2015 Yılının En İyi Kore Dizileri


0

Kore dizisi sevenlerin veya yeni başlayacak olanların izleyebileceği 2015 yılının en iyi Kore dizilerini sizler için derledik. Dizilere kısa bir göz atarak ilk olarak hangisinden başlayacağınıza karar verebilirsiniz. voynn ekibi olarak keyifli seyirler diliyoruz…

Hyde, Jekyll, Me – IMDb: 7,1

Hyde, Jekyll, Me

Koo Seo Jin, Güney Kore’nin en büyük otel ve tema parkı olan Woderland’ın sahibidir. 30’lu yaşlarda olan Koo Seo Jin, küçükken geçirdiği bir travma nedeniyle çift kişiliklidir ve stres altında olduğunda veya çok heyecanlandığında diğer kişiliği olan Robin ortaya çıkmaktadır. Jekyll kişiliği yani Koo Seo Jin’in kendi kişiliği asosyal, kibirli ve soğuk iken diğer kişiliği olan Robin ise nazik ve sıcakkanlı bir kişiliktir. Wonderland’de yer alan bir sirkin sahibi olan Jang Ha Na ise Koo Seo Jin’in yıllardır ortaya çıkmayan Robin kişiliği ortaya çıkaracaktır. “Kill Me Heal Me” dizisiyle benzer konuları ele alan ve aynı zamanda yayınlanan bu dizi, bu yönüyle eleştiriler de almıştır. Romantik komedi türünde bir dizidir.

Pinocchio – IMDb: 8,7

Pinocchio

2015 Seoul Uluslararası Drama Ödülleri’nde Hallyu Drama En İyi Dizi ödülünü almıştır. Başrolünde Lee Jong Suk yer almaktadır. Ki Ha Myung ve ailesi trajik bir olay yaşamıştır ve sonrasında Ki Ha Myung ismini değiştirerek Choi Dal Po adıyla Choi In Ha’nın dedesinin nüfusuna geçmiştir. In Ha ile beraber büyürken ona karşı farklı duygular beslemeye başlamıştır. In Ha’nın annesi gibi muhabir olacaktır fakat In Ha mubabir olma yolunda bazı zorluklar yaşayacaktır. Yalan söylediğinde hıçkırmaya başlayan In Ha, muhabir olmak için oldukça yoğun çaba harcamaktadır.

Sensory Couple / The Girl Who Sees Smells – IMDb: 7,5

Sensory Couple

Choi Eun Seol, ailesinin öldürüldüğü bir cinayete tanık olur ve katilden kaçarken trafik kazası geçirir. Kaza sonrası uzun süre komada kalan Choi Eun Seol, komadan çıktığında hiçbir şey hatırlamamaktadır. Fakat koma sonrasında bazı yetenekler kazanmıştır ve bu yetenekleri çevresinden ve insanlardan gizlemektedir.

I Remember You /Hello Monster – IMDb: 8,5

I Remember You Hello Monster

Lee Hyun, Amerika’da yaşayan ve suçluların profilini çıkaran bir uzmandır. Amerika’da David Lee adıyla anılmaktadır ve üniversitelerde dersler de vermektedir. Bir gün e-posta adresine bir mail gelir. Mail, bir suç mahallinin fotoğraflarını içermektedir ve bu fotoğraf Lee Hyun tarafından anımsanmaktadır. Mailin kimden geldiğini ise Lee Hyun çok iyi bilmektedir. Gerilimin dozunun üst sınırlarda olduğu bir filmdir. Jang Na Ra ve Seo In Guk, 8. Kore Drama Ödülleri’nde Top Excellence ve Excellence ödüllerine bu filmle aday olmuşlardır. 2015 yılının başarılı Kore dizileri arasındadır.

Oh My Ghost – IMDb: 8,5

Oh My Ghost

Park Bo Young, kendine güveni olmayan bir kadındır. Asistan aşçı olarak çalışmaktadır ve kişilik özelliklerinden dolayı pek arkadaşı da yoktur. Şaman olan büyükannesi sayesinde hayaletleri görebilen Park Bo Young, bakire bir hayalet tarafından ele geçirilir ve değişim başlar. Artık kendine güvenen, bakımlı ve havalı bir kadın olmuştur. Jo Jung Suk ise Park Bo Young’ın çalıştığı restoranın baş aşçısı ve sahibidir. Kadınlar tarafından ilgi gören birisi olan Jo Jung Suk, Park Bo Young’da olan değişimi fark etmiştir.

Kill Me Heal Me – IMDb: 8,6

Kill Me Heal Me

Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu hastası olan Cha Do Hyun, üçüncü kuşak bir milyarderdir. Çocukluğunda yaşadığı travma sonrası hafıza kayıpları yaşamış ve sonrasında yedi farklı kişiliğe sahip bir karakter olmuştur. Oh Ri Jin ise psikiyatri uzmanlığı asistanlığının birinci yılındadır ve Cha Do Hyun’u gizlice tedavi etmektedir. Bu süreçte de aralarında romantik bir o kadar da komik olaylar yaşanmaktadır. 20 bölümden oluşan dizi, efsanevi Kore dizileri arasında gösterilebilir. Diğer romantik kore dizileri için En iyi romantik kore dizileri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Healer – IMDb: 8,7

Healer

Kim Moon Ho, bir yayın şirketinde muhabir olarak çalışmaktadır. Geçmişte yaşanan bir dava hakkında gerçekleri öğrenir ve davayla ilgili olan kişilere yaklaşarak yardımcı olur. Hakikati ortaya çıkarmak için internet muhabiri Chae Young-Shin ve “Healer” olarak bilinen Seo Jung-Hoo yardımcı olmaktadır.

She Was Pretty – IMDb: 9,5

Ji Sung-Joon küçükken çirkin birisidir fakat zaman geçip büyüdükçe bu görünümden sıyrılır ve yakışıklı birisi olur. Kim Hye-Jin ise tam tersi şekilde çocukken oldukça güzel bir görünüme sahiptir fakat büyüdükçe bu görünümü kaybetmiştir. Bir gün Kim Hye-Jin çocukluk aşkı olan Ji Sung-Joon ile karşılaşır…

Gelmiş geçmiş en iyi Kore dizileri sayfamızı ziyaret ederek diğer Kore dizilerine de göz atabillirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
cagdev

Kodlamayı sevdiği kadar yazı yazmayı da seven adam!

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir format seçin
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Basit Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Karar vermek veya görüş belirlemek için oylama yapmak
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz
Liste
Klasik İnternet Listeleri
Geri Sayım Listesi
Klasik İnternet Geri Sayım Listeleri
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylanabilir Liste
En iyi liste öğesine karar vermek için yukarı veya aşağı basın
Fotoyla Anlatım
Kendi resimlerinizi yükleyin ve birşeyler anlatın
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Kodları
Ses
Soundcloud veya Mixcloud İçerikleri
Görsel
Fotoğraf veya GIF
GIF
GIF Formatı