kore dizileri

Goblin

Goblin

En iyi Kore dizileri arasında ilk üçü zorlayacak kalitede bir dizidir. Bir goblin olan Kim Shin, ölümsüz olmasından dolayı sevdiği birçok kişinin ölümüne tanıklık etmiştir. Bu sebepten dolayı da ölümsüzlüğünü sonlandırmak istemektedir. Bunun için insan bir goblin geline ihtiyaç duymaktadır ve yüzyıllardır arayış içindedir. Bir gün hafıza kaybı sıkıntısı yaşayan bir ölüm meleğine denk gelir ve aynı evi paylaşır.

Moon Lovers – Scarlet Heart Ryeo

Moon Lovers - Scarlet Heart Ryeo

Tarih kokan bir dizi olmasının yanında romantizm de dizide kendine yer bulmaktadır. Dizide IU güneş tutulması sırasında Goryeo Hanedanlığı zamanına gitmiştir. IU, o dönemlerde herkesin önünde titrediği Wang So’ya âşık olmuştur ve hikâyede burada başlamaktadır.

W – Two Worlds

W – Two Worlds

Oldukça farklı bir konuyu ele alan W dizisi, farklı evrenlerde yaşayan bir erkek ile bir kadının aşkını işliyor. Romantik bir tür olmasının yanında konusu gereği fantastik olarak da geçmektedir. Özellikle ilk 5-6 bölüm başından zor kalkacağınız bir dizidir.

Cinderella and the Four Knights

Cinderella and the Four Knights

Öğretmen olmak isteyen Eun Ha-Won, başarılı bir lise öğrencisidir. Aile üyeleri tarafından dışlanan Eun Ha-Won, annesi de bir araba kazasında kaybedecektir. Üvey annesi ve üvey kız kardeşleri ile birlikte yaşamaya başladıktan sonra bir gün yaşlı bir adamla karşılaşır ve hayalleri gerçekleştirmek için yeni bir yola girer.

Jealousy Incarnate

Jealousy Incarnate

Saygın bir kanalda hava durumu sunuculuğu yapan Pyo Na Ri, aynı kanalın popüler sunucusu Lee Hwa Shin’e aşıktır. Platonik bir şekilde yaklaşık 3 yıldır devam eden aşkını bir türlü Lee Hwa Shin’e söyleyememiştir. Bu sıralarda Lee Hwa Shin’in yakın arkadaşı Ko Jung-Won ile tanışmasıyla da üçlü arasında aşk mücadelesi başlamıştır.

Let’s Fight Ghost

Let's Fight Ghost

Hayaletleri görme yeteneği Park Bong-Pal ile dünyayı gezen bir hayalet olan Hyun-Ji arasında geçen bir dizidir. Park Bong-Pal, hayaletlerin öteki dünyaya gitmesine yardım etmektedir ve bir gün Hyun-Ji ile karşılaşırlar. İkili arasındaki yakınlaşma ise gün geçtikçe artacaktır.

Another Miss Oh

Another Miss Oh

İçerik Dizi Ödülü alan dizi, geleceği gören bir adamın Oh Hae-Young isimli iki adından uzak durmaya çalışmasını anlatmaktadır.

Cheese in the Trap

Cheese in the Trap

Dizi, üniversite öğrencisi Hong-Seol ile popüler bir öğrenci olan Yoo-Jung arasındaki ilişkiyi konu almaktadır. Fakir bir aileden gelen Hong-Seol, ailesinin ve kendisinin geçimini sağlamak için part-time iş yapmaktadır. Yoo-Jung ise başarılı, atletik, iyi görünümlü ve nazik birisidir fakat karanlık bir yönü bulunmaktadır.

Beautiful Gong Shim

Beautiful Gong Shim

Dizi, iki erkek üvey kardeş ile iki kız kardeş arasında geçmektedir. Kız kardeşlerden büyük olan, her şeye sahiptir ki buna güzelliği de dâhildir. Diğer kardeşin ise büyüğünün aksine sadece sıcak bir kalbi vardır. Üvey erkek kardeşlerden birisi oldukça zengin bir aileye sahipken diğer çatı katında yaşamaktadır.

Uncontrollably Fond

Uncontrollably Fond

Dizi, geçmişte aşk yaşayan çiftin tekrar bir araya gelmesini konu almaktadır. Adam ölmek üzereyken birden ortadan kaybolarak kızın hayatını mahvetmek istememiştir. Dramın ve romantizmin çok yüksek dozlarda hissedildiği bir dizidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı